Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

KasiaBawaria 10:57, 11 lis 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ale dalas po oczach tymi fotkami. Kiedy ty masz czas na pielegnacje tych wszelkich owocowych obfitosci? Sporo pracy pewnie przy tym?
____________________
Zapraszam na kawe
Jagara 09:17, 12 lis 2019


Dołączył: 18 maj 2017
Posty: 14
Jejku, ale masz piękny ten ogród. Trudno oderwać oczy!

PS. Czy możesz, proszę, podzielić się jakie miałaś problemy z choina kanadyjską?
____________________
Iwona
Pszczelarnia 11:17, 12 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Do ilu ramek zmniejszyłaś gniazda?

Ile razy okadzałaś apiwarolem?

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 11:26, 12 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mi wiśnia 'Debreceni Botermo' - padła "na raka" (miała zaledwie 6 lat, 6 lat starań o drzewko - nawożenie, podlewanie, odchwaszczanie - a ona padła).

Śliwa bardzo choruje - już jej nawet nie tnę). Kolejne 2 też nie owocują jakoś spektakularnie. Nie wiem, dlaczego.

Koksa ma coś z pniem przy korzeniu (chyba błąd przy sadzeniu) - wybrzuszenie i też ledwo, ledwo ... .


Cała nadzieja w porzeczkach u mnie i malinach oraz truskawkach. Agrest też jest kapryśny.

Powinnam bardziej się przyłożyć do tego mojego "sadownictwa". Winogrona piękne tylko w szklarni.


Tylko jabłonie są raczej niezawodne i grusze (ale grusze nie co roku owocują).



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 11:30, 12 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
jolka napisał(a)
Tak myślę na temat tych winogron, czy po tym ataku mączniaka tegorocznym, nie powinnam ich już teraz (jesienią) czymś prysnąć, żeby unicestwić wszystkie patogeny które na 1000% pozostały na pędach.

Gdyby ktoś coś wiedział na ten temat - będę wdzięczna za informację.



Nie, pędy ścinasz. Liście opadają.

Teraz ani temperatury nie te, ani nie ma sensu - lepiej wiosną (ja swoje mam pod kontrolą za pomocą herbatki tymiankowej).

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
MirellaB 11:36, 12 lis 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Dawno nie widziałam tak pięknych jesiennych słonecznych zdjęć ogrodu - cudownie, rozpływam się w zachwycie
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Agania 13:23, 12 lis 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
jolka napisał(a)




Zostawiam październikowy sad wraz z pozdrowieniami



Jolu a co to za budowle?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
jolka 16:21, 13 lis 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
KasiaBawaria napisał(a)
Ale dalas po oczach tymi fotkami. Kiedy ty masz czas na pielegnacje tych wszelkich owocowych obfitosci? Sporo pracy pewnie przy tym?


No właśnie nie mam! Ale eM. mi pomaga A roboty pełno na okrągło. Głównie plewienie chwastów. A poza tym przyciąć, prysnąć, podlać, zebrać, obrać, posiać, hehe,,, każdy z nas to dobrze zna
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 16:27, 13 lis 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Jagara napisał(a)
Jejku, ale masz piękny ten ogród. Trudno oderwać oczy!
PS. Czy możesz, proszę, podzielić się jakie miałaś problemy z choina kanadyjską?


Dziękuję za miłe słówka A z choinami miałam problem taki, że niektóre nawet po trzy razy wsadzałam od nowa!! Nie wiem, prawdopodobnie miały za mokro. No i w ogóle na początku prawie wcale nie przyrastały. W sumie może od dwóch lat tak się mocniej wzięły. Wrzucę fotkę całości przy najbliższej okazji
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 20:02, 13 lis 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Pszczelarnia napisał(a)
Do ilu ramek zmniejszyłaś gniazda?
Ile razy okadzałaś apiwarolem?


Dwa ule zimują na 4 ramkach, jeden na pięciu. To duże ramki(dadant).
Apiwarol dwa razy, waromed - dwa razy.
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies