Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Liliowo i kolorowo:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Liliowo i kolorowo:)

danuta_szwajcer 16:01, 25 kwi 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Milka napisał(a)

Super mostek, a jednak od niedawna, mam dobre oko. Ojej, jaka fajna budowla powstaje, super będzie. No szok, aż tyle schudł, pogratuluj mu, bardzo dobrze. A ty dbaj o kręgosłup, mamy jeden.
Mimo zimnej wiosny, masz kwiecia pełno. Straszą przymrozkami w całej Polsce, to pewnie i moje magnolie załatwi. Susan też pordzewiałe ma.
Piękna twoja magnolia, przypomnij nazwę.


Pogratuluje, no jest dumny sam z siebie i lepiej się czuje i wyniki ma dobre teraz. Nazwy nie pamiętam tej magnolii juz ma troche lat i jest duze drzewo, z okien widze i cieszy bardzo. Kwiaty są bardzo duże takie gruszkowe i bardzo wczesna, z tych starych odmian.Minus, ze czesto przymrozi ją. Własnie wrociłam z ogrodu, okrylam piwonie drzewiastą bo ma pąka ku mojej radosci, chce jeszcze dokupić bo jestem nimi oczarowana jak w Pradze takie piękne okazy widziałam.
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Milka 16:05, 25 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wiadomo, że tusz szkodzi. Brawo Marek.
Ja mam 6 drzewiastych, może tez okryć, ale czym, może prześcieradło rzucę na nie, a jak się połamią, trudno, będzie, co ma być.
Te stare magnolie cudowne, u nas wszędzie ich pełno, nawet 100-letnich.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
danuta_szwajcer 16:07, 25 kwi 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
greg66 napisał(a)
Danka Ty uważaj te zimne wiatry mogą jeszcze nabroić, trzeba cierpliwie czekać. Wczoraj żona w warzywniku robiła a jest po zapaleniu krtani, ale pilnowałem i pogoniłem do domu.


No dobry mąż z Ciebie, dobrze, że dbasz o żonę, bo jak się ma u boku bliską osobę to łatwiej na tym świecie a szczególnie teraz w czasach pandemii. Tylko ciut porobiłam, przygotowałam sterte do spalenia po obcieciu podmarzłych róz i grubeych traw, bo mi to wiatr roznosił po ogrodzie. A reszta do kompostowania poszła. No i zaraz mi lepiej, że coś zrobiłam , ja na d... jak nie musze z powodu zdrowia to nie usiedze. Teraz zostało najgorsze bo plewienie brrr.Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 16:09, 25 kwi 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Milka napisał(a)
Wiadomo, że tusz szkodzi. Brawo Marek.
Ja mam 6 drzewiastych, może tez okryć, ale czym, może prześcieradło rzucę na nie, a jak się połamią, trudno, będzie, co ma być.
Te stare magnolie cudowne, u nas wszędzie ich pełno, nawet 100-letnich.


Najlepiej jak masz kartony duze bo nie polamie sie nic, albo stelarz zrobic zeby chodz z jednej strony czyms zakryc, u nas nawet -4 ma byc przez dwe noce i jest tam bardzo zimny wiatr u nas blisko gory sa a tam snieg jeszcze.

____________________
Liliowo i kolorowo:)
Milka 16:15, 25 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
No tak. Kartony mam, pomyślę
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Urszulla 17:39, 25 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Właśnie, kłopot z przymrozkiem nadchodzi. Róż jeszcze nie cięłam ale u mnie -2st zapowiadają.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 21:18, 25 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Też z balkonowymi latam, bo się już na pelargonie, koleusy i wilczomlecze skusiłam. Przez te zapowiadane mrozy siedzą w domu, bo wydelikacone. Jak miną to wystawię na balkon, ale i tak na noc włókniną okrywam. Dołożyłam sobie roboty i tyle.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
danuta_szwajcer 09:45, 01 maj 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Milka napisał(a)
No tak. Kartony mam, pomyślę


No u mnie nie było aż tak mroznie jak zapowiadali, tak ciut przymroziło, martwie sie o lawendy i wrzosy ale myśle, że po deszczu ruszą bo sucho bardzo.

Magnolia troche rdzawa ale bywało gorzej, jest radość
U mnie to już duże drzewo, wiec ozdoba z daleka widać



No i kupiłam dwie drzewiaste piwonie, biała z żółtym oczkiem bo tak u Ciebie mi się podobała i różowa Yin Hong Qiao Dui a ta co rok temu posadziłam to ku mojej radości ma pąka



Jeszcze nie posadzone.


____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 09:50, 01 maj 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Urszulla napisał(a)
Właśnie, kłopot z przymrozkiem nadchodzi. Róż jeszcze nie cięłam ale u mnie -2st zapowiadają.


U mnie róze niektóre bardzo przymroziło wiec musiałam dużo ciąc i chyba niektóre wywale bo to bez sensu, u mnie jednak jest dużo mrozniej.

Borówki ładnie kwitną i mam nadzieje, że mróz im nie zaszkodził.
W elatach też straty i przymroziło i nornice mi korzenie podgryzły echhh





____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 09:59, 01 maj 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Gosialuk napisał(a)
Też z balkonowymi latam, bo się już na pelargonie, koleusy i wilczomlecze skusiłam. Przez te zapowiadane mrozy siedzą w domu, bo wydelikacone. Jak miną to wystawię na balkon, ale i tak na noc włókniną okrywam. Dołożyłam sobie roboty i tyle.


Mi się udało trzy duze donice pelargonii przechować od zeszłego roku, dopiero teraz je wystawiłam do ogrodu, juz kwitną a pozostałe dopiero kupie bo potem bo nie chce tak jak piszesz roboty se dokładać.
Pogoda jeszcze w maju może mrozy będą
A z deszczu się cieszę bo sucho już było bardzo, to może to w koncu ruszy wszystko.
Przechowuje tez w donicy ogrodowe hortensje to już też raz do ogrodu a raz do garażu a to cięzkie. Coś mi zmarniała czerwona jakaś mszyca mi się do nich dała, mam nadzieje, że ją uratuje bo piękna była. O dziwo ogrodowe w ziemi mi przetrwały, tylko białą szlak wziął od mrozów.






____________________
Liliowo i kolorowo:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies