Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród naturalny, pachnący lasem ..

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród naturalny, pachnący lasem ..

AgataBC 19:52, 05 gru 2017


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Anda napisał(a)
Miejsce na nowe drzewo zrobiliscie
Fajnie, ze chcesz posadzic cos pozytecznego Moze jakas fajna odmiane glogu? Np. Crataegus persimilis ? Wisnia tybetanska tez jest sliczna. A moze swidosliwa, tez jest pozyteczna i jest duzo roznych jej odmian np: Amelanchier arborea 'Robin Hill'.


Idę posprawdzać Twoje propozycje bo wydają się bardzo ciekawe
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Katkak 19:53, 05 gru 2017


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
A może klon jakiś fajny? Strzępiastokory np.? Ciachać go będziesz najwyżej żeby nie urósł duży. Ja mojego zwykłego, dzikiego klona tnę 3 razy w sezonie i jest ok . MAm niedużą, zgrabną, mega gęstą kulkę, która zasłania mnie od sąsiadów. A Ty być mogła ciąć inaczej, nie koniecznie w kulkę jak nie chcesz.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 19:54, 05 gru 2017


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Agcia napisał(a)


jasne, że chce. Widziałam piękne magnolie ale nie wiem czy na taki efekt jestem aż tak cierpliwa..

dobra, to jutro cyknę
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
mira 20:07, 05 gru 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
O widzę dylemat drzewny. Też taki mam to bardzo trudne myślenie. Chyba pokrój drzewa jest najważniejszy. Może lipa? a może świdośliwa a może jakaś jabłonka ozdobna co tworzy koronę. Rety trochę lat zejdzie zanim drzewo urośnie no ale to plan na lata.
Będę ciekawa co postanowisz.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
AgataBC 20:08, 05 gru 2017


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Przy okazji głogów znalazłam takie cudo: Crataegus lavalleei 'Carrierei'. Bardzo rzadki a mam go dostępnego kawałek drogi w szkółce.
Zdjęcia w sieci wyglądają obiecująco. Np. tak w sezonie a tak bez liści

Ewa jak dobrze, że zabrałaś głos z tymi głogami.. mam teraz jeszcze więcej do myślenia.. głogi rosną niedaleko u nas na poboczu i z tego co obserwuje są zdrowe. Tylko kolce mi ciut przeszkadzają.
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
AgataBC 20:16, 05 gru 2017


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Katkak napisał(a)
A może klon jakiś fajny? Strzępiastokory np.? Ciachać go będziesz najwyżej żeby nie urósł duży. Ja mojego zwykłego, dzikiego klona tnę 3 razy w sezonie i jest ok . MAm niedużą, zgrabną, mega gęstą kulkę, która zasłania mnie od sąsiadów. A Ty być mogła ciąć inaczej, nie koniecznie w kulkę jak nie chcesz.


Szybki efekt to zaleta.. zdaje się, że u Justyny się zachwycałam tym strzępiastokorym. Gdyby była odmiana platana taka niska i lekko rozłożysta to już bym się nie zastanawiała. Klonowe liście, super kora i pożyteczne szyszeczki.
Cięcia chce sobie oszczędzić.
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Anda 20:22, 05 gru 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Agcia napisał(a)
Przy okazji głogów znalazłam takie cudo: Crataegus lavalleei 'Carrierei'. Bardzo rzadki a mam go dostępnego kawałek drogi w szkółce.
Zdjęcia w sieci wyglądają obiecująco. Np. tak w sezonie a tak bez liści

Ewa jak dobrze, że zabrałaś głos z tymi głogami.. mam teraz jeszcze więcej do myślenia.. głogi rosną niedaleko u nas na poboczu i z tego co obserwuje są zdrowe. Tylko kolce mi ciut przeszkadzają.


Sliczny, pieknie wyglada, ciac go mozna, a przyrosty wlasnie sprawdzilam, miedzy 20-40 cm na rok. Nie tak malo wcale. Kolce sa ok, bo chronia ptaki przed kotami. U nas organizacje chroniace ptaki nawoluja do sadzenia miedzy innymi glogow wlasnie.


Cos podobnego do platana z wygladu ale nie platan Morus alba 'platanifolia'. Owoce dobre nawet dla czlowieka. nie wiem, jak z zimowaniem u Ciebie, bo to nie jest rodzime europejskie drzewo.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AgataBC 20:28, 05 gru 2017


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
mira napisał(a)
O widzę dylemat drzewny. Też taki mam to bardzo trudne myślenie. Chyba pokrój drzewa jest najważniejszy. Może lipa? a może świdośliwa a może jakaś jabłonka ozdobna co tworzy koronę. Rety trochę lat zejdzie zanim drzewo urośnie no ale to plan na lata.
Będę ciekawa co postanowisz.


No nie takie to proste się okazało. Niby wybór już był a tu tyle propozycji i się mętlik robi, ale pozytywny.
Rzeczywiście pokrój ważny. Najpierw myślałam o kolumnowym bo przed prostokątnym domem taki pionowy element coś tam by zawsze zawęził obraz i przyciągnął wzrok bardziej do pionu, ale z kolei z perspektywy siedzenia na tarasie to wąski pionowy cień i znowu przesuwanie się z krzesłem?/?.. no nie wiem. Za to ażurowa korona, lekko rozpostarte gałęzie i miły widok od samego dołu (gdyby kilka pni), przebijające między listkami niebo... nawet z perspektywy mającego powstać murku/ruin to lepiej chyba będzie wyglądało jednak drzewo, które wygląda na jakieś naturalne a nie architektoniczne. Się rozmarzyłam.. od razu chcę na leżaczek w promykach słońca. Tyle, że o ile pionowy akcent wyciągnie wizualnie dom do góry to taki lekko rozpostarty spłaszczy go jeszcze bardziej.
Czy ja dobrze myślę?
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
AgataBC 20:35, 05 gru 2017


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Anda napisał(a)


Sliczny, pieknie wyglada, ciac go mozna, a przyrosty wlasnie sprawdzilam, miedzy 20-40 cm na rok. Nie tak malo wcale. Kolce sa ok, bo chronia ptaki przed kotami. U nas organizacje chroniace ptaki nawoluja do sadzenia miedzy innymi glogow wlasnie.


Cos podobnego do platana z wygladu ale nie platan Morus alba 'platanifolia'. Owoce dobre nawet dla czlowieka. nie wiem, jak z zimowaniem u Ciebie, bo to nie jest rodzime europejskie drzewo.


Dziękuję, że sprawdziłaś i za zaangażowanie w sprawę Czyli nie musiałabym długo czekać.
W tej szkółce to myślę, że mają je już tak 3 metrowe, ale to musiałabym sprawdzić dokładnie. Tam mają tylko duże drzewa, byłam rok temu oglądać tę szkółkę to materiał konkretny no ale ceny też. Jednak na jedno drzewo jakoś uciułam.

Idę sprawdzić tego Morusa
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
sylwia_slomc... 20:52, 05 gru 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Plany, planyZ poskręcanymi gałązkami to ja się zawsze leszczynami zachwycam. Cudne wiosną , fajne w sezonie, owocują i zimą cudna plątanina .....tylko nie za wysokie, ale za to może być wielopniowo
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies