Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

jolka 21:57, 23 maj 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Mirka napisał(a)
I tu znów muszę powiedzieć, że po trzech latach wreszcie się nauczyłam ją uprawiać!! Dopiero teraz wiem, że potrzebuje kwaśnej ziemi, jak borówki. A przeważnie piszą - każda ziemia, żadnych wymagań i takie tam bzdury. Dopiero jak siarki sypnęłam, przelałam wodą z octem jabłkowym (takim swoim, prowizorycznym) to się porządne krzaki porobiły i pełno owoców jest.

Jolu napisz w jakich proporcjach zrobiłaś Kamczckiej tę miksturę. Też mam jagodę 2 rok ale zasilałam takim nawozem do borówek.


Mirka, niestety proporcji nie podam, bo ja robię zawsze "na oko"
Ile miałam, tyle wlałam. Myślę, że może ok 1:10 wyszło.

Kurczę, w ogrodzie to trzeba ciągle trzymać rękę na pulsie. Borówki dwa lata nic nie robiłam, i widzę, że w tym roku słabsze są, mniej kwiatów i krzaki nie takie żywotne. Znając życie, pewnie znów ziemia nie jest odpowiednio kwaśna. Muszę sypnąć trocin z korą koniecznie.
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:04, 23 maj 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
nicol21 napisał(a)
Oj sad masz piękny, ładnie utrzymanyi prowadzony. Bardzo bym chciała miec kiedys taki! Zdaję sobie sprawę z tego że to sporo pracy i wysiłku w to trzeba włożyć, ale z chęcią go włożę niech tyko znajdę rolnika co mi ziemię zorze i uprawi. Dobrze, że jagodzie daliscie szansę i odwzdzięczyła się owocami. Nie sądziam że ona tak wcześnie owocuje.

Co do chwastów to wiem jak to jest a przecież mam 90m2 tylko. Niby dopiero wszystko było wyplewione, wczoraj podlewam a tu pełno trawek i chwaścików. trzbea się za nie i to szybko wziąc.


Na pewno doczekasz się swojego sadu DO jesieni rolnik się znajdzie, a wtedy najlepsze warunki do sadzenia sadu. Jagoda kamczacka dojrzewa chyba najwcześniej z owoców, już praktycznie jest po niej. Stopniowo zastępują ją truskawki, tak że ciągłość owocobrania zapewniona

Pozdrawiam grabowo


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:15, 23 maj 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
SlonecznyOgrod napisał(a)
Piwonie piękne i tyyyle pąków, co ty im dajesz jeść, co one lubią? A może to jakas odmiana plenna. Kocimiętka zaskakująca, bo taka zwarta, ja kojarzę kocimiętkę jako takie pokrzywki roztrzepane. Czy Ty je jakoś odpowiednio podcinasz?

Zajączek fajniutki u mnie też się zadomowił na stałe, bo bardzo często widuję takiego młodego, nawet dziś spał sobie na środku trawnika. Najpierw była taka wielka samica w ogrodzie z miesiąc temu i ona pewnie się (jak sie mówi) okociła u mnie. Ja się cieszę bo lubię zwierzątka. EM mówi czekaj czekaj zobaczysz jak hotrensje zjedzą


Piwonie czarują, białe już rozwinięte, jutro obfocę. Miłością je karmię, hehe A tak już poważnie, to nic szczególnego im nie robiłam. Wiosną podsypałam skorupkami z jajek, bo eM. gdzieś wyczytał, że lubią no i tyle.

Kocimiętka jest piękna. Chyba już z miesiąc kwitnie, jest wielką niebieską plamą i końca kwitnienia nie widać. Jak przekwitnie to ją ścinam nad ziemią, zasilam, no i za jakiś czas od nowa to samo - burza niebieskich kwiatów. Wg mnie kocimiętka jest dużo lepsza od lawendy.

Zajączki fajne są, miejmy nadzieję, że nam jednak nic nie poniszczą
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:16, 23 maj 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Kawa napisał(a)
Joluś pięknie ta kocimiętka śliczna
mus sobie siewek wziąć bo trafiły mi się z tej drugiej
odwiedzę cię w tym tygodniu


Tak, potwierdzam kocimiętka rządzi
Do zobaczenia

Edit - Kamisia, zobacz jakiego mam orlika.
Chyba od Ciebie, w ostróżce się schował
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Kasiolaaa 22:16, 23 maj 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
wow Jolu pieknie sie graby prezentują mega
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
jolka 22:19, 23 maj 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
A ja dziś wyszłam do ogrodu z zamiarem ostatecznego pożegnania się z wrzosami, i przygotowania miejsca na nowe piwonie. Jakież było moje zdziwienie, kiedy zobaczyłam, że jednak prawie wszystkie wrzosy żyją!! Słabo wyglądają, ale jednak widzę, że się opuszczają. No to cóż, daję im jeszcze szansę, bo głupio tak wywalać, jak się roślina stara Zobaczymy
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:23, 23 maj 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Kasiolaaa napisał(a)
wow Jolu pieknie sie graby prezentują mega

Hej Kasia Cieszę się, że się graby podobają Tyle się teraz dzieje w ogrodzie, że nawet zapomniałam grabów pokazać A tam już przy nich jeżówki się szykują.

Z niepokazywanych roślin, mam jeszcze berberysa Maria Są to jedyne moje berberysy, zastanawiam się czy kolekcji nie powiększyć, bo dosyć ciekawie wyglądają Pozdrawiam Kasiolka

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
nicol21 07:05, 24 maj 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10368
jolka napisał(a)

Hej Kasia Cieszę się, że się graby podobają Tyle się teraz dzieje w ogrodzie, że nawet zapomniałam grabów pokazać A tam już przy nich jeżówki się szykują.

Z niepokazywanych roślin, mam jeszcze berberysa Maria Są to jedyne moje berberysy, zastanawiam się czy kolekcji nie powiększyć, bo dosyć ciekawie wyglądają Pozdrawiam Kasiolka



ja za żółtym nie przepadam, ale takie żółto-limonkowy kolor liści czy berberysu, czy trzemieliny czy klonów albo hakone jest super - bardzo rozjaśnia zielen. Polecam Kup więcej
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
jolka 10:16, 24 maj 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
nicol21 napisał(a)
ja za żółtym nie przepadam, ale takie żółto-limonkowy kolor liści czy berberysu, czy trzemieliny czy klonów albo hakone jest super - bardzo rozjaśnia zielen. Polecam Kup więcej

Właśnie ja za żótymi kwiatkami też tak średnio. Ale mam tawuły, które lubię. Mam te berberysy, które powiedziałabym bardzo lubię Tak, że raczej będzie ich więcej

Buziam trawowo

Danusia uczyła że mają być piętra w ogrodzie, no to u mnie się pięć pięter zrobiło





____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 10:20, 24 maj 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
A dla wszystkich spokój poranny ... z życzeniami spokojnego dnia






____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies