Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Liliowo i kolorowo:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Liliowo i kolorowo:)

Dorota123 22:21, 21 maj 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
danuta_szwajcer napisał(a)


U mnie juz ogromna jest, ale dobrze, bo jest na koncu ogrodu i chociaz z okien ja widzę dobrze, lubie ją, w tym roku chociaz mszycy nie ma, musze zrobić nowe fotki, teraz pachną bzy, konwalie.

Ja swoją przesadziłam, bo rosła za blisko ścieżki i ciągle ją przycinałam. Teraz mogłaby się rozrastać i rozjaśniać to miejsce. W sumie to cieszę się, że przeżyła tą przeprowadzkę. Może w przyszłym roku lepiej się postara.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
danuta_szwajcer 18:14, 22 maj 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Dorota123 napisał(a)
Ja swoją przesadziłam, bo rosła za blisko ścieżki i ciągle ją przycinałam. Teraz mogłaby się rozrastać i rozjaśniać to miejsce. W sumie to cieszę się, że przeżyła tą przeprowadzkę. Może w przyszłym roku lepiej się postara.


Postara się, jedynie to w tym roku troche na boki się rozwala ale to przez te deszcze zapewne.
Ale buki chociaż nabrały pięknego koloru przez ten deszcz.

Do donic w tym roku sadze begonie.











____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 18:17, 22 maj 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Dereń zadarniający w koncu go widać i nawet ma pare kwiatków








____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 18:22, 22 maj 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632


Cisy już ładnie urosły i zasłoniły





No i majowy zapach


____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 19:16, 22 maj 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Ciekawy ten dereń zadarniający, gdzie go posadziłaś?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
danuta_szwajcer 19:41, 22 maj 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Urszulla napisał(a)
Ciekawy ten dereń zadarniający, gdzie go posadziłaś?


Tez mi sie podoba bo ma jasny kolor, pod hortensją Tardivia , zrobie fotke to pokaze, ale bardzo wolno przyrastał mam go ze trzy lata chyba, od małej sadzonki ale teraz już go widać

Pontyjska też wolno rosnie ale już cieszy oko. Aleja rodkowa coraz wyzsza, niz zielonej osłony na płocie nie widać. Jesienią obciełam do zera wierzbe.





No i znowu grzmi, oby nie grad
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Dorota123 21:38, 22 maj 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Begonie są piękne, ale muszą stać w osłoniętym miejscu. W innym przypadku podczas wiatru łamią się pod ciężarem kwiatów. W miarę wzrostu wbijaj blisko łodyżki cienkie patyczki. One ustabilizują kruchą łodygę begonii.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
danuta_szwajcer 07:52, 29 maj 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Dorota123 napisał(a)
Begonie są piękne, ale muszą stać w osłoniętym miejscu. W innym przypadku podczas wiatru łamią się pod ciężarem kwiatów. W miarę wzrostu wbijaj blisko łodyżki cienkie patyczki. One ustabilizują kruchą łodygę begonii.


Też je bardzo lubie, nawet przechowałam dwie zimą, dobry pomysł z patyczkami. Mam różne odmiany, zobaczymy czy się sprawdzą.
Teraz tyle kwiecia, ze nie wiadomo co pokazać, zaczynają azalie i rodki, a te w tym roku jakoś wyjątkowo mmniej kwiatów mają, ciekawe dlaczego?
Teraz orliki, bodziszki, tawuły, krzewuszki zaczynają.



Tawuła dziś po deszczu aż do ziemi mam nadzieję, że anabelek mi nie połamało.






____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 07:58, 29 maj 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632


Aleja rodkowa, którą zaczełam z Ulą rośnie bardzo szybko, w tym roku dosadziłam w miejsce starego pięknego bukszpana nową odmianę anabel, brunery i jednego nowego rodka.








____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 08:04, 29 maj 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Moja piwonia drzewiasta, po zimie ma jeden pączek i jak cieszy, ma ciemo-wiśniowy kolor i obłednie pachnie, mam nadzieję, że za rok już będzie więcej.


Biały bodziszek od Irenki cudny, pięknie go przybywa i taki zwiewny na wietrze.





____________________
Liliowo i kolorowo:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies