Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudne początki

Gabrysia_ 09:48, 13 lut 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Fajnie by do Danic pasowało coś na nodze,dlatego pomyślałam o tej co już tam rośnie.
Może jeszcze pomyśl o żurawkach i trawkach?

Widziałaś u mnie rabatę z wrzosami?
Na wiosnę będę ja przerabiać ,wrzosy i hakuro przeniose,chce tam właśnie tuje na nodze chyba 2szt i Danici,a nad resztą pomyślę
____________________
giza 09:52, 13 lut 2013


Dołączył: 06 lut 2013
Posty: 494
Dokładniej, to tak by tam miało być
Czerwone to jakieś wyższe, ale nie wyższe od danic jednoroczne, białe to np. smagliczka, kulka na pniu jakaś obok dużej tujki.
Może być?
Całkiem z prawej widać pędy hortensji, a z lewego jej boku jest trzmielina, też z nią "polecę w kulkę"

P.S. Ile powinnam zachować odstepu m-dzy danicami, by po urosnieciu sie nie stykały, ale mimo wszystko tworzyły delikatny szpalerek?
____________________
Trudne początki- w ogrodzie gizy
Gabrysia_ 10:05, 13 lut 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Ja sadziłam co 60cm.
Ale ja i tak się będę upierałam za kulkowaniem tej tujki,wtedy tak jak narysowałaś,może być niższa obok na nodze
A jałowiec na bonsai?
____________________
giza 10:08, 13 lut 2013


Dołączył: 06 lut 2013
Posty: 494
Mówisz?A ona ( tujka) nie za wysoka/ stara jest na kulkowanie? Chodzi o to, czy nie będzie nieestetycznych ran na pniu?
No, jałowiec na bonsai wówczas by szedł
M mnie chyba z domu wyrzuci...
____________________
Trudne początki- w ogrodzie gizy
Gabrysia_ 10:13, 13 lut 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Ja zrobiłam sobie kulkę przed wejściem do domu,jest po prawej stronie,tuje mam od mamy,baliśmy się czy przeżyje przeprowadzkę ,ale jest ok...ma już 2 lata
Więc bez obaw
Rozrysuj sobie jak to będzie wyglądało

A dlaczego eM ma cię z domu wyrzucić,niech się cieszy,że chcisz mieć piękny ogródek
____________________
Gabrysia_ 10:16, 13 lut 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Zobacz moją,sama zrobiłam z niej kulkę
Fotke usunę jak zobaczysz
____________________
giza 11:47, 13 lut 2013


Dołączył: 06 lut 2013
Posty: 494
Gabrysia_ napisał(a)
Zobacz moją,sama zrobiłam z niej kulkę
Fotke usunę jak zobaczysz

Śliczna, nie usuwaj fotki, bedę miała "natchnienie"
Dzięki!
____________________
Trudne początki- w ogrodzie gizy
grembosia 23:35, 13 lut 2013


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
giza napisał(a)
Mówisz?A ona ( tujka) nie za wysoka/ stara jest na kulkowanie? Chodzi o to, czy nie będzie nieestetycznych ran na pniu?
No, jałowiec na bonsai wówczas by szedł
M mnie chyba z domu wyrzuci...


Ja większe thujki kulkowałam i było ok.
Jałowiec koniecznie w bonsai, bo się rozrośnie mocno i będzie brzydki.
Ja dałabym przed już wykulkowaną duż thujką dwie niższe kulki na pniu z dwóch jej stron, w miarę symetrycznie.
Nie jestem przekonana do tej czerwieni z jednorocznych przy wejściu, ja bym to trochę uspokoiła czymś jasnym, może hosty z białymi obwódkami, albo białe begonie...
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
aniula 10:15, 14 lut 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Witaj!
Wpadam z rewizytą. W porównaniu z moją działką, to u Ciebie betonu jest tylko odrobinka
A z jałowcem faktycznie dobrze coś zrobić... Ja już sobie kilkunastoletniego brzydala przed domem wyhodowałam. No i też będę myśleć nad jego przyszłością...
____________________
Ania Ogródek na betonie
adom1206 13:01, 14 lut 2013

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
Ja czyśca zostawiam potem sam się ładny robi a uszkodzone listki obrywam.To samo mi się robi też z szałwią srebrzystą.Na wiosnę jakoś sobie później radzą.Nigdy nie obcinałam,ale to bylina więc wczesną wiosną czemu by nie spróbować i nie obciąć,może się bardziej rozkrzewi.A teraz pędzę do Gabrysi
____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies