Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jurajski Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jurajski Ogród

Margarete 10:49, 08 mar 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
CZeść Aga!
Zaglądam do ciebie w poszukiwaniu wiosny.
Pokaż co tam nowego zakwita lub próbuje zakwitać u ciebie w ogrodzie

Ja oprócz krokusów i ciemiarników ktore mi kwitną w ogrodzie mam niedosyt i kupiłam juz bratki do dwóch donic, jeszcze nie posadziłąm ale juz mam - nie mogłam sie powstrzymac w LM jak byłam ostatnio
Teraz jeszcze musze upolować stokrotki
Buziaki zostawiam !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
sylwia_slomc... 11:02, 08 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Słychać Aguś słychaćDzięki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:04, 08 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Bukiet zostawiam za te trele z okazji dzisiejszegom dnia
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AgnieszkaW 11:11, 08 mar 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Dana, ogród ogarniam powoli, bez pośpiechu, mając na uwadze nadejście chłodów (podobno). Z lawendą i różami jeszcze czekam, hortensji bukietowych też jeszcze nie cięłam, za to delikatnie skorygowałam cisy (zawsze tak robię o tej porze roku).

Małgosiu, u mnie jeszcze z tym kwitnieniem niewiele się dzieje, ale sasanki już powolutku wyłażą. Donic jeszcze nie obsadzałam, bo nigdzie nie byłam, by coś ciekawego kupić.

Sylwia, dzięki

żagwin w pąkach

przymiarki do włoskiego kącika - pięknie przezimowała w szklarni kocanka włoska (tzw. Cary) i rozmaryn (który jest jeszcze w szklarni) - będą stały sobie tu w donicach i pachniały...



____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Agania 11:22, 08 mar 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Piękne widoczki w Jurajskim i słońce...w przyszłym tygodniu od środy ma by już cieplej szkoda, że w weekend ma być zimno, bo ja tylko w tym czasie mogę coś ruszyć ogrodowo.
Piękny masz ten komplecik mebli...taki z najwyższej półki...lubię patrzeć
z tego miejsca na Twoje włości
Włoskie klimaty ci się zamarzyły
Kiedy wybierasz się po pierwsze kwiaty...ja już mam stokrocie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
AgnieszkaW 11:31, 08 mar 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Agatko, dzięki. Do mebli nie pasuje jeszcze stół (przykryję obrusem i będzie), ale nie da się tak wszystkiego od razu - och, ta kasa...
Kwiatów u nas nie ma jeszcze ładnych (mus wybrać się gdzieś dalej), poza hiacyntami i narcyzami żółtymi, a ja chcę jakieś inne, może bratki miniaturowe lub stokrotki? W tym roku nie będę nasadzała dużo, bo donice będą zajęte ziołami (rozmaryn, kocanka i jeszcze pewnie jakieś...). Kocanka już stoi w donicy, nic jej nie powinno się stać, rozmaryn czeka na donicę, ale musi jeszcze trochę poczekać...
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Agania 12:26, 08 mar 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Pomysł z ziołami jak najbardziej fajny
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Pszczelarnia 12:30, 08 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Donice zajęte ziołami ... rozmarzyłam się. Jak wiesz, adoruję ciepło Twojego wapienia. U mnie tylko granity.

Jak wyglądają te bombiące cisy?





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
AgnieszkaW 12:36, 08 mar 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Agatko, Ewo, zioła w donicach to był pomysł już od dawna, tylko czekał na realizację.
Ewo, noo..., te cisy pąpiące to w sensie, że mają już zaczątki pąków liściowych, takie malutkie kuleczki, szczególnie widać to u cisów Wojtek, Hicksii mniej (fotki nie mam...).
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
malgorzata_s... 14:35, 08 mar 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Aguś trele dzisiaj słyszałam skowronka na spacerze Żagwin lada moment zachwyci.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies