Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

Nowa12 22:36, 15 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Niesamowite jaka z Ciebie pszczelarka .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
jolka 08:26, 16 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Nowa12 napisał(a)
Niesamowite jaka z Ciebie pszczelarka .

No, pszczelarka jak nic, hehe Ale na miód to raczej będę musiała poczekać do przyszłego roku, o ile oczywiście uda mi się pszczoły przezimować!! Też w ogóle nie miałam pojęcia wcześniej, że pszczoły trzeba leczyć. Tak więc jeszcze przed zimą - terapia Hehe


Floksiki zostawiam Wprawdzie mało ich mam i takie niewyeksponowane, ale to urocze roślinki
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 08:42, 16 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
A u mnie sytuacja ogrodowa wygląda tak, że wczoraj ścięłam całą bonicę od południowej strony - 12 krzaków. Zajęło mi to prawie cały dzień, zapełniłam kompostowniki na full i nawet nie wszystko zmieściłam. Krzoczory się wielkie porobiły, tak więc ciachnęłam naprawdę mocno. Jeszcze mi do ścięcia pozostała meidiland pod brzozami i część lawendy. Muszę też porobić sadzonki z lawendy, bo mi kilka po zimie wypadło. Zobaczymy jak mi pójdzie ukorzenianie Ogólnie róże ustępują miejsca hortensjom i jeżówkom.

W ogrodzie użytkowym obecnie porzeczki i borówki przodują.


A w gratisie od natury - w porzeczkach mi porosły takie atrakcyjne chwasty

Miłego dnia!!
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Nowa12 12:41, 16 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
jolka napisał(a)

No, pszczelarka jak nic, hehe Ale na miód to raczej będę musiała poczekać do przyszłego roku, o ile oczywiście uda mi się pszczoły przezimować!! Też w ogóle nie miałam pojęcia wcześniej, że pszczoły trzeba leczyć. Tak więc jeszcze przed zimą - terapia Hehe


Floksiki zostawiam Wprawdzie mało ich mam i takie niewyeksponowane, ale to urocze roślinki


No wlaśnie takie urocze, że nawet chciałam je kupić w tym roku.
I co? Kupiłam jeżowki . Niereformowalna jestem. Ale potwierdzam że floksy są bardzo ładne.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
jolka 17:26, 16 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Nowa12 napisał(a)
No wlaśnie takie urocze, że nawet chciałam je kupić w tym roku. I co? Kupiłam jeżowki . Niereformowalna jestem. Ale potwierdzam że floksy są bardzo ładne.


Widziałam Twoje jeżówki - piękne masz!!! U mnie eM kocha jeżówki, a jako że wraca w niedzielę, to coś czuję, że przyszłym tygodniu mnie czeka maraton po lokalnych szkółkach w poszukiwaniu jeżówek, hehe. Nie powiem, żebym się specjalnie martwiła tą perspektywą, też lubię jeżówki

Dzisiejszą vaniklę zostawiam
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 17:32, 16 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
A ja dziś cięcia c.d. Lawendę ciachnęłam pod larissą, bardzo mocno. Na wiosnę oszczędzałam, ale teraz ciachnęłam naprawdę ostro. Tak więc nie wiem czy zakwitnie jeszcze w tym roku, ale może się krzaczki ładnie odbudują. Zobaczmy. Poza tym meidiland pod brzozą ciachnęłam, luźniej się zrobiło.



Bonica ścięta jakoś dziwnie wygląda, nie mogę się przyzwyczaić do braku krzoczorów
Ale liczę na powtórkę kwitnienia we wrześniu.
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 17:36, 16 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Z róż jeszcze larissa przed cieciem. Póki co dosyć ładnie tłoczy


A poniżej w trawach szykują się lilie U mnie to jest raczej nowość, ale wynalazłam im zakątek odpowiedni i mam zamiar zaliliować się w tym miejscu mocniej O ile oczywiście będzie się nam współpraca układać
Ale lilie chyba nie są jakieś problemowe, więc może damy radę

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
anna_t 19:04, 16 lip 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Jola pokazałabyś jak bardzo tniesz lawende? też muszę mocniej przyciąć bo rosną od sasa do lasa i boję się czy mi odbiją jak tak do zdrewniałej części bym przycięła
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Pszczelarnia 19:20, 16 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Pięknie! Się ukulturalniłam i wzdycham do tego Waszego królestwa.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Agi2006 22:23, 16 lip 2019


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
JOLKA JAK ZWYKLE OBLĘDNIE! Roże z trawkami wymiataja. Liliom tez ostatnio przyglądam się po sąsiedzku i zaczynam mieć na nie ochotę. A Ty w jakim kolorze będziesz je miała ?
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies