Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Liliowo i kolorowo:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Liliowo i kolorowo:)

danuta_szwajcer 14:06, 24 sie 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
anna_g napisał(a)
Ogród odżywa Trochę chłodniej, trochę deszczu (przynajmniej u nas) i jest lepiej. Co prawda zapowiadają jeszcze gorące dni ale... już jesteśmy przyzwyczajeni Ale dni już wyraźnie krótsze Ja zaczynam czuć jesień.
A u Ciebie cudnie jak zwykle.
Moje wrzosy jeszcze nie kwitną. Ledwo zaczynają.


Wreszcie Aniu bo dwa miesiące suszy, mocno odbiło się na wyglądzie i kondycji ogrodu. Oj tak już pachnie jesienią, ale taką pogode to lubie bo slońko, ciepło a noce już chłodniejsze U mnie już dawno kwitną a niektóre zaczynająPięknie astry zaczynają co wnusia posiała i cynie






____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 14:10, 24 sie 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Urszulla napisał(a)
Mam jedną hortensję o stożkowym kształcie, kwiaty płonne i płodne, biała i różowiejąca od dołu. Sztywne pędy. Nie wiem co to za odmiana. Jakby Pinky Winky.


Ula byłam u Ciebie to nie jest Pinky, popatrz na moją na zdjęciu poniżej.




____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 14:16, 24 sie 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Urszulla napisał(a)


Śliczne zestawienia na fotkach


W rzeczywistości też się to dobrze prezentuje
U mnie teraz dopiero dalie zakwitają, jeszcze kilka w pąkach, pózno sadziłam no i tez hortensje znowu bardzo mi wyrosły i zagluszaja i dalie i inne.








____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 10:39, 27 sie 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
____________________
Liliowo i kolorowo:)
ElzbietaFranka 23:58, 27 sie 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Danusiu witam

Moje wnuki były w zeszłym tygodniu u mnie na działce i też malowały kamienie. Zabawa nie samowita - cisza przez 4 godziny jak makiem zasiał.
Następnym razem będzie malowany wąż - mam zadanie nazbierania jednakowych kamieni.

U nas taki ukrop z nieba się leje, że już nie do wytrzymania. Teraz siedzę przy otwartym oknie a za oknem 22 stopnie co to będzie dalej.
Jutro jadę zobaczyć co się dzieje. Trawy mi zaczynają dopiero kłosy wypuszczać trochę póżniej niż w zeszłym roku.
U ciebie jak zwykle pięknie kolorowo.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
danuta_szwajcer 12:31, 28 sie 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
ElzbietaFranka napisał(a)
Danusiu witam

Moje wnuki były w zeszłym tygodniu u mnie na działce i też malowały kamienie. Zabawa nie samowita - cisza przez 4 godziny jak makiem zasiał.
Następnym razem będzie malowany wąż - mam zadanie nazbierania jednakowych kamieni.

U nas taki ukrop z nieba się leje, że już nie do wytrzymania. Teraz siedzę przy otwartym oknie a za oknem 22 stopnie co to będzie dalej.
Jutro jadę zobaczyć co się dzieje. Trawy mi zaczynają dopiero kłosy wypuszczać trochę póżniej niż w zeszłym roku.
U ciebie jak zwykle pięknie kolorowo.

Pozdrawiam


Ciesze się Elu, że i u Ciebie ten pomysł z malowaniem kamieni się podobał, mam już wymyslone inne malowane szczególnie dla starszej, musze tylko kupic ramki bo chce by takie okienka zrobiła na pień drzewa i jeden betonowy krąg mam do pomalowania ale to już na wiosnę. U nas w nocy było 22C masakra jakaś a dziś już w cieniu jest 35C, tylko rano można pospacerować po ogrodzie echh i znowu u mnie susza, deszcze omijają ale trawnik póki co zielenieje. Dziś znowu mnie czeka podlewanie a coś mi kregosłup dokucza. Trawy u mnie rozplenice raczej nie zakwitną nawet one są przypalone od słonca. Teraz jest hortensjowo bo mam dużo ich i to różne odmiany,jeszcze kwitną hibiskusy, cynie, dalie niektore dopiero zaczynają, no i róże znowu ładnie kwitną. Niezawodne floksy i marcinki już zaczynają, wrzosy, które bardzo lubie.
Najbardziej lubie Magical Candle, Limki, Wanilki za ich kolor i o dziwo u mnie przestały się pokładać ale tez i sucho caly czas.


Astry mojej wnusi z nasion







____________________
Liliowo i kolorowo:)
ewsyg 11:01, 31 sie 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Danusiu, wnusia ma rękę do kwiatów. Będziesz miała komu przekazać ogród pod opiekę. Cieszę się, bo moja córka złapała bakcyla ogrodniczego. Hortensje to Ty masz imponujące, to już drzewa a nie krzewy Pięknie kochana, przepięknie masz w ogrodzie
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
danuta_szwajcer 14:26, 02 wrz 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
ewsyg napisał(a)
Danusiu, wnusia ma rękę do kwiatów. Będziesz miała komu przekazać ogród pod opiekę. Cieszę się, bo moja córka złapała bakcyla ogrodniczego. Hortensje to Ty masz imponujące, to już drzewa a nie krzewy Pięknie kochana, przepięknie masz w ogrodzie


Bardzo kocha zwierzęta, przyrode i lubi kwiatki póki co, bo wiesz, może jej to minąc, chodz fajnie by bylo Hortensje u mnie to niektóre duże drzewa to fakt i to są tylko pojedyncze sadzonki. Ciesze się, że Ci się podoba. To był ciężki sezon ogrodowy u mnie i przez całe lato ogród był w złej kondycji przez susze chodz podlewałam ale teraz juz lepiej chodz liscie leca.



Wreszcie trawnik zielony i trawa do koszenia od dwóch miesięcy albo i więcej pierwszy raz.




____________________
Liliowo i kolorowo:)
bogumila 19:52, 07 wrz 2019


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Spacerowałam po letnim ogrodzie.Czekam na spacer jesienny.Podglądam ketmię i pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
greg66 12:02, 08 wrz 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Danusiu u mnie brakuje tego mnóstwa kwiecia jakie masz u siebie, pięknie jest
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies