Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jurajski Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jurajski Ogród

AgnieszkaW 11:04, 02 maj 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
No dobrze, jeszcze kilka fotek z ogrodu

nad rzeką, czyli dolny dziki ogród z dzikimi kaczkami...




____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
AgnieszkaW 11:10, 02 maj 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
górny ogród...





Teraz już zmykam do swoich zajęć...
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Margarete 12:14, 02 maj 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
O rany ! Cudnie!!!
Ten dolny ogród rzadko pokazujesz Aga a tam tak ślicznie, szczególnie teraz z tą świeżą zielenią majową....

Twoje kolory w górnym ogród,je powalają, szczególnie w kontraście do tego twojego jasnego kamienia....
Prawdziwa wiosna ! Cieszmy się więc nią !!!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
bql3 21:09, 02 maj 2019


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274


Agnieszka,

- po jednej fotce (wiosennej) nie ma się stu procentowej gwarancji, bo trzeba jeszcze fotki z wybarwienia letniego i jesiennego - w ten czas jest pełen obraz no i większe szanse na dokonanie identyfikacji klona. Na pewno jest to klon należący do grupy - acer Shirasawanum i skłaniałbym się do odmiany Aureum. Przemawia za tym charakterystyczny kwiatostan w kształcie "zbitych kiści" oraz zielono-limonkowy kolor ubarwienia listków występujący w tej odmianie na wiosnę.
Latem dla pewności zrób mu fotkę gdieś tak na przełomie czerwiec-lipiec, dodam tylko że powinien Ci się klon w tym czasie charakterystyczny sposób dla tej odmiany przebarwić tj.: kolor liści przybierze cytrynowe barwy i większość listków dostanie charakterystyczną różową obwódkę dookoła całego liścia ta zmiana nastąpi na całym na krzewie.
Jeśli tak się stanie jest to odmiana acer shirasawanum Aureum - zaś gdy do takiego wybarwienia letniego nie dojdzie to trzeba będzie poczekać do jesieni na wybarwienia jesienne listków i będziemy w ten czas go identyfikować.

pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
AgnieszkaW 08:04, 03 maj 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Dziękuję, Janie, będę w takim razie robić mu fotki latem. W tym klonie zaskoczyła mnie jego bardzo dobra zimotrwałość (jak na moje jurajskie ostre klimaty). Zimował okryty tylko w dolnej części pnia, górne gałązki były odkryte i wcale nie przemarzły
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
jolanka 08:36, 03 maj 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16465
Widoki przecudne. Uwielbiam Twój ogród, można oglądać, oglądać, oglądać
Ten dolny jest bardzo klimatyczny
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
vita 09:25, 03 maj 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Rozmarzyłam się, zwłaszcza w dolnym ogrodzie teraz. Ależ masz możliwości terenowych, tak to może nazwę. Miejsce do życia fantastyczne
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
bql3 09:54, 03 maj 2019


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
AgnieszkaW napisał(a)
Dziękuję, Janie, będę w takim razie robić mu fotki latem. W tym klonie zaskoczyła mnie jego bardzo dobra zimotrwałość (jak na moje jurajskie ostre klimaty). Zimował okryty tylko w dolnej części pnia, górne gałązki były odkryte i wcale nie przemarzły





O dziwo klony tak naprawdę są wytrzymałe na zimowe mrozy jeśli chodzi o niskie temperatury w Polsce i dają sobie całkiem radę - wiem to z autopsji i u siebie ich nie okrywam na zimę.
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
dana1s 10:12, 03 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Jestem w Raju!
Uwielbiam Twój ogród, a ta część z rzeką powaliła mnie na kolana. Cudownie!!
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
AgnieszkaW 11:18, 03 maj 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Kasiu, Izo, Reniu, bardzo dziękuję za miłe słowa

Ula, dziękuję. Ciekawam, jak wyjdzie Twoja nowa rabata (podglądałam, ale bez wpisu).

Aniu, oczywiście, że pomoczysz

Sylwio, dziękuję, to rzeczywiście miejsce, które mało pokazuję, takie chyba bardziej prywatne ono jest...
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies