Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

jolka 21:36, 05 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Balea napisał(a)
Dzieki za nowe fotki. Pieknie wygladaja brzozy z bialymi rozami i za niedlugo z biala hortensja. Ja tez sadzilam dorenbosy w tym roku co 3 metry, ale jak narazie to sa bardzo liche, az sie wierzyc nie chce, ze beda kiedys wygladaly tak jak twoje. Pamietasz w ktorym roku je sadzilas?


Brzozy sadziłam jakieś 4 lata temu. Zobaczysz, one naprawdę bardzo szybko rosną.
W tym roku musiałam je ostro ciachać, bo mi na ścieżkę wchodziły.

Lubię ten biało zielony placyk brzozowy...
Teraz króluje tam delikatna jak śnieg meidiland
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 21:40, 05 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Nowa12 napisał(a)
Kiedy u mnie taka gęsta będzie... Długo ci się zagęszczała? Moja posadzona na wiosnę prawie nic nie przyrosła.


U mnie to jej trzeci sezon i fajnie rośnie. Pewnie Twoja też się w końcu rozbuja
Za to kompletnie nie wiem dlaczego, ale chyba mi padła sesleria heuflerinna


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 21:47, 05 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
anbu napisał(a)
Jolu cuddnnne róże i nie tylko


Anusia, dziękuję!! Zieloności zostawiam




____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
gosika67 21:50, 05 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Cześć Jolka ale masz wymuskane, piękny soczysty trawnik, kulki równiutko przycięte, nie wspomnę o krajobrazach, jeszcze takie czosnki u Ciebie? ( czy to są czosnki?)
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
jolka 21:55, 05 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Pszczoły kochają czosnkiKoniecznie muszę dokupić ich więcej
Zresztą fajnie się komponują z limonkową hortensją.

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
gosika67 22:03, 05 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Masz rację , ładne fotki.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
jolka 22:09, 05 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
nicol21 napisał(a)
Wow! ale ten sad wystrzelił w górę. Owoców że pewnie poł wsi na siłę uszczęśliwisz . Chyba że przetwory, przetwory i jeszcze trochę przetworów będzie?!
koło uli fajnie, naturalnie. Zrób trochę łąki kwietnej żeby urozmaicić im jedzenie .
Myślisz że miód już w tym roku będziesz mieć?
Widoki super, jak zawsze!


Sad owszem wystrzelił w górę, ale z owocami słabiutko. Gruszek nie ma prawie wcale, jabłka byle jakie, całe w parchu. Troszkę wiśni i brzoskwiń może będzie. Śliwki i czereśnie słabiutko. Dodatkowo na gruszy rdza, na jabłoniach mszyce a na brzoskwini kędzierzawość. Ot, co Tak więc muszę się do przyszłego sezonu bardziej zdoktoryzować w temacie sadu, bo mi intuicja podpowiada, że jak nie wjadę od wczesnej wiosny z konkretnymi opryskami, to nic z tego nie będzie!! Ale na przetwory mam sporo materiału Truskawki, jagody kamczackie, agrest i czerwone porzeczki Niedługo będą czarne porzeczki i borówki.

Ule sprawiają mi dużo przyjemności obecnie Jutro się wybieram na konferencję naukową dot. pszczelarstwa, organizowaną przez Bartnika Sądeckiego.. dużego lokalnego producenta miodów. A czy ja sama będę miała miód w tym roku... nie wiem. Nawet jeszcze nie mam miodarki (urządzenie do odwirowania miodu z ramek). Ale muszę coś poszukać, bo inaczej to nawet jak będzie - nie będę miała jak go pozyskać




____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Veega 22:11, 05 lip 2019

Dołączył: 17 sty 2019
Posty: 85
jolka napisał(a)


To sesleria jesienna, bardzo polecam!!


Jolu, sesleria już zakupiona, ale takie marne sadzonki mi przysłali, że z początku nie wiedziałam, co to w ogóle jest, nie wiem kiedy ona mi urośnie na moich piaskach
A czy Bonicę cięłaś w tym roku na wiosnę ?


Pozdrawiam




jolka 22:24, 05 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Jak już jestem w temacie jeżówek... to właśnie delikatnie zaczynają

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:30, 05 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
BasiaLT napisał(a)
Ależ u ciebie pięknie, w szoku jestem jak szybko ci wszystko porosło. Wspaniały efekt.


No tak, szybko wszystko rośnie.
Właściwie to mogę powiedzieć, że teraz to ja więcej wycinam niż sadzę
Dziękuję uprzejmie za miłe słówka i zostawiam zieloności



____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies