Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Gabisiowy ogród...początki....:-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Gabisiowy ogród...początki....:-)

gabriela_kra... 10:35, 16 cze 2015


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Mam jeszcze jedną prośbę:



To jest rabata, która również jest do zmiany. To co chiałabym zostawić to z lewej strony derenie a zprawej berberysy. Do przesadzenia lub oddania komuś są juki, piwonie, kielichowiec wonny. Są tam jeszcze 3 różne rodzaje cisa, których na tym zdjęciu nie widać, gdyż są zarośnięte dereniami i wierzbą, która też ścięta idzie do wyrzucenia.
Marzy mi się tam ściana z lustrem i brzozy Doorenbos. Oprócz tego trawy, hortensje i bukszpany, a no i żurawki. Nie wiem czy po prawej stronie gdzie mam berberysy nie powinno być jakiegoś czerwonolistnego drzewa i może do tego hortki Vanille Fraise,ale czy to się nie będzie gryzło z brzozami i czy to nie za dużo czerwieni?

Inne ujęcie tej "wysepki" do zmiany, z lewej strony:

____________________
Gabisiowy ogród...początki...
gabriela_kra... 10:38, 16 cze 2015


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
KOCHANI - będę bardzo wdzięczna za wszelkie podpowiedzi co do aranżancji moich dwóch aktualnie zmienianych rabat. Bardzo proszę o wszelkie sugestie.


Aaaa i jeszcze jedna zmiana - dosadzone hosty i już ładniej, jeszcze tylko żurawki na zakręcie przed perukowcem i będzie git




____________________
Gabisiowy ogród...początki...
gabriela_kra... 22:00, 16 cze 2015


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Nikt nie ma ochoty doradzić?
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
yolka 22:13, 16 cze 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
gabriela_krajewska napisał(a)
Nikt nie ma ochoty doradzić?

Ogód i rabaty piekne - nie czuje się na siłach radzić, pospaceruj po wątkach to napewno znajdziesz niejedna inspirację, zostawiaj ślady (wpisy) moze ktoś woadnie z rewizytą i coś doradzi
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
gabriela_kra... 07:16, 17 cze 2015


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
yolka napisał(a)

Ogód i rabaty piekne - nie czuje się na siłach radzić, pospaceruj po wątkach to napewno znajdziesz niejedna inspirację, zostawiaj ślady (wpisy) moze ktoś woadnie z rewizytą i coś doradzi


Spaceruję,spaceruję...

Po swoim ogrodzie też spaceruję i obserwuję, coś tam sobie rysuję w myślach... Kupiłam hortensje Vanille Fraise całkiem spore, ładne, zdrowe, bergenie, carex evergold i tak sobie patrzę, gdzie je podosadzać...
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
GorAna 14:57, 17 cze 2015


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
gabriela_krajewska napisał(a)
Mam jeszcze jedną prośbę:



To jest rabata, która również jest do zmiany. To co chiałabym zostawić to z lewej strony derenie a zprawej berberysy. Do przesadzenia lub oddania komuś są juki, piwonie, kielichowiec wonny. Są tam jeszcze 3 różne rodzaje cisa, których na tym zdjęciu nie widać, gdyż są zarośnięte dereniami i wierzbą, która też ścięta idzie do wyrzucenia.
Marzy mi się tam ściana z lustrem i brzozy Doorenbos. Oprócz tego trawy, hortensje i bukszpany, a no i żurawki. Nie wiem czy po prawej stronie gdzie mam berberysy nie powinno być jakiegoś czerwonolistnego drzewa i może do tego hortki Vanille Fraise,ale czy to się nie będzie gryzło z brzozami i czy to nie za dużo czerwieni?

Inne ujęcie tej "wysepki" do zmiany, z lewej strony:



Gabrysiu z doradzaniem , to różnie bywa.....najlepiej jak samemu podejmuje się decyzje....nie ma wtedy na kogo zrzucić odpowiedzialności
Tak na poważnie: jak po prawej czerwone drzewo, to pasował by tam Buk Dawyk Purple, buk Rohan Obelisk- kolumnowe, albo buk Purple Fountain - wąski i płaczący, nie wiem jakie drzewo bardziej Ci się podoba, wąskie czy szerokie?....czerwony i wąski jest jeszcze klon Crimson Sentry.
Cis możesz przecież formować w kule albo stożki, hortensje pasują prawie wszędzie.
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
gabriela_kra... 22:28, 17 cze 2015


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
GorAna, yolka - każda słowo,rada,myśl na wagę złota Niby mam to wszystko przed oczami a boję się głupia zdecydować.Latam jak wariatka z doniczkami, przestawiam rośliny, dostawiam, obracam, kombinuję lecę zobaczyć z daleka jak się prezentuje...zwariować można

Kilka żurawek mi zo stało, dziś posadziłam rząd lawendy przed hortensją Anabelle i jeszcze coś tam wrzucę żółtego.



Kupiłam kilka begonii Dragon, zobaczymy jak się rozrosną, na razie wyglądają fajnie



A begonie kremowe wiszą radośnie na tarasie




____________________
Gabisiowy ogród...początki...
gabriela_kra... 22:44, 17 cze 2015


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Schody też nabierają kształtu rabaty po ich obu stronach również będą zmieniane....żebym tylko zdążyła do jesieni



____________________
Gabisiowy ogród...początki...
Dominika11 08:57, 18 cze 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Witam
Prześledziłam Twój wątek i są wielkie coroczne zmiany, bardzo mi się podoba Twój ogród, ale niestety jeżeli chodzi o doradzanie to ja nie pomogę, bo sama się dokształcam i liczę na pomoc innych.

Ogród super
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
gabriela_kra... 09:09, 18 cze 2015


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Dominika11 napisał(a)
Witam
Prześledziłam Twój wątek i są wielkie coroczne zmiany, bardzo mi się podoba Twój ogród, ale niestety jeżeli chodzi o doradzanie to ja nie pomogę, bo sama się dokształcam i liczę na pomoc innych.

Ogród super


Dziękuję za odwiedziny, faktycznie co roku coś się zmienia, a właściwie powstaje od nowa. Ale jak wiadomo wszystko związane z pieniędzmi. Troszkę zaniedbałam nasadzenia, rośliny porosły wielkie, zrobił się busz,ale chyba nie o to mi chodziło. Brakuje mi przestrzeni na rabatach i koloru. Dlatego zmieniam rabaty.
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies