Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miejska ogrodniczka :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejska ogrodniczka :)

Gardenarium 23:29, 17 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tamten cyprysik to jak napisała Domi, a ja jeszcze dodam, że to prawdopodobnie odmiana 'Yvonne'.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Margolka 11:02, 18 lut 2013


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Epodlas też cię serdecznie witam. Sierściuch juz bardzo leciwy, ale zawsze usmiechniety

Gardenarium, bardzo dziękuje za informację. Zapisuje sobie i mam nadzieję, że z pozostałymi roślinami tez mi pomożecie. Zrobię zdjęcia i wtedy poproszę o pomoc. Myślę, ze nie mam skomplikowanych roślin, ale trochę ich jednak jest i naprawde chciałabym wiedzieć, co ja tam właściwie mam... W ubiegłym roku wysypałam jedną z iglakowych rabatek korą. Jednak nie miałam pojecia, że kora tez bywa różna i ta moja jest jakaś taka... niezbyt ładna. Sa w niej całe kawałki drewna - dziwna jakaś... Byc może będę musiała wiosną trochę ja przebrać i spalic w kominku
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
Urszulla 16:58, 18 lut 2013


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Witam serdecznie, czytałam u Karoli co pisałaś o słonecznikach i ogórkach. Bardzo mi się ten pomysł spodobał. Czy słoneczniki wysiewasz wcześniej w domu i pikujesz do gruntu? Czy jakaś odmiana słonecznika konkretna czy dowolnie
A to na przywitanie- mój warzywnik z zeszłego roku pierwszy raz uprawiany
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
adom1206 17:27, 18 lut 2013

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
Witam Cię ja również.
____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
Magda70 18:36, 18 lut 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
I ja się witam...
Wyczytałam, że też zamierzasz skrzynie na warzywniak robić
Ja również
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Margolka 22:28, 18 lut 2013


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Urszulla, swietny warzywnik! Jak duzo miejsca masz pod warzywka!
Co do tych słoneczników, to zwykłe, najzwyklejsze. Wysiane były dosyć gęsto na całym obwodzie warzywnika i rosły już,kiedy ogórki zaczęły sie po nich wspinać. Słoneczniki szybko rosną, więc "tyczki" juz były zanim ogórkipodrosły na tyle, żeby sie wspinać. Niestety nie wiem, jakie to były ogórki, ale miały bardzo długie pędy i bardzo dużo owoców. Naprawdę fajnie to wyglądało (coraz bardziej żałuję, że nie zrobiłam zdjęć).

Adomwitam również i mam nadzieje zajrzec w wolnej chwili do twojego wątku

Magda, no planuję, planuję, ale coraz bardziej się skłaniam do kilku mniejszych w różnych punktach ogrodu, zeby wykorzystac te miejsca, które są najlepiej nasłonecznione.
Zobaczymy, co mi z tego wyjdzie
Co by to nie było, na pewno sie pochwalę


Ja dzisiaj wybrałam sie po nasionka i wróciłam do domu z kolejnym strorczykiem LoL Dobrze, że mąż wyjechał
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
Margolka 17:27, 19 lut 2013


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Miałam dzisiaj zdjęć napstrykać a tu od rana śnieg sypie... Malowniczo, nie powiem, ale śnieg mokry, ciężki, prawie słychać jak trzeszczą gałęzie. Wybrałam się więc do ogrodu, żeby ulżyć moim drzewkom. Aż miło było patrzeć, jak przygniecione śniegiem gałęzie cisów wystrzeliwują w górę
Ale jałowcowi nie mogłam pomóc - zbyt duży jest Leży na ziemi, płaski jak nalesnik... A ma padać całą noc i cały następny dzień...
Przy okazji byłam się przyjrzeć drzewom w moim leśnym zakątku. Tam jest kilka naprawdę dużych drzew. Jakaś egzotyczna sosna, coś co przypomina wielki cis (?) i chyba jakaś jodła (kaukaska?). Mam gałązki, jak zrobię zdjęcie to wrzucę tutaj i liczę na to, że rozpoznacie, co to takiego

A wogóle to kocham, jak pada śnieg!

M.
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
Margolka 14:57, 20 lut 2013


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Nadal pada...
Wczoraj zrobiłam parę zdjęć ogrodu. Nie ma pojęcia dlaczego 2 pierwsze zdjecia wkleiły sie w postaci miniaturek.
Na początek frontowy ogródek.
1. Magnolia, przed nią dwa rhododendrony, a z tyłu formowany cis


Wczoraj zauważyłam, że końcówki mu pozółkły i boje się, że podmarzł...? Jak myślicie, co sie stało?

2. Jeden z dwóch rhododendronów, które rosną symetrycznie, przed magnolią


Z tyłu domu.
3. Ogromny orzech włoski. Dla porównania - srebrne świerki z lewej mają ok. 4-5 m wysokości. A ta kupa sniegu z prawej strony pod orzechem, to wielki (kilka metrów średnicy) jałowiec płożący


4. Z prawej cyprys (jeden z dwóch rosnących obok perukowca). Z tyłu, na tle ogrodzenia sąsiada, są thuje. Mam z nimi kłopot, bo miały zakryć brzydka sciane, a rosną głównie w górę, nie zagęszczaja się. Zdaje się, że wcześniej wogóle nie były podcinane. Sa różnej wysokosci



reszta w wolnej chwili


____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
popcorn 15:09, 20 lut 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Margo fajnie masz! Sporo bym dała za 1-2 chociaż duże drzewa u siebie.. ale na to będę musiała jeszcze poczekać (i zasadzić jakieś drzewa
spory masz ogródek! Pies cudny i ta brzoza! ech wproszę się bezwstydnie na kawkę wiosną, mooogę??

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
margi 18:47, 20 lut 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Witaj ja też mam takiego cyprysika tylko mój po wizycie odnowy wygląda tak
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies