Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

Nowa12 22:37, 05 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Matko, jak ty masz pięknie. Oniemiałam po Twoich zdjęciach. Was susza omija? .
Jak się nazywają te małe czosnki?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
jolka 22:42, 05 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
gosika67 napisał(a)
Cześć Jolka ale masz wymuskane, piękny soczysty trawnik, kulki równiutko przycięte, nie wspomnę o krajobrazach, jeszcze takie czosnki u Ciebie? ( czy to są czosnki?)


Hej Dziękuję za miłe słówka Kulki bukszpanowe póki co - jeszcze nie cięte. Trzymają formę z poprzedniego roku, hehe A te filetowe kulki to czosnki główkowate, niedawno zaczęły. Niektóre jeszcze nie w pełni rozwinięte. Dodają uroku rabacie w oczekiwaniu na vanile frisa




____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:52, 05 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Veega napisał(a)
Jolu, sesleria już zakupiona, ale takie marne sadzonki mi przysłali, że z początku nie wiedziałam, co to w ogóle jest, nie wiem kiedy ona mi urośnie na moich piaskach A czy Bonicę cięłaś w tym roku na wiosnę ?
Pozdrawiam

Przykro mi z powodu śmieciowych sadzonek, jakie dostałaś z netu. Najlepiej od razu pisz od kogo, żeby się strzec przed takimi sprzedawcami. Mam nadzieję, że Ci jednak odbije i ładnie pójdzie mimo wszystko. A bonicę owszem - cięłam na wiosnę. Nie jakoś bardzo mocno, ale cięłam. Teraz ją mocniej przytnę, nawiozę, prysnę na choroby liści i na robaki, i będę oczekiwać na wrzesień

Anabell zostawiam Jedna piękna okrąglutka, druga bardziej dzika..
Już mnie w ubiegłym roku korciło, żeby tę poczochraną wywalić, ale ostatecznie zostały obie
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Agi2006 23:22, 05 lip 2019


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Cuuudownie! Faktycznie u ciebie suszy nie widać. Patrząc na Twoje anabel wzdycham z uwielbienia. Moje niestety chyba jakieś dzikusy są. Graby mi chorują,trawnik przypalony. Ale reszta choć niewielka bardzo cieszy. Nawet ogrodzenie nareszcie ma się ku finiszowi.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
KasiaBawaria 09:47, 06 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
jolka napisał(a)


N


Przepieknie!!
____________________
Zapraszam na kawe
Basinkowo 10:58, 06 lip 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 85
Oglądam Twój ogród i wzdycham z zachwytu. Przepięknie! Uwielbiam zaglądać do Twojego wątku. Najczęściej robię to po cichu ale po ostatnich zdjęciach musiałam się odezwać. Oglądanie migawek z twojego ogrodu dostarcza mi "chwile kulturalnych uniesień"
____________________
Basiap
jolka 21:30, 15 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Agi2006 napisał(a)
Cuuudownie! Faktycznie u ciebie suszy nie widać. Patrząc na Twoje anabel wzdycham z uwielbienia. Moje niestety chyba jakieś dzikusy są. Graby mi chorują,trawnik przypalony. Ale reszta choć niewielka bardzo cieszy. Nawet ogrodzenie nareszcie ma się ku finiszowi.

Dziękuję!! U Ciebie też suszy nie widać Byłam przed chwilą, wszystko sobie oglądnęłam Nowy płot również, super że już masz ogrodzenie Ja też mam jedną anabell dzikuskę, a jedną cywilizowaną Chyba w końcu wywalę dzikuskę, zwłaszcza, że mam cywilizowaną własnoręcznie rozmnożoną Powodzenie z grabami!! Moje jeszcze nie cięte, eM. wkrótce wraca, więc w przyszłym tygodniu będzie ciachał. Ja nawet nie próbuję, grab większy ode mnie



____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 21:32, 15 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
KasiaBawaria napisał(a)

Przepieknie!!


Dziękuję Zostawiam energetyczne jeżówki, które powoli się rozkręcają
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 21:48, 15 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Basinkowo napisał(a)
Oglądam Twój ogród i wzdycham z zachwytu. Przepięknie! Uwielbiam zaglądać do Twojego wątku. Najczęściej robię to po cichu ale po ostatnich zdjęciach musiałam się odezwać. Oglądanie migawek z twojego ogrodu dostarcza mi "chwile kulturalnych uniesień"


Cieszę, się że się w końcu odezwałaś Dziękuję bardzo za miłe słowa, na pewno mi się przydadzą "w chwilach zwątpienia", hehe Ale ja też mogę powiedzieć, to samo co i TY... też sobie lubię czasem po cichutku różne ogrodu pooglądać, dostarczając sobie "kulturalnych uniesień"
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:07, 15 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
A ja dziś kolejny przegląd w ulach zrobiłam Malutkie doniesienie fotograficzne zostawiam...

Górą ramki pszczółki miód zakrywają, środkiem miód ale jeszcze odkryty,
gdzieniegdzie resztki czerwiu, dołem chyba pierzga


Tutaj ładnie czerw zakryty widać, za chwilkę się nowe pszczółki wygryzą


A tu ładnie nową ramkę odbudowały, zaczerwiły, i już górą miodek zakrywają
No a środkiem czerw zakryty - nowe pszczółki będą się wygryzać

A najlepsze, że taką rameczkę pełną pszczół można normalnie "gołymi rękami" podnieść, obejrzeć..
Jeszcze jakieś dwa miesiące temu mi się to wydawało czystą abstrakcją.
A tu się okazuje, że pszczółki bardzo spokojne są


No i może zakończę "ogrodowiskowo" bo mnie Danusia z forum pogoni, z tymi pszczołami, hehe


Miłego wieczorku
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies