Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

MalGosia 22:19, 19 maj 2018

Dołączył: 16 lut 2018
Posty: 142
Jolu
jako miłośniczka piwonii ino mogę powiedzieć: wspaniałe!
a zakupy, naprawdę zapowiadają się interesująco
u mnie o dziwo przestój w ich kwitnieniu - część przekwitła, a część się namyśla
muszę namówić Cię na drzewiaste - ten olbrzymi kwiat jest naprawdę ciekawy!
a zajączek przesłodki - masz własnego zwierzaczka, przyjaciela?!, razem zawsze szybciej praca mija
pozdrawiam
____________________
pozdrawiam Małgosia
jolka 18:58, 22 maj 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
frezja napisał(a)
Piwonie,łany kocimiętki...no naprawdę super. Ta druga to jakaś odmiana konkretna ? Niech zjada co chce...wolno jej, taka piękna

Ewa, nie wiem co za odmiana kocimiętki.
Ale potwierdzam, piękna jest i kwitnie bardzo długo

Pozdrawiam hostowo


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 19:07, 22 maj 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
MalGosia napisał(a)
Jolu jako miłośniczka piwonii ino mogę powiedzieć: wspaniałe! a zakupy, naprawdę zapowiadają się interesująco u mnie o dziwo przestój w ich kwitnieniu - część przekwitła, a część się namyśla muszę namówić Cię na drzewiaste - ten olbrzymi kwiat jest naprawdę ciekawy! a zajączek przesłodki - masz własnego zwierzaczka, przyjaciela?!, razem zawsze szybciej praca mija pozdrawiam


Małgosia, cieszę się, że się piwonie podobają. Dziś już widziałam, że kilka białych otwarło kwiaty. Ciekawe dlaczego Twoje mają przestój... oby jednak się namyśliły Ci do drzewiastych, jakoś na razie mnie do nich nie ciągnie. Pewnie do wszystkiego trzeba dojrzeć

A w kwestii zająca.. dzisiaj miałam teatr za oknem, jak wrona goniła zająca. A ten drałował jak strzała po ogrodzie, na szczęście nic nie połamał
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 19:12, 22 maj 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Wendy79 napisał(a)

Musiałam, po prostu musiałam zacytować! Coś pięknego! Piszę to ja - Miłośniczka Piwonii


Agnieszka, widzę, że klub Miłośników Piwonii jest liczny Cieszę się, że białe pąki przypadły CI do gustu, obecnie powoli się otwierają. Oby ich jakiś wiatr z deszczem nie potargał
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 19:14, 22 maj 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Marzenaka napisał(a)
Dobrze wiedzieć o tej jagodzie. Mam chyba ze trzy krzaczki, jeden owocuje, reszta kiepsko.am je drugi sezon. Więc poczekam. Ogród wymuskany! Pięknie!

Dzięki za miłe słówka Madżen
A kamczatka - jak najbardziej kwaśne podłoże i będzie OK.
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 19:15, 22 maj 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
nawigatorka napisał(a)
Chciałam zacytować super zestaw kolorystyczny kocimiwtki z limonkowa ID ale jak zobaczyłam piwonie i to białe to już sama nie wiem co lepsze

Asia nie cytuj, na pewno jeszcze nie raz ponudzę kocimietką i piwoniami, bo je przecież uwielbiam
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Mirka 19:37, 22 maj 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324

I tu znów muszę powiedzieć, że po trzech latach wreszcie się nauczyłam ją uprawiać!! Dopiero teraz wiem, że potrzebuje kwaśnej ziemi, jak borówki. A przeważnie piszą - każda ziemia, żadnych wymagań i takie tam bzdury. Dopiero jak siarki sypnęłam, przelałam wodą z octem jabłkowym (takim swoim, prowizorycznym) to się porządne krzaki porobiły i pełno owoców jest.

Jolu napisz w jakich proporcjach zrobiłaś Kamczckiej tę miksturę. Też mam jagodę 2 rok ale zasilałam takim nawozem do borówek.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
nicol21 22:04, 22 maj 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10368
jolka napisał(a)

Dzięki Ewelinka za miłe słówka Lubię mój ogród, i zawsze się cieszę, że jeszcze komuś oprócz mnie się podoba Jakieś dwa tygodnie temu byłam zadowolona, że w miarę ogarnięte mam, ale to już nieaktualne. Chwasty biorą górę, nigdy z nimi nie wygram!! No trudno A zając zimą też do nas przychodził, tylko duży. Chyba żadnych szkód nie narobił.

Jak już w temacie jedzenia jesteśmy, to może coś na owocowo ..
"Spionizowana" jeżyna

"Spionizowana" goja Goję to naprawdę trudno utrzymać w ryzach!! Tak się rozrasta na wszystkie strony, że musiałam ją trochę poprzecinać, bo busz by się zrobił!! Wczesną wiosną ciachnęłam ją na jakieś 30 cm nad ziemią, a teraz będzie miała z półtora metra

Na a w oczekiwaniu aż tamte dojrzeją, na szybko już coś do zjedzenia
Wyrośnięta, dojrzała, w miarę słodka - jagoda kamczacka

I tu znów muszę powiedzieć, że po trzech latach wreszcie się nauczyłam ją uprawiać!! Dopiero teraz wiem, że potrzebuje kwaśnej ziemi, jak borówki. A przeważnie piszą - każda ziemia, żadnych wymagań i takie tam bzdury. Dopiero jak siarki sypnęłam, przelałam wodą z octem jabłkowym (takim swoim, prowizorycznym) to się porządne krzaki porobiły i pełno owoców jest. A wcześniej tragedia. Już w tym roku mieliśmy zamiar wymienić ją na czarną porzeczkę. Dobrze, że chwilę poczekałam


Oj sad masz piękny, ładnie utrzymanyi prowadzony. Bardzo bym chciała miec kiedys taki! Zdaję sobie sprawę z tego że to sporo pracy i wysiłku w to trzeba włożyć, ale z chęcią go włożę niech tyko znajdę rolnika co mi ziemię zorze i uprawi.
Dobrze, że jagodzie daliscie szansę i odwzdzięczyła się owocami. Nie sądziam że ona tak wcześnie owocuje.

Co do chwastów to wiem jak to jest a przecież mam 90m2 tylko. Niby dopiero wszystko było wyplewione, wczoraj podlewam a tu pełno trawek i chwaścików. trzbea się za nie i to szybko wziąc.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
SlonecznyOgrod 22:05, 22 maj 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Piwonie piękne i tyyyle pąków, co ty im dajesz jeść, co one lubią? A może to jakas odmiana plenna.
Kocimiętka zaskakująca, bo taka zwarta, ja kojarzę kocimiętkę jako takie pokrzywki roztrzepane. Czy Ty je jakoś odpowiednio podcinasz?

Zajączek fajniutki u mnie też się zadomowił na stałe, bo bardzo często widuję takiego młodego, nawet dziś spał sobie na środku trawnika.
Najpierw była taka wielka samica w ogrodzie z miesiąc temu i ona pewnie się (jak sie mówi) okociła u mnie. Ja się cieszę bo lubię zwierzątka. EM mówi czekaj czekaj zobaczysz jak hotrensje zjedzą
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Kawa 08:25, 23 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Joluś
pięknie ta kocimiętka śliczna
mus sobie siewek wziąć bo trafiły mi się z tej drugiej
odwiedzę cię w tym tygodniu
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies