Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród naturalny, pachnący lasem ..

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród naturalny, pachnący lasem ..

Anda 21:07, 05 gru 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Mysle, ze nie musisz sadzic niczego waskiego. Wg mnie wazne jest to, aby drzewo bylo troche wieksze od domu, zeby dom swoja bryla nie przytlaczal drzewa. Tak wiec wielopniowa lub jednopniowa forma o zokraglonej koronie jak najbardziej by pasowala. Takie moje subiektywne zdanie znajacej Twoj dom tylko z fotek
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 21:08, 05 gru 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Kurcze ale ile to lat minie nim drzewo urośnie wyższe od domu.....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AgataBC 21:13, 05 gru 2017


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Rozumiem.. no dobrze, to mam o czym myśleć. W zasadzie kasztan był większy od domu ale jednocześnie przez to zagrażał domowi, to drzewo które wybiorę też będzie blisko domu więc nie może być na tyle duże by przy ewentualnym położeniu się nie stykało się z domem. Narazie poważnie rozważam tego całego głoga Crataegus lavalleei 'Carrierei'. Ewentualnie świdośliwę ale nie wiem czy gdzieś ją dostanę.. Czy ona czasem nie wybija z korzenia jak szalona ?
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
tulucy 21:16, 05 gru 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Świetlisty cień daje glediczja,ale ona duża rośnie i w dodatku szybko...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mira 21:19, 05 gru 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Agcia napisał(a)


No nie takie to proste się okazało. Niby wybór już był a tu tyle propozycji i się mętlik robi, ale pozytywny.
Rzeczywiście pokrój ważny. Najpierw myślałam o kolumnowym bo przed prostokątnym domem taki pionowy element coś tam by zawsze zawęził obraz i przyciągnął wzrok bardziej do pionu, ale z kolei z perspektywy siedzenia na tarasie to wąski pionowy cień i znowu przesuwanie się z krzesłem?/?.. no nie wiem. Za to ażurowa korona, lekko rozpostarte gałęzie i miły widok od samego dołu (gdyby kilka pni), przebijające między listkami niebo... nawet z perspektywy mającego powstać murku/ruin to lepiej chyba będzie wyglądało jednak drzewo, które wygląda na jakieś naturalne a nie architektoniczne. Się rozmarzyłam.. od razu chcę na leżaczek w promykach słońca. Tyle, że o ile pionowy akcent wyciągnie wizualnie dom do góry to taki lekko rozpostarty spłaszczy go jeszcze bardziej.
Czy ja dobrze myślę?


No niby dobrze myślisz a ja chyba bym się bardziej skłaniała w kierunku myślenia o klimacie jaki ma powstać niż o architektonicznych założeniach.
I tez jak Anda bardziej kula niż słup - pokrój.
Był taki odcinek w Mai i tam było chyba trochę o drzewach - to chyba był ogród projektanta Bartka Dankiewicza /jeśli nie pokręciłam/
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
AgataBC 21:33, 05 gru 2017


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Dzięki Mira, nie oglądam Mai ale poszukam tego odcinka. Klimat powiadasz..

Łucja dziękuję za Twój głos
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Ewik 21:34, 05 gru 2017


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Dziewczyny , super dyskusja o drzewach , jestem za słowami Andy
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Anda 22:07, 05 gru 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Agcia napisał(a)
Rozumiem.. no dobrze, to mam o czym myśleć. W zasadzie kasztan był większy od domu ale jednocześnie przez to zagrażał domowi, to drzewo które wybiorę też będzie blisko domu więc nie może być na tyle duże by przy ewentualnym położeniu się nie stykało się z domem. Narazie poważnie rozważam tego całego głoga Crataegus lavalleei 'Carrierei'. Ewentualnie świdośliwę ale nie wiem czy gdzieś ją dostanę.. Czy ona czasem nie wybija z korzenia jak szalona ?


Mam swidosliwe olcholistna, Amelanchier alnifolia i jesli masz na mysli takie odbijanie, jake robia dzikie roze, to nie. Nie rozrasta sie w metrowym oddaleniu od drzewa. Jesli juz, to moze wypuszczac nieliczne nowe galezie od dolu, tam skad rosnie, ale to nie jest nic uciazliwego. Z tego co wiem, co wyczytalam i dowiedzialam sie od innych ogrodnikow, to zadna odmiana nie wypuszcza odlogow jak np. octowiec albo wlasnie dzika roza.

Glog bardzo mocno sie korzeni w dol, wiec nie pownien zagrazac domowi. Jednoczesnie ma w miare lekka korone i raczej wiatrow sie nie boi No i ta odmiana pieknie sie przebarwia jesienia
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AgataBC 22:37, 05 gru 2017


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Dziękuje za wszelkie informacje. Są bardzo cenne. Wszystko wezmę pod uwagę. Cieszę się z tej dyskusji. Dziś już lecę ale wrócimy do tematu.
Pozdrawiam Was wszystkie
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Katkak 09:45, 06 gru 2017


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Obiecane magnolie
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies