Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Liliowo i kolorowo:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Liliowo i kolorowo:)

danuta_szwajcer 12:25, 27 lip 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Milka napisał(a)
Fantastyczne hortensje w donicach. Może to sposób na nie. Byle pamiętać o podlewaniu. Moją na domku letnim ususzyłam, ale daje oznaki życia


No i wreszcie mam inne kolory niż białe i niebieskie, cieszą oko jak przechdze bo to przy wejsciu do domu to i nie zapominam podlać, mają dużo cienia, dobrze im tam





____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 12:36, 27 lip 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
marba napisał(a)
Danusiu, Twój ogród bucha zielenią i kolorami, aż miło popatrzeć. Nie widać u Ciebie wcale oznak suszy.


Basiu na zdjeciach tak, bo kadruje ten wysuszony trawnik wokół, kila stron wstecz go pokazałam, teraz już nie pokazuje bo nie chce licytacji kto ma bardziej a kto mniej, bo to nie o to chodzi. Sama się z tą suszą borykasz to wiesz jak to wygląda. Walcze każdego dnia ale i tak już widze, że dużo strat będzie i najbardziej ucierpiały azalie, wiciokrzewy, pięciorniki, kalina. No i drzewa Nie bede podlewac trawnika bo za chwile braknie wody do picia














____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 12:41, 27 lip 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Kindzia napisał(a)
Lilie masz zaklepaną Czekam na sygnał


Bardzo sie ciesze, a to moje niedobitki






____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 15:26, 27 lip 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
anna_g napisał(a)


Świetne te hortensje w donicach. Niestety nie mam gdzie przechowywać zimą ale w sumie można całkiem niedrogo też kupić w marketach - zamiast jednorocznych do donic - bo do jednorocznych w donicach niestety ręki nie mam. Ani porządnej kompozycji zrobić nie potrafię (czytaj: takiej z której byłabym zadowolona), ani mi to potem nie rośnie tak jakbym chciała.
Mam natomiast fuksję, przechowuję i co roku piękniejsza jest. Teraz kupiłam lantany - też spróbuję przechować - zobaczymy czy się uda.
I coraz bardziej podobają mi się donice z hortensjami, trawami, hostami. I nawet pamiętam codziennie o podlewaniu bo kiedyś było inaczej

Powiem Ci, że to nasze "dzieło" bonsajowe fajnie wygląda. I zastanawiam się dlaczego nic w tym roku nie zrobilyśmy Czas ucieka jak nie wiem co... ale rok się jeszcze nie skończył to może nam się uda jeszcze wspólnie popracować
Buziaki


Nie masz żadnego gospodarczego albo garażu, ja trzymam w gospodarczym nie ma tam ogrzewania, raz na m-c podlewam. Albo mozesz tez posiac tam jednoroczne np.godecje, smagliczke, mam tez inny pomysl dla Twojej rabaty No i bardzo dobrze sie maja żurawki w donicach, lepiej niz w grucie, a na zime mozna zadolowac, sadzonek moge Ci narobic To dzieło jest super, musze tylko uzupelnic jeszcze pod nim. Koniecznie Aniu musimy wspolnie popracować to taki fajny czas Mi tez ten czas zapiernicza a przez ten wypadek Marka to wiele planów niestety odleciało i znowu tyły. W koncu moj zawilec zakwitł ale te co kiedys kupowalysmy u Kapiasa razem, to chyba zniszczyłam








____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 04:34, 28 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21853
Fajnie że zaglądnęłaś
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
danuta_szwajcer 10:29, 28 lip 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Urszulla napisał(a)
Fajnie że zaglądnęłaś


Tez sie ciesze, a to "O" jest pomocne jak juz wszyscy wiemy tez i od wszelkich zmartwien a tych ostatnio to mi nie brakuje a jeszcze wczoraj firme M w Katowicach zalało taki mamy zwariowany klimat a u mnie zero deszczu dalej. Dobrze, ze zobaczyłas jeszcze ogrod Sylwii tez przed jej zalaniem, przykre to i smutne ale chyba teraz to juz tak będziemy musieli ciągle się zmierzac z anomaliami



Moja hortensja, ktorą wyprowadziłam na drzewko, mam kilka hibiskusow, dwa musze przesadzić ale zauważyłam, że im te upały i susza nie przeszkadza.







____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 11:30, 28 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21853
danuta_szwajcer napisał(a)


Tez sie ciesze, a to "O" jest pomocne jak juz wszyscy wiemy tez i od wszelkich zmartwien a tych ostatnio to mi nie brakuje a jeszcze wczoraj firme M w Katowicach zalało taki mamy zwariowany klimat a u mnie zero deszczu dalej. Dobrze, ze zobaczyłas jeszcze ogrod Sylwii tez przed jej zalaniem, przykre to i smutne ale chyba teraz to juz tak będziemy musieli ciągle się zmierzac z anomaliami



Moja hortensja, ktorą wyprowadziłam na drzewko, mam kilka hibiskusow, dwa musze przesadzić ale zauważyłam, że im te upały i susza nie przeszkadza.






Ciekawe jak mi pójdzie u Ciebie to już fajny okaz
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Dorota123 20:21, 28 lip 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Pomimo suszy i upałów rośliny wyglądają ładnie, a to znaczy że walczysz o nie. Pięknie i kolorowo, bardzo tak właśnie lubię. Lilie kupuję w cebule kwiatowe.pl. z Częstochowy, tam mają najtaniej. Polecam, cebule ładne, duże i zdrowe. W ubiegłym roku jesienią pięknie mi kwitły. Jak sadzisz w lecie to widzisz gdzie będą wygladać najlepiej. Wiosną jest trudniej, bo nie wiadomo gdzie można kopać.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ewsyg 02:02, 29 lip 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Danusiu byłam i nacieszyłam oczy.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
danuta_szwajcer 11:43, 29 lip 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Dorota123 napisał(a)
Pomimo suszy i upałów rośliny wyglądają ładnie, a to znaczy że walczysz o nie. Pięknie i kolorowo, bardzo tak właśnie lubię. Lilie kupuję w cebule kwiatowe.pl. z Częstochowy, tam mają najtaniej. Polecam, cebule ładne, duże i zdrowe. W ubiegłym roku jesienią pięknie mi kwitły. Jak sadzisz w lecie to widzisz gdzie będą wygladać najlepiej. Wiosną jest trudniej, bo nie wiadomo gdzie można kopać.
ącego

Bardzo Dorotko dziękuje, mysle, że skorzystam, póki co mam coraz większe zniechecenie do ogrodu, bo z kazdym dniem widze jak umiera z tej suszy i palacego słonca. Od dwóch miesięcy nie ma deszczu, dwa razy po 15 minut. W czerwcu ogród dawał sobie rade bo były duże zapasy ale lipiec to już koszmar.Wiatr zawieje to pełno liści, suchych gałezi.


____________________
Liliowo i kolorowo:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies