Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

jolka
Img 0681

Dodany 20:17, 13 lis 2019
Pszczelarnia napisał(a)
Mi wiśnia 'Debreceni Botermo' - padła "na raka" (miała zaledwie 6 lat, 6 lat starań o drzewko - nawożenie, podlewanie, odchwaszczanie - a ona padła).
Śliwa bardzo choruje - już jej nawet nie tnę). Kolejne 2 też nie owocują jakoś spektakularnie. Nie wiem, dlaczego.
Koksa ma coś z pniem przy korzeniu (chyba błąd przy sadzeniu) - wybrzuszenie i też ledwo, ledwo ... .
Cała nadzieja w porzeczkach u mnie i malinach oraz truskawkach. Agrest też jest kapryśny.
Powinnam bardziej się przyłożyć do tego mojego "sadownictwa". Winogrona piękne tylko w szklarni.
Tylko jabłonie są raczej niezawodne i grusze (ale grusze nie co roku owocują).

U mnie jabłka bardzo słabo. Jakieś "zbolałe", malutkie, z parchem. Śliw praktycznie nie miałam. Gruszki były w ub roku, w tym roku lipa. A.. i oczywiście rdzę złapały!! Maliny wciąż dosadzam - wyjątkowo u mnie nie rosną. Pędy zamierają i po malinach. Ale się nie poddaję, bo kocham ich smak

Ale agresty, jeżyny, truskawki, porzeczki, aronie, borówki... na bogato
No i (na osłodzenie porażek, hehe) brzoskwinie piękne i smaczne u nas rosną

jolka
Img 0681

Dodany 20:19, 13 lis 2019
Pszczelarnia napisał(a)

Nie, pędy ścinasz. Liście opadają.
Teraz ani temperatury nie te, ani nie ma sensu - lepiej wiosną (ja swoje mam pod kontrolą za pomocą herbatki tymiankowej).

No w sumie racja, pędy w większości do ścięcia, liście już opadły.
Ja też spróbuję w przyszłym roku HT zastosować.
jolka
Img 0681

Dodany 20:23, 13 lis 2019
MirellaB napisał(a)
Dawno nie widziałam tak pięknych jesiennych słonecznych zdjęć ogrodu - cudownie, rozpływam się w zachwycie

Mirellka...miło Cię widzieć Dziękuję za miłe słowa!
Jesień faktycznie nas rozpieszcza w tym roku.
Ja się najbardziej "rozpływam" nad brzozami podświetlonymi słońcem.
Zresztą bez słońca też je kocham

jolka
Img 0681

Dodany 20:35, 13 lis 2019
Agania napisał(a)

Jolu a co to za budowle?

Te "budowle" w sadzie to ule są
Podparte klinkierówką starą, żeby ich czasem wiatr nie przechylił.
Ananasek

Dodany 19:01, 17 lis 2019
Witaj Jolu!!!
Długo kazałaś nam czekać na siebie i piękne zdjęcia!
Ogród masz cudowny....eh...
A drzewka owocowe jak w raju!
Ja z malinami tez mam problemy... na wiosnę będę podlewać miksturą z zakwasu chlebowego. MoŻe coś pomoże.

Mam pytanko odnośnie aronii. Czy masz drzewka szzczepione? Chcialam sobie posadzić a wiem że zzwykła lubi rozchodzić się od korzeni
Szczepiona na jarzębina nie ma tej tendencji, ale podobno ma więcej goryczy w owocach!

Ps.
Nasze pszczółki tez już śpią!
Posadzilam im mnóstwo krokusów, czosnków i przetacznika, którego bardzo lubią odwiedzać!