Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Gabisiowy ogród...początki....:-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Gabisiowy ogród...początki....:-)

gabriela_kra... 11:05, 19 cze 2015


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Tiaaaa, REWOLUCJA...

Jak szaleć to szaleć. Staram się zawsze pomimo zmian na rabatach wykorzystać rośliny z których rezygnuję w innych miejscach, ale nie zawsze się da

Tu, w tej części planuję przydymioną różem rabatę:



to nad czym się zastanawiam, to jakie drzewo dać w te berberysy: coś czerwonolistnego czy jednak nie. Bo jak tam wsadzę jeszcze Vanille Fraise, rozchodniki, trawki to nie będzie za różowo? A po lewej chciałam dać Doorenbosy i hortki Limki i lustro, ale teraz to się boję czy nie za mocno naciapię

o tu chcę brzozy:



i dalej za brzozami zakończę dereniami


____________________
Gabisiowy ogród...początki...
iwka 16:21, 19 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
gabriela_krajewska napisał(a)
Tiaaaa, REWOLUCJA...

Jak szaleć to szaleć. Staram się zawsze pomimo zmian na rabatach wykorzystać rośliny z których rezygnuję w innych miejscach, ale nie zawsze się da

Tu, w tej części planuję przydymioną różem rabatę:



to nad czym się zastanawiam, to jakie drzewo dać w te berberysy: coś czerwonolistnego czy jednak nie. Bo jak tam wsadzę jeszcze Vanille Fraise, rozchodniki, trawki to nie będzie za różowo? A po lewej chciałam dać Doorenbosy i hortki Limki i lustro, ale teraz to się boję czy nie za mocno naciapię


Rozchodniki i hortensje rozjaśnią to miejsce, mi się wydaje, że wyższe drzewo w tym kolorze mogłoby być, dojdą jeszcze trawki więc chyba ok.
Ja bym tu jeszcze gdzieś z tyłu wcisnęła werbenę patagońską
a to miejsce na brzozy fajne masz
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
gabriela_kra... 19:43, 19 cze 2015


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Oglądam zdjęcia, werbena śliczna, ale strasznie spodobało mi się jej połączenie z różą The Fairy i kosmosem, coś pięknego.

Idę jeszcze raz na rekonesans, połażę, popatrzę z kilku stron co i jak. Zobaczymy. Wydaje mi się,że jeśli dobrze dobiorę do berberysów drzewo o czerwonych liściach i zgram to z różem hortek, trawami,to nie będzie za różowo ale będzie ok. I tego się trzymajmy
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
jolka 16:43, 20 cze 2015


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Witaj Wpadam z rewizytą, i widzę, że tu w każdym zakątku rewolta się szykuje.
Co postanowiłaś z tujami? Ja bym zostawiła, ładne są, tylko sekatorek w dłoń i dawaj

Pozdrówka

Jeszcze przeedytuję A jak planujesz przed domem? Bliźniacze/symetryczne rabaty z obu stron schodów? Tuje są symetrycznie, gdyby zostały, można by zrobić po obu stronach jednakowe nasadzenie. I w ogóle bardzo ładne to wejście, fajne szerokie schody ..
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
gabriela_kra... 19:22, 21 cze 2015


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
jolka - dziękuję za odwiedziny to miłe.

Na samym początku 7 lat temu taki był właśnie plan - symetryczne nasadzenia, choć jak widać nie do końca to wyszło. Teraz też mam taki plan, żeby zostawić 1 czy 2 wspólne rośliny, ale resztę zgrać na tyle, aby nie było toćka w toćkę a dawało uczucie odbicia lustrznego. Zobaczymy. Na razie musze skończyć rabatkę "różową", potem czas na resztę. Muszę działać po kolei z planem, bo inaczej nic z tego nie będzie.
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
gabriela_kra... 11:18, 23 cze 2015


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
U nas pada od soboty

Są chwile bez deszczu, ale wtedy zazwyczaj siedzę w pracy Do tego zimno...moje nasadzenia czekają na lepszą pogodę...
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
iwka 13:25, 23 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
U mnie to samo i mam chociaż czas na inne zajęcia
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
gabriela_kra... 14:26, 23 cze 2015


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
iwka napisał(a)
U mnie to samo i mam chociaż czas na inne zajęcia


Powiem Ci szczerze, że o ile w sobotę i niedzielę byłam z tego faktu zadowolona, bo jechaliśmy w gości, więc troszkę odpoczęłam, to teraz już mnie ręce świerzbią
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
iwka 14:29, 23 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
ja wiem, też to znam, mimo deszczu wczoraj chociaż na chwilę poleciałam do ogrodu przesadzić begonie, bo mi kolory nie grały
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
gabriela_kra... 15:11, 23 cze 2015


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Najgorsze jest to, że w mojej ulubionej szkółce nie ma brzóz Doorenbos, mam dzwonic i pytać, bo mają mieć na dniach

A miał ktoś do czynienia z brzozą czerwonolistną? Ona też ma bialutką korę.
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies