Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jurajski Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jurajski Ogród

Urszulla 08:39, 20 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21885
AgnieszkaW napisał(a)
wrześniowe obrazki





Siedzę u Ciebie w jesiennych fotkach w poszukiwaniu inspiracji macham wiosennie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 08:46, 20 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21885
AgnieszkaW napisał(a)






To też inspirujące

poza tym szukam niskiej żółtej tawuły rosnącej w kulkę. Mam golden princess ale one za duże są na moją rabatę.
Możesz mi wypisać iglaki niewielkich rozmiarów rosnące w kulkę. Te na małym pniu to jakie?


A co płożące kwitnie na biało na samym obrzeżu rabaty?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Agania 09:48, 20 lut 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Uwielbiam te Twoje wapienne rabaty
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
sylwia_slomc... 09:50, 20 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Aga Twój ogród jest jednym z nieiwelu, który kiedy by nie zajrzał wygląda wspaniale
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AgnieszkaW 10:20, 20 lut 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Madziu, Kasiu, Haniu, Agatko, Bogdziu, Izo, Agatko, Magduska - dzięki za odwiedzinki. Nie spodziewałam się, że tak dużo osób zajrzy do mnie na...dwie fotki. Uściski dla Was

____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
AgnieszkaW 10:38, 20 lut 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Ula, jak miło, że mój ogród może być dla Ciebie inspiracją. Ta biała niska roślinka to rumian rzymski "Plena".

Tawuła żółta, która mogła by Cię zadowolić, to "Golden Carpet", niższej już nie znam...

Agatko, miło mi

Sylwio, pracowałam nad tym wiele lat, by tak było, wciąż jeszcze zmieniam to i owo, dosadzam, przesadzam, wywalam, reorganizuję itp. bo przecież ogród cały czas wymaga korekt - sama o tym wiesz.


____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
abiko 12:13, 20 lut 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
sylwia_slomczewska napisał(a)
Aga Twój ogród jest jednym z nieiwelu, który kiedy by nie zajrzał wygląda wspaniale


Dokładnie tak
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Urszulla 17:56, 20 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21885
Golden Carpet to mnievucieszyłaś bo ją mam. Ale narazie maleństwa. Będę od nich robić sadzonki.

Zerknij jeszcze na mój post bo dopisywałam pytania
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
AgnieszkaW 19:32, 20 lut 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Agnieszko, jak miło

Ula, Golden Carpet jest niska, ale rośnie bardziej na płasko-kulistno. Jeśli z tawuły Golden Princes chcesz mieć kulkę, to ją tnij.

Iglaki rosnące w kulkę? Hmm... W zasadzie najłatwiej zrobić idealną kulkę z cisa (taka nie dość, że zawsze ślicznie wygląda, to jeszcze można ją wyprowadzić na pniu z krzewu, czyli bez konieczności szczepienia na pniu). Można też wykorzystać różne jodełki (np. koreańska Blau Eskimo, Kristaltkugel, Silberkugel, Silberperle i wiele innych). Jeśli chcesz uzyskać kulki na pniu z jodeł/świerków/ kosodrzewin, to takie trzeba już kupić - szczepione na pniu, są dosyć drogie. Mogą też być różne kompaktowe gatunki kosodrzewin szczepionych na pniu, ale one jesienią mają w środku zasychające igły, więc nie są wtedy atrakcyjne, trzeba je "czyścić", łapią też często "osutkę sosnową". Mogą też być przycinane systematycznie świerki, np "Nidiformis" (mam te niskie kule ze świerka właśnie). U mnie te sinoniebieskie na pniu to świerki Glauca Globosa - szczepione na pniu i...cały czas formowane. Żadna roślina bez formowania nie będzie idealną kulką, musisz o tym wiedzieć... Sekator przyjacielem ogrodnika

Ula, byłam u Ciebie z pomysłem...



____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Urszulla 18:10, 21 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21885
AgnieszkaW napisał(a)
Agnieszko, jak miło

Ula, Golden Carpet jest niska, ale rośnie bardziej na płasko-kulistno. Jeśli z tawuły Golden Princes chcesz mieć kulkę, to ją tnij.

Iglaki rosnące w kulkę? Hmm... W zasadzie najłatwiej zrobić idealną kulkę z cisa (taka nie dość, że zawsze ślicznie wygląda, to jeszcze można ją wyprowadzić na pniu z krzewu, czyli bez konieczności szczepienia na pniu). Można też wykorzystać różne jodełki (np. koreańska Blau Eskimo, Kristaltkugel, Silberkugel, Silberperle i wiele innych). Jeśli chcesz uzyskać kulki na pniu z jodeł/świerków/ kosodrzewin, to takie trzeba już kupić - szczepione na pniu, są dosyć drogie. Mogą też być różne kompaktowe gatunki kosodrzewin szczepionych na pniu, ale one jesienią mają w środku zasychające igły, więc nie są wtedy atrakcyjne, trzeba je "czyścić", łapią też często "osutkę sosnową". Mogą też być przycinane systematycznie świerki, np "Nidiformis" (mam te niskie kule ze świerka właśnie). U mnie te sinoniebieskie na pniu to świerki Glauca Globosa - szczepione na pniu i...cały czas formowane. Żadna roślina bez formowania nie będzie idealną kulką, musisz o tym wiedzieć... Sekator przyjacielem ogrodnika

Ula, byłam u Ciebie z pomysłem...






Dzięki Agnieszko wszystko czytam, zapiszę nazwy i przestudiuję sobie iglaki. Tych tematów do tej pory nie zgłębiałam więc chętnie skorzystam z doświadczeń innych. U mnie zresztą nie ma aż takich połaci jak u Ciebie stąd jakieś pojedycze sztuki wchodzą w grę, zwykle kupuję 1szt lub 3szt. Natomiast byliny rozmnażam w ilościach hurtowych

Z sekatorkiem i nożycami jestem za pan brat

Dziękuję za fajne rysunki, mam głowę pełną. Decyzje do przespania
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies