Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem

Jagodaa 19:43, 22 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
A widzisz, teraz chyba widzę różnicę. Te gęściutkie to może Fascination, a Doorenbos ma rzadszą koronę. Może ja je myliłam? Widzę w Zimozielonym gęste Fascination.

U mnie są dostępne właśnie małe D., kora jeszcze brązowa. Widziałam takie rozwidlone, jak tu na zdjęciu. Dwa pnie... może byłoby ciekawie?

http://www.zielonyogrodek.pl/brzozy-ozdobne-zima-brzoza-pozyteczna-i-biala-chinska

Zobaczę, jakie będą te kopane w październiku, a jak nie przypadną mi do gustu, kupię małe.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Pawlus 19:54, 22 wrz 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Wielopniowe strasznie mi się podobają. Ale nie widziałem u siebie w szkółkach. Te 2 pnie rzeczywiście ciekawie wyglądają.

Planuję jeszcze Doorenbosy od południowej strony altany. Zrobię sobie brzozowo-trawiastą rabatę. W końcu i tak muszę zabarać ML zza hortensji.

I mam upatrzone takie ok. 2 metrowe. Kosztują 50 zł. Po ile u Ciebie?
Kora już u dołu się łuszczy, widać białą.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Jagodaa 20:18, 22 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Pawlus napisał(a)
Wielopniowe strasznie mi się podobają. Ale nie widziałem u siebie w szkółkach. Te 2 pnie rzeczywiście ciekawie wyglądają.

Planuję jeszcze Doorenbosy od południowej strony altany. Zrobię sobie brzozowo-trawiastą rabatę. W końcu i tak muszę zabarać ML zza hortensji.

I mam upatrzone takie ok. 2 metrowe. Kosztują 50 zł. Po ile u Ciebie?
Kora już u dołu się łuszczy, widać białą.


U mnie trochę droższe, chyba 65zł. Już mi się te ceny mieszają .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Mirka 09:58, 26 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Pawlus jak zdobyć ten Gimp gdzie szukać Edit: już z znalazłam ale napisz coś o nim
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Tusiala 10:59, 26 wrz 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937






Przepięknie to wygląda dzięki za fotki. A ziemię będziesz "przykrywać" korą na tej rabacie?
Pawlus 19:32, 26 wrz 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Mirka napisał(a)
Pawlus jak zdobyć ten Gimp gdzie szukać Edit: już z znalazłam ale napisz coś o nim


To taka uboższa, darmowa wersja Photoshopa. Do podstawowej obróbki zdjęć wystarcza.
Łatwo go opanować.
"Projekciki" trochę pracochłonne. Jak mi się będzie zimą nudziło, zrobię sobie bazę roślin i troszkę pobawię.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Pawlus 19:35, 26 wrz 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Tusiala napisał(a)


Przepięknie to wygląda dzięki za fotki. A ziemię będziesz "przykrywać" korą na tej rabacie?


W tym roku już nie. Może rozplenice i budleję obsypię korą. Czeka mnie jeszcze przekopanie całego terenu pod przyszłe rabaty i trawnik. Jak zrobię całość to wtedy zacznę wysypywać korę . A na razie pielenie, pielenie, pielenie. Wszak lubię to robić więc żaden problem.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Pawlus 19:04, 27 wrz 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Plan na dzisiaj wykonany. Serby posadzone. Zabrakło mi 2 szt. Się dokupi.
Jako że nie mam w zwyczaju robienia zdjęć w trakcie jakichkolwiek prac w ogrodzie, fotki będą jutro.

Pogoda cudowna przez cały dzień, po ostatnich deszczach wszystko znów odżyło.
Przydałby się urlop, mam tyle energii i zapału do pracy

____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Jagodaa 19:09, 27 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Ja też działam cały dzień, ale fotki zrobiłam. Czekam do jutra na Twoje.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
MiraR 19:19, 27 wrz 2014

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Witam
Ale masz śliczne rabaty.A ile traw.Chętnie obejrzałabym świeże fotki z nimi
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies