Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Liliowo i kolorowo:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Liliowo i kolorowo:)

danuta_szwajcer 11:44, 29 lip 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
ewsyg napisał(a)
Danusiu byłam i nacieszyłam oczy.


A wiesz, ze na zdjęciach lepiej wygląda bo nie pokazuje tych suchych miejsc
Pozdrawiam



____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 11:50, 29 lip 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Urszulla napisał(a)


Ciekawe jak mi pójdzie u Ciebie to już fajny okaz


Wyjdzie Ci Ula, one są łatwe w uprawie, chodz w tym roku dużo mniejsze kwiaty z powodu suszy.







____________________
Liliowo i kolorowo:)
anna_g 13:09, 29 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Ale Ci pięknie kwitną bukietówki!!!
Oj deszczu by się przydało. U nas wczoraj mocno straszyło, ale w pobliżu w Goczałkowicach zawsze w takich momentach strzelają z tych "działek" przeciwgradowych (nie wiem jak to się poprawnie nazywa) i... nie ma gradu co prawda, ale deszczu niestety też nie
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Dorota123 22:19, 29 lip 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
danuta_szwajcer napisał(a)
ącego

Bardzo Dorotko dziękuje, mysle, że skorzystam, póki co mam coraz większe zniechecenie do ogrodu, bo z kazdym dniem widze jak umiera z tej suszy i palacego słonca. Od dwóch miesięcy nie ma deszczu, dwa razy po 15 minut. W czerwcu ogród dawał sobie rade bo były duże zapasy ale lipiec to już koszmar.Wiatr zawieje to pełno liści, suchych gałezi.


W pełni rozumiem Twoje rozgoryczenie, ja tak miałam przez kilka ubiegłych lat. W tym roku łaskawie pada u nas czasem, ale i tak muszę podlewać. Zasuszyłam 5 hortensji, nie nadążam z podlewaniem, a one ciągle łakną wody.

Pomimo nie sprzyjających warunków pogodowych w ogródku masz na prawdę ślicznie i kolorowo. Trawnik szybko się zregeneruje jak tylko spadnie deszcz.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
greg66 14:51, 30 lip 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Danusiu u mnie jest podobnie, wczoraj padalo 2km ode mnie
gdyby nie studnia to już bym nic nie miał. forsycji, lilaków, pęcherznic i sliwowiśni już nie podlewam. ech..
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Urszulla 15:55, 30 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
U mnie w niedzielę padało a teraz czekam na deszcz ale prognozy się nie sprawdzają wogóle.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
danuta_szwajcer 17:49, 30 lip 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
anna_g napisał(a)
Ale Ci pięknie kwitną bukietówki!!!
Oj deszczu by się przydało. U nas wczoraj mocno straszyło, ale w pobliżu w Goczałkowicach zawsze w takich momentach strzelają z tych "działek" przeciwgradowych (nie wiem jak to się poprawnie nazywa) i... nie ma gradu co prawda, ale deszczu niestety też nie


U mnie tez susza makabryczna, przed chwila był deszcz 10 minutno tyle, że może nie będe musiała podlewać na co już sił nie mam, bo upał, duchota straszna i jeszcze ten wiatr dodatkowo wysusza. Tak sie cieszyłam w maju z wrzosowiska bo po tych deszczach było piękne a teraz już zaczyna kwitnąc ale wysuszone jak zresztą i pozostałe rośliny popalone.....

Aniu heliotrop u mnie w półcieniu też tylko ma słonko rano i zobacz jak się ma dobrze i z tą zieloną trawką i bobo fajna kompozycja może coś takiego pod ścianą? Albo smagliczka z begoniami?






____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 17:57, 30 lip 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Dorota123 napisał(a)
W pełni rozumiem Twoje rozgoryczenie, ja tak miałam przez kilka ubiegłych lat. W tym roku łaskawie pada u nas czasem, ale i tak muszę podlewać. Zasuszyłam 5 hortensji, nie nadążam z podlewaniem, a one ciągle łakną wody.

Pomimo nie sprzyjających warunków pogodowych w ogródku masz na prawdę ślicznie i kolorowo. Trawnik szybko się zregeneruje jak tylko spadnie deszcz.


Wiesz on już jest tak wyschnięty ze chyba troche wiecej deszczu i zimniejszej pogody potrzebuje ale nie o trawnik sie martwie ale o krzewy i niektore rosliny co nawet podlewanie nic nie daje.




____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 18:09, 30 lip 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
greg66 napisał(a)
Danusiu u mnie jest podobnie, wczoraj padalo 2km ode mnie
gdyby nie studnia to już bym nic nie miał. forsycji, lilaków, pęcherznic i sliwowiśni już nie podlewam. ech..


Grzesiu chyba za dużo grzeszymy, że nas tak ten deszcz mija Studnia u mnie już trzeci sezon bez wody Nawet głebinowa u sąsiad już też od tygodnia nie ma wody Wszystko podlewam z sieci ale przy takim dużym ogrodzie i dużo nasadzeń to nie daje rady już i wszedzie mi wąż nie sięga echhh, Grzesiu dzis 10 minut i poszlo....





____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 18:20, 30 lip 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Urszulla napisał(a)
U mnie w niedzielę padało a teraz czekam na deszcz ale prognozy się nie sprawdzają wogóle.


W ciągu dnia nawet po kilka razy zmieniają probnoze, tak jak miało być ochłodzenie a codziennie u mnie ponad 30C i slonce.

Zebrinus za to lubi taką pogode bo niektóre trawy też mi żółkną i nie wiem czy zakwitną wogóle. Hortensje tez juz mają popalone kwiaty ale cieszą








____________________
Liliowo i kolorowo:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies