Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem

Pawlus 21:35, 28 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Nie wiem jaki system obrać. Czy robić fragmentami na gotowo, czy etapami całość.
Linia rabaty chyba delikatnie falująca?
Klonów jest 5. Boję się, że jak zacznę obsadzać to wyjdą mi takie pociachane rabaty od klona do klona.

Będzie na pewno dużo traw, trochę hortensji, berberysy, letnich bylin, funkii, żurawek. Jakieś zimozielone iglaki typu cyprysiki filifera, thuje Golden Tuffet, choiny Jeddeloh.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
pawel_snopek 21:45, 28 sie 2014


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
a co do żurawki ze strony 54 ja miałem podobną sytuację jak była zbyt głęboko przysypaną korą to jej liście po prostu wysychały.

____________________
Paweł - Ogród pod górą
Luki 22:03, 28 sie 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Może to jest właśnie pomysł, aby podzielić tą rabate na 5 sektorów, które będą niby stanowiły pojedyńcze rabaty, ale pewnymi roślinami będą się przenikać, żeby stworzyć spójną całość.
Nie wiem czy wiesz o co mi chodzi
Linie rabaty pociągnąłbym łagodnym łukiem... paint to specyficzny program wole troszke bardziej rozbudowane, ale tak przynajmniej schematycznie przedstawia co mam na myśli.

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Pawlus 22:10, 28 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
No widzisz, o takim podziale nie pomyślałem.
I to przenikanie też mi pasuje.


Dzięki wielkie, mam o czym myśleć

Czerwony klon z przodu padł. W ogóle przez 3 lata nie rósł. Wyrwałem go rękoma. Zastąpię go śliwą wiśniową. Na samym końcu też jest klon. Golden Globe. I też zachorował. Szukam zastępstwa.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Lukasz2013 22:28, 28 sie 2014


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Pawlus napisał(a)



Bardzo ładny i zadbany ogród. Bede zerkał. Pozdro
Jagodaa 22:47, 28 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Donia72 napisał(a)
Paweł, u mnie tylko te metalowe łapki skutkują i zawsze kret się złapieWrzucę Ci fotkę

Daj znać to usunę



I ten kret jest zabity?????
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Donia72 23:04, 28 sie 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Jagodaa 23:12, 28 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Donia72 napisał(a)


żal mi go, dlatego tak zareagowałam...

Później głupio mi się trochę zrobiło, bo sama nakarmiłam swoją nornicę trutką...

jakoś do kretów mam słabość, mimo, że swojego czasu miałam dziesiątki kopców w ogrodzie, nawet nie próbowałam podejmować walki z nimi
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 23:15, 28 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Wrócę do ogrodu, bo muszę dokładniej się przyjrzeć, nadrobić zaległości, poczytać, pooglądać, a dziś już spać powinnam .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Lukasz2013 23:16, 28 sie 2014


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Jagodaa napisał(a)


żal mi go, dlatego tak zareagowałam...

Później głupio mi się trochę zrobiło, bo sama nakarmiłam swoją nornicę trutką...

jakoś do kretów mam słabość, mimo, że swojego czasu miałam dziesiątki kopców w ogrodzie, nawet nie próbowałam podejmować walki z nimi


ja ratuje myszy wyciągając je z pyska mojego kota bo cholera przynosi mi do ogrodu codziennie i bawi się nimi. Cóż jeśli krety niszczą to trzeba walczyć niestety. W przyrodzie silniejszy przetrwa.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies