Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jurajski Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jurajski Ogród

Katarzyna13 11:14, 12 mar 2019


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 522
Agnieszko uwielbiam twoje widoki i czekam na nowe zdjęcia. Pozdrawiam.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6711-gliniasto-skarpiasto-i-wietrznie
AgnieszkaW 11:51, 12 mar 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Ewo, nową, nową, która ma 3 lata (teraz 4 rok) i już...w rozsypce, ale to nie tylko przez wichury, rozsypał się 4- milimetrowy poliwęglan - od słońca, wypaliło go

Kasiu, na razie przerwa z fotkami, musi wiosna nadejść a ja muszę jakoś ogarnąć wiosennie ogród...



____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Anitka 12:47, 12 mar 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
AgnieszkaW napisał(a)
Ewo, nową, nową, która ma 3 lata (teraz 4 rok) i już...w rozsypce, ale to nie tylko przez wichury, rozsypał się 4- milimetrowy poliwęglan - od słońca, wypaliło go





Tyle wytrzymała co moja, ale u mnie już w zeszłym sezonie prawie wszystkie poliwęglany się rozsypały. Tylko kilka zostało. Też był 4-milimetrowy poliwęglan.
Wiesz, że wymieniamy na szyby. EM się zaparł, że zreanimuje. Rano pomogłam mu powkładać ostanie szyby i dzisiaj ma skończyć. Doda jeszcze jakieś wzmocnienia z profili. Przeżyła te dwie noce z wichurami jeszcze niedokończona, wiec myślę, że będzie dobrze.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Pszczelarnia 12:58, 12 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ania Mała Mi też ma poliwęglan na szklarni? To ten sam?

Nie wiedziałam, że on jest taki wrażliwy. Myślałam raczej, że to wieczne rozwiązanie.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
AgnieszkaW 13:20, 12 mar 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Anitko, u mnie było podobnie, zaczęła się "sypać już w zeszłym roku. Twoja jest krótsza, więc stelaż aluminiowy o wiele mocniej trzyma. EM mówi, że nasza z szybkami raczej nie wyjdzie, bo powyginało ją nieco w te i we wte. No cóż, na razie na górę i dwa dłuższe boki założona jest folia szklarniowa, wydaje się być trwalsza od tego poliwęglanu... wichury i całą zimę wytrzymała.

Ewo, nie wiem, co ma Ania, muszę ją o to zapytać, bom sama ciekawa. Hmm, ja też myślałam, że jest o wiele trwalszy, niestety, 4-milimetrowy, tzw. komorowy poliwęglan to badziewie... Szkoda mi tylko wydanej kasy, bo gdybym wiedziała, że tak będzie, to prawdopodobnie zdecydowalibyśmy się na mniejszą, a lepszej jakości, np. taką jak Twoja. Ech...
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
dana1s 13:57, 12 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Uwielbiam Twój ogród o każdej porze roku Teraz wczesną wiosną jest pełen optymizmu i nadziei !
Krajobrazy pocztówkowe<3
Buziaki!
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Iwonka 17:41, 12 mar 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
AgnieszkaW napisał(a)
Jurajski bardzo powoli budzi się do życia...
Pszczoły latają, ale jeszcze nic nie kwitnie, dopiero kiełki krokusów wyłażą, no i chyba trawa odrobinę dziś zzieleniała?





I ja skomplementuję bo piękne wszystko!!! A kociak najpiękniejszy Witam po zimie Agnieszko
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
kawa8002 08:25, 13 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Witam.
Podziwiam twój ogród, czytam wątek, ale jeszcze trochę mi to zajmie. Chciałabym zapytać Cie o różę Bonica. Jakie są Twoje wrażenia, uwagi. Bardzo mi się ona podoba. Chciałabym posadzić ich większą ilość z miskantem Memory i zastanawiam się czy to dobry pomysł. Będę niezmiernie wdzięczna za uwagi.
Pozdrawiam.
____________________
Kasia między polem a lasem
AgnieszkaW 13:41, 13 mar 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Dana, jak miło, buziaki

Iwonko, miło Cię widzieć w ten przedwiosenny czas

Kasiu, róża 'Bonica' wg mnie ma plusy i minusy:
Z plusów to przede wszystkim obfite i długie kwitnienie (różowa piana) oraz pastelowy, delikatny kolor i bezproblemowe zimowanie (u mnie - poza pierwszym rokiem - bez okrycia). W czasie kwitnienia są bajeczne.
Z minusów to tzw. śmiecenie opadłymi płatkami po kwitnieniu, wyrastające często z krzewu "baty", czyli długie gałązki kwietne, z którymi nie wiadomo, co zrobić, no i późnym latem łapie u mnie plamistość, wtedy brzydko zaczyna wyglądać.
Musisz sama przeanalizować "za" i "przeciw". Ja mam teraz zdecydowanie mniej 'Bonici', ale to dlatego, że reorganizowałam te i owe miejsca w ogrodzie, a poza tym róże wymagają cięcia, którego ja wolę w nadmiarze unikać ze względów zdrowotnych (już i tak mam sporo cięcia żywopłotów cisowych i lawendy). Nie wiem, czy pomogłam, ale jest to moja subiektywna opinia.





____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
kawa8002 14:58, 13 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
AgnieszkaW napisał(a)
Dana, jak miło, buziaki

Iwonko, miło Cię widzieć w ten przedwiosenny czas

Kasiu, róża 'Bonica' wg mnie ma plusy i minusy:
Z plusów to przede wszystkim obfite i długie kwitnienie (różowa piana) oraz pastelowy, delikatny kolor i bezproblemowe zimowanie (u mnie - poza pierwszym rokiem - bez okrycia). W czasie kwitnienia są bajeczne.
Z minusów to tzw. śmiecenie opadłymi płatkami po kwitnieniu, wyrastające często z krzewu "baty", czyli długie gałązki kwietne, z którymi nie wiadomo, co zrobić, no i późnym latem łapie u mnie plamistość, wtedy brzydko zaczyna wyglądać.
Musisz sama przeanalizować "za" i "przeciw". Ja mam teraz zdecydowanie mniej 'Bonici', ale to dlatego, że reorganizowałam te i owe miejsca w ogrodzie, a poza tym róże wymagają cięcia, którego ja wolę w nadmiarze unikać ze względów zdrowotnych (już i tak mam sporo cięcia żywopłotów cisowych i lawendy). Nie wiem, czy pomogłam, ale jest to moja subiektywna opinia.



Dziękuję, pomogłaś bardzo. Chyba jednak zostawię ją w swoim "projekcie". Posadzę na tle traw. Mnie osobiście leżący różowy dywan z liści chyba nie będzie przeszkadzał. A czy one faktycznie tak szybko się rozrastają i wysokie są?
Mam jeszcze jedno pytanie. Miałaś kiedyś posadzone po okręgu drzewa:








Czy to są śliwy ozdobne wielopienne?
Potem widzę, że nastąpiła rewolucja i zostały zastąpione innymi. Czy można wiedzieć dlaczego? Pytam, bo marzy mi się taki okrągły zakątek lekko ocieniony właśnie ciemno fioletowo/bordowymi drzewkami.
Mam nadzieję, że nie zamęczam Cię zbytnio.
____________________
Kasia między polem a lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies