Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój 4 arowy azyl...

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój 4 arowy azyl...

barbara_kraj... 21:37, 27 mar 2011


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Ucieszyłam się, jak pokazały się białe. Nawet nie pamiętałam, że je sadziłam, Wolałabym jednolite plamy kolorystyczne, a tak utworzył się niezły miszmasz. Poza tym, od ubiegłego roku, przybyło ich znacznie
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
barbara_kraj... 22:57, 28 mar 2011


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Dzisiaj znowu posunęłam się z robotą do przodu. Wygrabiłam część trawnika / tragicznie się przedstawia/, oczyścilam rabatkę i wraz z M założyliśmy matę na granicznej z sąsiadem siatce.
Oczywiście, musialam obejrzeć wschodzące nowości.
Wyszły wszystkie korony cesarskie. A oto zdjęcia żółtych i pomarańczowej, bo zdjęcie czerwonej wyszło fatalnie, wiec go nie wstawiam.





Rozkwitla nowa kępka krokusów


Hiacynty w niezmienionej formie. Za to pokazaly się czubki hiacyncików hiszpańskich i bialych szafirków oraz cebulic.
Pierwsza mata zawieszona! Druga też już wisi, ale nie mam zdjęcia Ciekawe, co powie sąsiad?
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Sebek 23:00, 28 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Super wygląda ta mata - jest bardzo dekoracyjna. będzie świetnym tłem dla roślin
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Neska 19:05, 29 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Też mam taką "piękną" szklarnie za płotem. Stoi też tak blisko granicy. Na szczęście rosną tam stare, wielkie krzaki porzeczek, więc troszkę zasłaniają ten widok. Sąsiadka bardzo mnie namawiała na wycięcie tych porzeczek. Twierdziła, że są do niczego i tylko robale na nich siedzą. Nawet sama mi jedną podgoliła. Wycięła pół krzaka od swojej strony, bo jakaś gałązka do niej przeszła. Na szczęście porzeczka przeżyła i ma się dobrze.
Jak padną mi porzeczki to pozwolisz Basiu, że wykorzystam Twój pomysł z matami u siebie
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
barbara_kraj... 22:40, 29 mar 2011


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Bardzo możliwe, że te porzeczki kiedyś 'padną', jeśli zasłaniają szklarniowe uprawy
Ech, z sąsiadami czasem są same kłopoty...
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Neska 23:01, 29 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
barbara_krajewska napisał(a)
Bardzo możliwe, że te porzeczki kiedyś 'padną', jeśli zasłaniają szklarniowe uprawy
Ech, z sąsiadami czasem są same kłopoty...

Ale wtedy maty mogą zawiesić tak jak Ty?
Nie wspomniałam, że szklarnie sąsiadce zacienia jeszcze mój stary orzech. (Posadzony przez poprzednich właścicieli)
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Gardenarium 23:03, 29 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Basiu, korony już całkiem spore, a szklarnia nawet mi się podoba
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
barbara_kraj... 23:33, 29 mar 2011


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Neska napisał(a)

Bardzo możliwe, że te porzeczki kiedyś 'padną', jeśli zasłaniają szklarniowe uprawy
Ech, z sąsiadami czasem są same kłopoty...

Ale wtedy maty mogą zawiesić tak jak Ty?
Nie wspomniałam, że szklarnie sąsiadce zacienia jeszcze mój stary orzech. (Posadzony przez poprzednich właścicieli)


Kasiu, to nie mój patent! każdy może, jak chce, wieszać maty. Ja podpatrzyłam u sąsiadki mojej córki
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
barbara_kraj... 23:41, 29 mar 2011


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
gardenarium napisał(a)
Basiu, korony już całkiem spore, a szklarnia nawet mi się podoba

Danusiu, to nie szklarnia mi przeszkadza, tylko te chwasty, które przed nią rosną i wiadomo - wyglądają fatalnie.

Korony śmignęły bardzo w ciągu kilku dni. Pogoda im sprzyja
Żółte korony mnożą się a nie kwitną. W 2009 r.wsadziłam po jednej cebuli trzech odmian. Kwitły czerwona i pomarańczowa. Żółta wydala drugą cebulę a nie kwiat. W tym roku widzę trzecią - ciekawe, czy mi któraś z nich zakwitnie?
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
monteverde 23:43, 29 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Basiu, randup niezawodny, tylko jak nie będzie wiatru ,żebyś nie zaszkodzila swoim roślinkom)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies