Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój 4 arowy azyl...

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój 4 arowy azyl...

tyna 08:46, 05 kwi 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
barbara_krajewska napisał(a)
Tak Bogusiu, z gałązki wsadzonej jesienią do donicy i na zimę zadołowanej na działce w zacisznym miejscu. Jesli na wiosnę pojawiają się przyrosty, to dobry znak. Trzeba systematycznie podlewać i trzymać w zacienionym miejscu. W nastepnym roku sadzę do ziemi na miejsce stałe
Ten cis ma już chyba z pięć lat


Ja w ten sposób - w zacienionym miejscu - ratuję conicę. Kupiłam w OBI i po wyjęciu z donicy nie mogłam uwierzyć, co widzę Zero bryły korzeniowej, tylko krótki, może 20 cm, odrąbany główny korzeń i kilka dosłownie drobnych korzonków. sama się dziwiłam, że nie bujał się w czasie transportu Przesadzony pod drzewo, minął już drugi rok. Nie padł. W tym roku go przenoszę


w Obi już nic nie kupuję
____________________
pozdrawiam :)
aldona 09:28, 05 kwi 2011


Dołączył: 09 wrz 2010
Posty: 268
Trudno uwierzyć, że sprzedają drzewka w takim stanie.
____________________
Ogródek Aldony
aldona 09:28, 05 kwi 2011


Dołączył: 09 wrz 2010
Posty: 268
____________________
Ogródek Aldony
tyna 12:49, 05 kwi 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
aldona napisał(a)
Trudno uwierzyć, że sprzedają drzewka w takim stanie.


Etykietę z nazwa gospodarstwa szkółkarskiego tez mam....

....nie wszystko, co się sprzedaje w marketach jest w równie złym stanie, ale mi juz się odechciało takich zakupów...no, to koniec tematu z mojej strony, prywatnej wstawki
____________________
pozdrawiam :)
barbara_kraj... 13:15, 05 kwi 2011


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
tyna napisał(a)

Trudno uwierzyć, że sprzedają drzewka w takim stanie.


Etykietę z nazwa gospodarstwa szkółkarskiego tez mam....

....nie wszystko, co się sprzedaje w marketach jest w równie złym stanie, ale mi juz się odechciało takich zakupów...no, to koniec tematu z mojej strony, prywatnej wstawki


Ja, na Twoim miejscu reklamowałabym w sklepie i w tym 'świetnym' gospodarstwie! Z pewnością, dbając o swój wizerunek, podesłaliby Ci drugi egaemplarz!
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Sebek 20:35, 05 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ja w Obi kupiłem tuję formowaną w trzy kule i dziś ją wywaliłem. Znaczy się przeniosłem ją za dom, gdzie nikt jej widział nie będzie co uschła całkiem. Nie tylko załatwił ją mróz, ale także jak popatrzyłem jej bryłę to też był tylko taki korzeń - może miał 20 cm. Widziałem w katalogu, że mają być i radzę Wam wszystkim - NIE KUPUJCIE TEGO, bo to pieniądze wyrzucone w błoto.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 21:22, 05 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
zawsze można wybić z donicy i zobaczyć na miejscu, ale tak robią i to jest przykre
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Sebek 21:39, 05 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ale widzisz jak Justyna pisała - jak nie drgnął to po co było sprawdzać bryłę. kupując także brałem za łodygi i donice nie drgnęły, jakby wyleciała roślina to na pewno bym nie kupił takiego czegoś. Czasem opłaca się coś kupić w marketach, lecz zawsze jest ryzyko - sprawdzone osobiście
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 21:42, 05 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ja kupiłam 2 boulevary, u jednego nie podobał mi się stożek, napisałam i zaraz przysłali następny, porządna firma)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Sebek 21:46, 05 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
W markecie to by nas chyba ochrona wyprowadziła jakbyśmy mieli jakieś zastrzeżenia co do ich "idealnego towaru"
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies