Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Gabisiowy ogród...początki....:-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Gabisiowy ogród...początki....:-)

jolka 23:24, 24 cze 2015


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Ja z brzozami w ogóle nie miałam do czynienia, ale też chcę posadzić doorenbosy wkrótce. Tak więc będę podglądać Twoje zakupy i brzozową rabatkę. O pogodzie nawet nie mówię, beznadzieja.
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Joanna___ 12:34, 25 cze 2015

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452





Gabi,przepiękny widok,suuuuper.
Niestety nic nie doradzę jeśli chodzi o przesadzanie i upiększanie.Ja mam ogród bez składu i ładu,więc....
____________________
GorAna 22:48, 25 cze 2015


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
gabriela_krajewska napisał(a)
Najgorsze jest to, że w mojej ulubionej szkółce nie ma brzóz Doorenbos, mam dzwonic i pytać, bo mają mieć na dniach

A miał ktoś do czynienia z brzozą czerwonolistną? Ona też ma bialutką korę.

Gabrysiu, ja mam brzozę o czerwonych liściach....nie ma tak idealnie białej kory jak Doorenbos, ale i tak ją lubię
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
gabriela_kra... 07:23, 26 cze 2015


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
GorAna napisał(a)

Gabrysiu, ja mam brzozę o czerwonych liściach....nie ma tak idealnie białej kory jak Doorenbos, ale i tak ją lubię
Pozdrawiam


A możesz mi ją pokazać Kochana?

Ona u Ciebie rośnie jako soliter?
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
yolka 08:42, 26 cze 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Przyszłam z rana pospacerować po ogródeczku, a tu nowych fotek nie ma, więc spaceru nie będzie Pozdrawiam
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
gabriela_kra... 09:04, 26 cze 2015


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
yolka napisał(a)
Przyszłam z rana pospacerować po ogródeczku, a tu nowych fotek nie ma, więc spaceru nie będzie Pozdrawiam


Ostatnio lało, więc nic się nie działo ciekawego no chyba, że mocno intensywny wzrost chwastów po deszczu w miejscu gdzie będzie trawnik

Wczoraj przygotowałam sobie miejsce, gdzie przesadzę 24 bukszpany na mały żywopłocik do rabaty różowej z brzozami, to wtedy cyknę foty
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
gabriela_kra... 10:42, 26 cze 2015


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Całość:



Lewa:



Środek:



Prawa:

____________________
Gabisiowy ogród...początki...
gabriela_kra... 19:55, 28 cze 2015


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Zamieszczam jeszcze raz kilka zdjęć rabaty do zmiany. Poprosiłam o fachowe spojrzenie Panią Danusię i ewentualną korektę moich planów.

Rabata w planach ma mieć lustro, brzozy Doorenbos, miskanty ML, hortensje Wanilla, rozchodniki, kulki bukszpanowe, niski żywopłocik bukszpanowy. Część z roślin zostaje, część trzeba dosadzić, przesadzić, resztę wyrzucić.



1. Derenie, które zostają.
2. Berberys, z lewej strony trzeba przesadzić. Te 3 szt. po prawej zostają i tam planuję jakieś czerwonolistne drzewo, ale nie wiem do końca na co się zdecydować żeby z berberysami było ok i czy coś do nich dosadzić.
3. Cisy - są 3 szt., każdy innej odmiany, albo je przesadzić w inne miejsce,albo wykorzystać przesadzając.
4. Planowane bukszpany.
To co czerwonym X to wylatuje, smukłe jasnozielone to brzozy.
Wkleję jeszcze kilka zdjęć tej rabaty z innych stron.
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
gabriela_kra... 19:58, 28 cze 2015


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Pozostałe ujęcia, od lewej:







____________________
Gabisiowy ogród...początki...
gabriela_kra... 20:02, 28 cze 2015


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Troszkę bliżej:







PAtrząc z drugiej strony:



____________________
Gabisiowy ogród...początki...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies