Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Naturalny strumień, ciek wodny, rów w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Naturalny strumień, ciek wodny, rów w ogrodzie

Betka 09:52, 26 lut 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Ninoja napisał(a)
Dopisuję się do tematu bo i mnie dotyczy, lecz do tej pory zostawiłam tą częśc ogrodu na "później".
Lecz może zmobilizuję się choć troszkę w tym sezonie na okiełznanie tej przestrzeni.
Mam pytanie odnośnie Dernia białego Aurea, czy w cieniu straci on na swoim żółtym wybarwieniu?


Witaj Ninoja Super że się "dopisałaś " do forum. Razem będzie nam raźniej okiełznać przestrzeń w naszych ogrodach Dodaj zdjęcia to zobaczymy tę nie sforną część twojego ogrody, no i może jakiś pomysły się nasuną! Ja już zrobiłam spis roślin no i pomalutku zabieram się do zamówienia Mariusz podała mi linki do bardzo fajnego sklepu mają dosłownie wszystko co mi potrzeba
Będę cię wspierać bo najprawdopodobniej te nieokiełznane części ogrodu staną się naszą dumą
Oczywiście nie tak szybko wszystko będzie świetnie wyglądać ale od czegoś trzeba zacząć!
Pozdrawiam
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Ninoja 12:17, 26 lut 2013


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 185
W moim wątku jest troszkę zdjęć strumieni z ubiegłego sezonu.
Niestety zycie zawodowe i prywatne nie pozwalają mi prowadzenie dziennika na bierząco, lecz na wiosnę przedstawie nasze dotychczasowe zmagania z bagnistym terenem.
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Patrycja Ogród na torfowisku / Skalniak i przedogródek na torfowisku
Betka 12:19, 26 lut 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Super będę czekała no i oczywiście zajrzę na twój wątek
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Mariusz 19:13, 26 lut 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Gardenarium napisał(a)
Moim zdaniem nie straci wybarwienia. Trzeba sprawdzić. Nie mam takiego przypadku z praktyki.

Też sądzę, że nie traci. Derenie w cieniu drzew liściastych są żółciutkie. Oczywiście teraz liści nie ma, ale cale lato są zacieniowane. Drugi przykład, dereń o czerwonych pędach wyrósł pod kładką, czyli w cieniu - końce pędów ma intensywnie czerwone, niżej zielenieją.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Ninoja 19:19, 26 lut 2013


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 185
To dobre wieści. Z powodzeniem rozjaśnie nim partie pod drzewami. Myślałam jeszcze o bzie czarnym Aurea, ale ten krzew nie jest taki efektowny jak dereń zimą.
____________________
Pozdrawiam Patrycja Ogród na torfowisku / Skalniak i przedogródek na torfowisku
Betka 13:28, 01 mar 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Wpadam na chwilkę aby powiedzieć że roślinki już zamówiłam! Trochę to trwało ale jak dla mnie to poważna decyzja była co kupić i ile sztuk zamówić wszystkich wyszło 130 zobaczę jak to wyjdzie pewnie trzeba będzie coś dokupić no ale początek już jest
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
yeterelinka 18:12, 01 mar 2013


Dołączył: 03 lip 2012
Posty: 106
Betka napisał(a)
Wpadam na chwilkę aby powiedzieć że roślinki już zamówiłam! Trochę to trwało ale jak dla mnie to poważna decyzja była co kupić i ile sztuk zamówić wszystkich wyszło 130 zobaczę jak to wyjdzie pewnie trzeba będzie coś dokupić no ale początek już jest



Witaj,Danusia dała ci piękne inspiracje,a więc wzoruj się na tym-To skarb!

Będę zagladać do ciebie.Pozdrawiam Patrycja
____________________
Ogrodowy bałagan
Ninoja 06:17, 02 mar 2013


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 185
I tylko teraz czekać na wiosnę aby posadzić skarby
____________________
Pozdrawiam Patrycja Ogród na torfowisku / Skalniak i przedogródek na torfowisku
Betka 06:38, 02 mar 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
nie ma to jak rana wstać w sobotę
wczoraj zrobiłam zdjęcia moich "rękodzieł"
Butka lęgowa miała być dla sikorek ale nie miałam odpowiedniego sprzętu no i otwór ma 3 cm a z tego co wyczytałam to powinien mieć 2,8 cm


no i jeszcze domek dla owadów fajnie się go robiło
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Ninoja 06:43, 02 mar 2013


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 185
Świetnie to wygląda!
U mnie taka godzina to normalka. Dziś na tyle mnie śniegu że będę mogła zrobić obchód po ogrodzie
Nawet zanosi się na piękną słneczną pogodę. Już czuję i słyszę wiosnę.
____________________
Pozdrawiam Patrycja Ogród na torfowisku / Skalniak i przedogródek na torfowisku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies