Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

jolka 20:17, 13 lis 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Pszczelarnia napisał(a)
Mi wiśnia 'Debreceni Botermo' - padła "na raka" (miała zaledwie 6 lat, 6 lat starań o drzewko - nawożenie, podlewanie, odchwaszczanie - a ona padła).
Śliwa bardzo choruje - już jej nawet nie tnę). Kolejne 2 też nie owocują jakoś spektakularnie. Nie wiem, dlaczego.
Koksa ma coś z pniem przy korzeniu (chyba błąd przy sadzeniu) - wybrzuszenie i też ledwo, ledwo ... .
Cała nadzieja w porzeczkach u mnie i malinach oraz truskawkach. Agrest też jest kapryśny.
Powinnam bardziej się przyłożyć do tego mojego "sadownictwa". Winogrona piękne tylko w szklarni.
Tylko jabłonie są raczej niezawodne i grusze (ale grusze nie co roku owocują).


U mnie jabłka bardzo słabo. Jakieś "zbolałe", malutkie, z parchem. Śliw praktycznie nie miałam. Gruszki były w ub roku, w tym roku lipa. A.. i oczywiście rdzę złapały!! Maliny wciąż dosadzam - wyjątkowo u mnie nie rosną. Pędy zamierają i po malinach. Ale się nie poddaję, bo kocham ich smak

Ale agresty, jeżyny, truskawki, porzeczki, aronie, borówki... na bogato
No i (na osłodzenie porażek, hehe) brzoskwinie piękne i smaczne u nas rosną


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 20:19, 13 lis 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Pszczelarnia napisał(a)

Nie, pędy ścinasz. Liście opadają.
Teraz ani temperatury nie te, ani nie ma sensu - lepiej wiosną (ja swoje mam pod kontrolą za pomocą herbatki tymiankowej).


No w sumie racja, pędy w większości do ścięcia, liście już opadły.
Ja też spróbuję w przyszłym roku HT zastosować.
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 20:23, 13 lis 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
MirellaB napisał(a)
Dawno nie widziałam tak pięknych jesiennych słonecznych zdjęć ogrodu - cudownie, rozpływam się w zachwycie


Mirellka...miło Cię widzieć Dziękuję za miłe słowa!
Jesień faktycznie nas rozpieszcza w tym roku.
Ja się najbardziej "rozpływam" nad brzozami podświetlonymi słońcem.
Zresztą bez słońca też je kocham


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 20:35, 13 lis 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Agania napisał(a)

Jolu a co to za budowle?


Te "budowle" w sadzie to ule są
Podparte klinkierówką starą, żeby ich czasem wiatr nie przechylił.
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Ananasek 19:01, 17 lis 2019

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221
Witaj Jolu!!!
Długo kazałaś nam czekać na siebie i piękne zdjęcia!
Ogród masz cudowny....eh...
A drzewka owocowe jak w raju!
Ja z malinami tez mam problemy... na wiosnę będę podlewać miksturą z zakwasu chlebowego. MoŻe coś pomoże.

Mam pytanko odnośnie aronii. Czy masz drzewka szzczepione? Chcialam sobie posadzić a wiem że zzwykła lubi rozchodzić się od korzeni
Szczepiona na jarzębina nie ma tej tendencji, ale podobno ma więcej goryczy w owocach!

Ps.
Nasze pszczółki tez już śpią!
Posadzilam im mnóstwo krokusów, czosnków i przetacznika, którego bardzo lubią odwiedzać!
____________________
Beata Moje nieplony
nicol21 20:33, 19 gru 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Jesteś!! Te hektary widoków, kolorów, piękności!!!!
Ahhhh ohhhhh cudnie jest!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
jolka 17:43, 22 gru 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Ananasek napisał(a)
Witaj Jolu!!! (...)


Beatka, dziękuję za ciepłe słówka U nas obecnie niedobory malin uzupełnione nowymi sadzonkami, ale jak znów padną to nie wiem jak eMa przekonam, żeby po raz kolejny dawać im szansę. Nawet się boję ich przycinać, stają więc nie ruszane - będzie co ma być.

Co do aronii - u nas są zwykłe w formie krzewu. Owszem - zagęszczają się wypuszczając wiele gałązek od dołu, ale je wycinamy mocno późną jesienią albo wiosną, zostawiając kilka najmocniejszych pędów. Nie ma z tym jakiegoś większego problemu. Aronii co roku mamy pełno. W tym roku wyjątkowo - musieliśmy się podzielić ze szpakami Nie wiem co im odbiło, bo wcześniej się w ogóle aronią nie interesowały.

A moje pszczoły trochę śpią, trochę nie śpią.. Przy tej ciepłej pogodzie na 100% zrobiły sobie oblot, wynosząc przed ul, padłe starsze pokolenie. Nie ukrywam, że dosyć stresujące to jest ... patrzeć jak się trup przed ulem ściele Mam nadzieję, że jakoś przetrwają zimę..

Ale póki co pozdrawiam przedświątecznie

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 17:54, 22 gru 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
nicol21 napisał(a)
Jesteś!! Te hektary widoków, kolorów, piękności!!!!
Ahhhh ohhhhh cudnie jest!


Jestem, jestem Dziękuję za miłe słowa. Jesień rzeczywiście była bardzo kolorowa w naszym ogrodzie. Szczególnie brzozy się pięknie wyzłociły. Sama do dziś chętnie patrzę na te zdjęcia.


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Ananasek 19:37, 26 gru 2019

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221
Jolu... ja witam Świątecznie i składam najserdeczniejsze życzenia!
Dużo zdrowia, miłości i samych radosnych dni!

Dziękuję za przepiękny widok! Macie ogromne szczęście mieszkać w tak cudownym miejscu!

Dziękuję za wszystkie Twoje porady, Gorące uściski!
____________________
Beata Moje nieplony
Pszczelarnia 18:08, 27 gru 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jak wynoszą trupy to znak, że są silne. Nie martw się. Wszystkiego dobrego, Jolu.

Niech nasze pszczoły dają nam radość.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies