Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jurajski Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jurajski Ogród

Bogdzia 17:32, 11 paź 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
AgnieszkaW napisał(a)


[b]Ewo
, rozterki ogrodowe pojawiają się w zasadzie co roku, bo przyroda nie jest stała - raz nam coś podmarznie, zbrzydnie, rozrośnie się za bardzo, zmieni się nasze spojrzenie na funkcję ogrodu, pojawią się nowe fantastyczne rośliny, które chcielibyśmy mieć, przyjdą nam do głowy nowe ciekawsze pomysły aranżacji itd, itp. W ogrodzie nie ma stagnacji na długo...


I to cała prawda o ogrodzie.Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
AngelikaX 18:07, 11 paź 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Ależ piękne kadry ogrodu, wręcz zaprasza żeby zajrzeć co jest dalej... dodatkowo zapożyczony krajobraz zza płotu nadaje mu trójwymiarowości... to cenna zaleta U mnie na w miarę młodym osiedlu, za płotami pusto... sąsiedzi raczej stronią od liściastych, a jeśli jakiieś się trafi to tak maleńkie, że zza ogrodzenia nie zerkaja jeszcze
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
malgorzata_s... 18:20, 11 paź 2017


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Jesień u Ciebie piękna.Cmokam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
GorAna 19:10, 11 paź 2017


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Agnieszko, nie będę cytować zdjęć, bo co jedno to piękniejsze. Najpiękniejsza jednak w tej chwili rabata wiazdowa ....najmiłsza memu oku

Całuski
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Margarete 19:33, 11 paź 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
AgnieszkaW napisał(a)


[b]Ewo
, rozterki ogrodowe pojawiają się w zasadzie co roku, bo przyroda nie jest stała - raz nam coś podmarznie, zbrzydnie, rozrośnie się za bardzo, zmieni się nasze spojrzenie na funkcję ogrodu, pojawią się nowe fantastyczne rośliny, które chcielibyśmy mieć, przyjdą nam do głowy nowe ciekawsze pomysły aranżacji itd, itp. W ogrodzie nie ma stagnacji na długo...

Ale w tym chyba tkwi jego urok Agnieszko....ja sama u siebie obserwuję takie właśnie kolejne etapy radości i zadowolenia z mojego ogrodu. Najpierw nie chciałam czekać aż mi wszystko urośnie bo przy braku kasy kupowałam małe roślinki więc dosadzałam kolejne, często bez ładu i składu, aby zapełnić rabaty. Cieszyło mnie wszystko, że rosło, że kwitło, że w ogóle mam ogród. Byłam niecierpliwa, kolejne rośliny budziły moje pożądanie więc dokładałem. Potem nadeszło opamiętanie i teraz wchodzę w fazę wycinania bo busz, bo ciasno, bo kompozycja roślin źle wygląda. Niestety zmuszona jestem też do eliminacji niektórych całkowicie ( choć cierpię jak mam wyrzucać)...
Ale biorąc pod uwagę to wszystko cieszę się że mój ogród dojrzewa i zmienia się tak jak i ja dojrzewam i zmieniam się ogrodowo.

Ale się nagadałam...
Buziaki zostawiam i komplementy dla Jurajskiego Ogrodu w słonecznej odsłonie....bo...."kto nie lubi jurajskiego"
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
AgnieszkaW 15:31, 12 paź 2017

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Bogdziu, widzę, że się zgadzamy

Angeliko, dziękuję, a roślinki szybko rosną, ani się obejrzysz, jak i u Ciebie będzie busz.

Gosiu, miło, że wpadasz

Aniu, masz rację, rabata z trawami jest fajna, ale las też już pięknie się przebarwia

Małgosiu, bardzo się cieszę, że podzieliłaś się swoim zdaniem na temat prowadzenia ogrodu, bo to prawda, co napisałaś. Może dzięki takim wpisom młodzi "zapaleńcy ogrodowi" (jakimi i my kiedyś byliśmy) ustrzegą się błędów "świeżego" ogrodnika? Z drugiej strony: czyż nie przyjemnie samemu doświadczać poszczególnych etapów ogrodniczkowania i uczyć się na własnych błędach? Myślę, że troszkę tak właśnie jest.

Buziaki dla was zostawiam


____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
AgnieszkaW 17:59, 13 paź 2017

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Jurajskie pozdrowienia dla Was:





____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
yolka 19:00, 13 paź 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Ta żaróweczka to miłorząb?
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Pawlus 19:04, 13 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Widok na las o tej porze roku bezcenny. Zazdroszczę
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
AgnieszkaW 19:08, 13 paź 2017

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Tak, Jolu, to miłorząb, a właściwie trzy... W tym roku ślicznie się przebarwiają.

Tu na fotce są dwa, szczepione na wys. ok. 2 metrów, jeszcze opalikowane i ponaciągane taśmami, bo je musieliśmy prostować, ale za jakieś dwa lata myślę, że paliki i taśmy znikną.

____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies