Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - Azyl Amatora

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - Azyl Amatora

Robertop 12:53, 25 maj 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
hanka_andrus napisał(a)
Dziękuję za wyjaśnienia. Tak przypuszczałam, ale stawiałam raczej na zaczątek jakiejś pergoli, albo przegrody. Jak fasola urośnie,będzie super! Czy to fasola szparagowa, czy na ziarno?


I tak i tak. Całe lato jemy jako szparagową, a pod koniec lata zostawiamy strąki na ziarno do jedzenia i ponowny wysiew.
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
Robertop 13:35, 25 maj 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
dtjj napisał(a)
śliczny rh i reszta kwiatków super oczko też mamy w planach zrobić sobie jakieś małe może w czerwcu wezmiemy się za nie


Trzymam kciuki, bo warto mieć oczko wodne
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
Robertop 13:52, 25 maj 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
Trzy "gwiazdy" tegorocznych zakupów (jena "gwiazda" i dwóch "gwiazdorów" ):
Dziewanna:

Wielosił:

Orlik:
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
Robertop 14:10, 25 maj 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
I jeszcze Wielosił w innej odsłonie:
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
Robertop 14:13, 25 maj 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
I jeszcze ulubiona Szałwia mojej Mamy:
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
hanka_andrus 16:14, 25 maj 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Wrócę do Twojego Rh. Czy specjalnie go zostawiłeś łysym od dołu?Jakbyś chciał mu zagęścić koronę, to wyłam wszystkie nowe długie przyrosty przy kwiatku, jak będziesz obrywał po kwitnieniu.Zmusisz krzew do wypuszczenia nowych przyrostów na pustych miejscach ,albo w środku krzewu. Na tych nagich gałęziach powinny być różowe punkty/śpiące oczka/ niektórych nawet nie widać.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Debra 19:27, 25 maj 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Hosta 'White Feather' jak sądzę. Pieknie rośnie.

Czy orlik to tegoroczny zakup?
Moje tegoroczne zakupy orlikow ledwie widać nad ziemią. Wiem, zobaczę je za rok, ale jakoś mam niedosyt...

A ta szałwia sliczna, tylko szkoda, że jednoroczna.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Ewa4 20:38, 25 maj 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Pięknie się zazieleniło nad oczkiem wodnym posiedziałam chwilę dziękuję i wpadnę jak pojawią się nowe fotki.Pozdr
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
malwes 16:09, 26 maj 2013


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Robert, przepięknie u Ciebie. Ja mam sentyment do dziewanny. Strasznie ją lubię.
Przymierzam się też do orlików ale jakoś nie mogę zdecydować, gdzie je wsadzić.

Wielosił urokliwy...przypomina mi coś, co rosło kiedyś w lasach obok łubinów...takie wakacyjne wspomnienie z dzieciństwa. Zupełnie nie wiem co to za roślina mogła być.
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Robertop 16:49, 26 maj 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
hanka_andrus napisał(a)
Wrócę do Twojego Rh. Czy specjalnie go zostawiłeś łysym od dołu?Jakbyś chciał mu zagęścić koronę, to wyłam wszystkie nowe długie przyrosty przy kwiatku, jak będziesz obrywał po kwitnieniu.Zmusisz krzew do wypuszczenia nowych przyrostów na pustych miejscach ,albo w środku krzewu. Na tych nagich gałęziach powinny być różowe punkty/śpiące oczka/ niektórych nawet nie widać.


Haniu, to nie specjalnie. Mój Rh troche chorował i był przesadzany 3 lata temu. Zakwitł pierwszy raz. Dobry sposób na zagęszczenie. Mam pomysł, żeby wsadzić koło niego innego Rh (np.białego), żeby rosły razem (bez wyłamywania tegorocznych pędów). Co o tym sądzisz?
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies