Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudne początki

Gosiniak 21:20, 12 lut 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Przed świętami wszystkie iglaki tak kopią, jeśli chcesz kupić ładny kopany to trzeba na jesień lub wiosnę wtedy kopią do ogrodów, a na święta to wiadomo. Takie oszustwa jednak nie tylko w czasie świąt się zdarzają w marketach na wiosnę to prawie norma, wciśnięte w wąską doniczkę np. tuje przeżyją jeśli szybko je ktoś kupi i wsadzi do ziemi, a one tam czasami tygodniami siedzą, później nie mają szans. Zawsze patrz na ziemię widać że była wzruszona, można też poprosić o wyjęcie lub zapytać czy kopane. Ja też się raz nacięłam, szmaragdy kupowałam w szkółce z przekonaniem że w doniczce rosły, wielkie było moje rozczarowanie, rosną ale mizerotki w porównaniu do innych które rosną u mnie. Twój świerk ma szansę, ale musiałabyś go cały czas teraz podlewać, nawet zraszanie jak nie ma morzu wskazane i jak przyjdzie ocieplenie z możliwością wykopania dołka to od razu do ziemi i ciągle podlewać i zraszać jak jest plusowa temperatura. To dużo pracy, a efekty i tak niepewne, zrobisz jak uważasz.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
giza 08:20, 13 lut 2013


Dołączył: 06 lut 2013
Posty: 494
beata0109 napisał(a)

Oswieciło mnie co do " betoniarni" czyli podjazdu. Dzięki Tobie Goziniak'u Dziękuję!
A gdybym tak dorobiła murek( al/a donicę), na równi z podestem , w niej umiesciła słup drewniany ( połaczony kratownicami drobnymi podbitka tak, by stworzyły a'la daszek) a po nim bluszcz, natomiast wokół słup w ziemi hosty lub bukszpaniki?





Genialny pomysł z bluszczem i piękny domek


Obawiam się, że o ile Tobie i mnie pomysł sie podoba, to.... nie przejdzie weryfikacji "mężowskiej", z uwagi na "ooogrooom prac" - według niego
Pozostaje mi chwilowo umieszczenie tam jednak donic
Przynajmniej w tym roku
____________________
Trudne początki- w ogrodzie gizy
giza 08:23, 13 lut 2013


Dołączył: 06 lut 2013
Posty: 494
Gosiniak napisał(a)
Przed świętami wszystkie iglaki tak kopią, jeśli chcesz kupić ładny kopany to trzeba na jesień lub wiosnę wtedy kopią do ogrodów, a na święta to wiadomo. Takie oszustwa jednak nie tylko w czasie świąt się zdarzają w marketach na wiosnę to prawie norma, wciśnięte w wąską doniczkę np. tuje przeżyją jeśli szybko je ktoś kupi i wsadzi do ziemi, a one tam czasami tygodniami siedzą, później nie mają szans. Zawsze patrz na ziemię widać że była wzruszona, można też poprosić o wyjęcie lub zapytać czy kopane. Ja też się raz nacięłam, szmaragdy kupowałam w szkółce z przekonaniem że w doniczce rosły, wielkie było moje rozczarowanie, rosną ale mizerotki w porównaniu do innych które rosną u mnie. Twój świerk ma szansę, ale musiałabyś go cały czas teraz podlewać, nawet zraszanie jak nie ma morzu wskazane i jak przyjdzie ocieplenie z możliwością wykopania dołka to od razu do ziemi i ciągle podlewać i zraszać jak jest plusowa temperatura. To dużo pracy, a efekty i tak niepewne, zrobisz jak uważasz.


Masz rację.
Mimo wszysko spróbuję go wkopać, bo faktycznie nic nie tracę w końcu, a może cud jaki sie przytrafi ( szczątkowe korzenie ma, podlałam go obficie i czekam na rozmarzniecie ziemi )
Buziaki
____________________
Trudne początki- w ogrodzie gizy
giza 08:44, 13 lut 2013


Dołączył: 06 lut 2013
Posty: 494
Słuchajcie, mam kolejną, przedwiosenną zagwozdkę.
Spod śniegu ukazał mi się smutny widok na czyścca wełnistego ( ten" placek" po prawej stronie).
On jest ponoć zimozielony, wieloletni. Ale taki skapciały, że nie wiem, co sie z tym robi? Mam go przyciąć jakoś? Czy sam "odbije"?
I czy radzicie mi uformowac tego jałowca ( z lewej, z tyłu) na kulkę/ bonsai czy tez zostawić ?

____________________
Trudne początki- w ogrodzie gizy
Gabrysia_ 09:03, 13 lut 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Hej
Z czyśccem nie pomogę ,bo sama nie mam,ale chce kupić
____________________
giza 09:06, 13 lut 2013


Dołączył: 06 lut 2013
Posty: 494
Hmm... wot i problem...
Ale na kulkach znasz sie, to ja radzisz odnosnie jałowca? Ciąć, czy zostawić? Jak bedzie ładniej?( z przodu dam zawijaska z danic i kolorowe jednoroczne)
____________________
Trudne początki- w ogrodzie gizy
Gabrysia_ 09:27, 13 lut 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Mówisz o tym z tyłu płaskim jałowcu?
____________________
giza 09:30, 13 lut 2013


Dołączył: 06 lut 2013
Posty: 494
Tak, z tyłu po lewej ( na zdjeciu), raki płaski, rozłozysty
Tak jak mówiłam wczesnij, wsadzić chce kulki danica i zdjąć siatkę ( jak będą kulki, to moze piesa nie bedzie mi tam deptać), a przy lini z kostka betonowa kolorowe jednoroczne, zeby rozweselic jakoś całość
____________________
Trudne początki- w ogrodzie gizy
Gabrysia_ 09:36, 13 lut 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
A może zrób z niego bonsaia ( to ostatnio jakoś moje zboczenie)
..a jak chcesz posadzić te Danici?

Na środku to chyba jakaś tuja?
...może kulkę z niej zrób,jest już duża...
____________________
giza 09:43, 13 lut 2013


Dołączył: 06 lut 2013
Posty: 494
O, tak, mniej wiecej ( wrzosy i inne roslinki tam rosnace- nie widac ich teraz ale tam jest berberys i funkie, przesadzę gdzieś indziej)

Szkoda mi tej dużej tui na kulkę, lubie jej wielkość i gabaryty
____________________
Trudne początki- w ogrodzie gizy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies