Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

Wiolka5_7 09:39, 10 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Ale wszystko się pięknie Jolu u Ciebie przebarwiło....
Ogród rośnie jak na drożdżach
Skarpa zarosła raz dwa, fajnie wygląda
podziwiam eMa za te kanciki nożem ja też robię w ten sposób tylko,że szpadelkiem pólksiężycem


Pozdrawiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
jolka 11:54, 10 lis 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
kasiab napisał(a)
Hej Jolu! Przyszłam do Ciebie z pytaniem o winogron deserowy... Czy u Ciebie rośnie poza szklarnia? Jak szykowałaś podłoże? Z góry dziękuję że dzielisz się tak pięknym ogrodem!


Witaj Kasia Historia winogronowa nie jest u mnie taka prosta i oczywista.
W sumie do tego roku mam z nimi problemy.

Rosną u mnie oczywiście poza szklarnią, bo szklarnia poszła z wiatrem .. hehe
Ale tak już serio, to od zawsze rosły na otwartej przestrzeni.

Przez pierwsze dwa lata po wsadzeniu praktycznie mało co przyrastały. Jak się później dowiedziałam na forum, prawdopodobnie zostały przez nas za głęboko wsadzone (choć wsadziliśmy zgodnie z zaleceniem gościa ze szkółki) i chorowały. No ale.. przeczekałam. Jak już się porządnie ukorzeniły to szły dosyć mocno. Ale ja kompletnie nie umiałam ich prowadzić/ciąć, teraz powiedzmy .. że mam już mniej więcej metodę, jak to robić.

W tym roku rosły na potęgę i kwitły również bardzo obficie. NIESTETY ... nie prysnęłam ich odpowiednio chemią, w efekcie zostały zaatakowane przez mączniaka i praktycznie w 90% zniszczone.

Tak.. taka w sumie nieciekawa historia.. Ale się nie poddaję! W przyszłym roku mam nadzieję, że już zagramy na wspólnych falach i może się wreszcie doczekam tego co powinno być

Co do podłoża - żyzna ziemia ogrodowa pomieszana z obornikiem.

czerwiec



lipiec




wrzesień
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 11:57, 10 lis 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Tak myślę na temat tych winogron, czy po tym ataku mączniaka tegorocznym, nie powinnam ich już teraz (jesienią) czymś prysnąć, żeby unicestwić wszystkie patogeny które na 1000% pozostały na pędach.

Gdyby ktoś coś wiedział na ten temat - będę wdzięczna za informację.

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 12:08, 10 lis 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Balea napisał(a)
Dzieki za te piekne fotki. Te brzozy tak cudnie wygladaja o kazdej porze roku ale ten zloty kolor poprostu wymiata


Dzięki za miłe słówka
Brzozy to jedne z moich ulubionych roślin Jak już wiedziałam, że będę budować dom, to byłam pewna że w ogrodzie MUSZĄ BYĆ brzozy Dla mnie są piękne przez cały rok, ale najpiękniejsze wiosną, jak puszczają te młode delikatne listeczki no i teraz

Wczorajsze z trawami
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 12:11, 10 lis 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
ElaS napisał(a)

Jak z innej planety. Robi wrażenie

Hehe, faktycznie trochę nierzeczywiste przez to złote podbiarwienie
Wszystko to słonko zrobiło Dziękuję bardzo za odwiedziny i miłe słówka
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 12:13, 10 lis 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Balea napisał(a)
A jak tam moje ulubiona rabata z hortkami i marikenen teraz wyglada? Mariken juz pewnie dawno lysy, co?

Jak przestanie padać to fotkę cyknę i będziesz wiedzieć
W sumie nic szczególnego tam się teraz nie dzieje.
A mariken oczywiście łysy! Pierwsze mrozy go załatwiły
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 12:23, 10 lis 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
sarenka napisał(a)
Jola, jakie masz za rozchodniki? Nie pokładają się? Szukam takich właśnie wyprostowanych.

Zachwycający jest Twój ogród


Dziękuję ze ciepłe słowa
Nie wiem jaki to rozchodnik. Dostałam kępę od sąsiada no i sobie porozmnażałam. Chyba taki najzwyklejszym, zwykły..ale mocno stoi, nie pokłada się, wręcz stanowi podparcie dla hortensji, które się na nim pokładają. No i pszczoły go kochają



Sierpień/wrzesień

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 12:34, 10 lis 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Jak już jestem w temacie rozchodników ... mam też białe
Tu je wprawdzie mało widać, bo królem pierwszego planu jest ktoś inny





I jeszcze na werbenie... Ech, motyle KOCHAJĄ werbenę..
I ja również
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 13:08, 10 lis 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Wiolka5_7 napisał(a)
Ale wszystko się pięknie Jolu u Ciebie przebarwiło.... Ogród rośnie jak na drożdżach
Skarpa zarosła raz dwa, fajnie wygląda podziwiam eMa za te kanciki nożem ja też robię w ten sposób tylko,że szpadelkiem pólksiężycem
Pozdrawiam


Wiolka, dziękuję za odwiedziny i za miłe słówka Faktycznie wszystko bujnie rośnie, można powiedzieć, że teraz więcej wycinamy niż sadzimy, hehe Skarpa owszem, cała pokryta irgą, ale nie powiedziałabym, że tak raz dwa W sumie przez dwa lata "się kisiła", w tym roku dopiero mocno ruszyła Wczoraj ostro ją ciachałam, bo weszła na kosodrzewiny.

A co do tego "półksiężyca".. owszem, my też taki mamy, ale eM. twierdzi, że z tym narzędziem nie wychodzi równo. No i jedzie nożem A mnie to wszystko jedno, najważniejsze, że efekt jest taki jak ma być

Z nowości ogrodowych wrzucam barbulę
Zakupiłam dwie sadzonki dla pszczół, zobaczymy jak przezimuje


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Kasiolaaa 14:29, 10 lis 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
przepiekne ule czytalam z winogronami co sie stalo eh bardzo wspolczuje czlowiek uczy sie na bledach przepiekne masz tereny i zawsze podziwiam twoj czysty ogrod ♥️
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies