Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jurajski Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jurajski Ogród

Margarete 18:23, 19 lis 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Piękny ogród z listopadowym słońcem pokazałaś. U mnie też trochę słońca było ale ja w domu zostałam bo kaszlę.
Dlatego tylko przez szybkę mogłam oglądać.

Cudny ten twój Jurajski o każdej porze roku Aga.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
AgnieszkaW 17:24, 20 lis 2017

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Ula, Gosia, dzięki


____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Pszczelarnia 17:54, 20 lis 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jeszcze ze słońcem a myślałam, że już z pierwszym śniegiem.

I dekoracja zimowa już jest. A ja co roku mam wrażenie, że nie mam żadnych pomysłów ne ogrodowe deco.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
MartaC 17:40, 21 lis 2017

Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 18
Agnieszko, ogrodu nie bede komentowac, bo na to brak mi slow. Chce Ci tylko podziekowac za inspiracje do jesienno zimowej kompozycji z czerwonych dereni. Potrzebna mi w tej chwili bardzo.
Bogdzia 20:11, 21 lis 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pięknie jak zwykle. Dekoracja zdereniem jak prosta tak piękna.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
ElzbietaFranka 23:38, 21 lis 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
AgnieszkaW napisał(a)
Kochani, to już listopad, Jurajski zmienił swoje oblicze na późnojesienne...
Kilka dzisiejszych fotek:


Drzewa już prawie zgubiły wszystkie liście, a...Boniki wciąż kwitną...



Trawy przycięte do połowy, by nie fruwały źdźbła zimą po całym ogrodzie, a wiosną było mniej pracy (a wystarczająco zostawione na wysokość, by przezimowały).



Witam Agnieszko dawno nie byłam. Jesień piękna u ciebie. Mam pytanie czy ty bonici obcinasz jezeli tak to kiedy i na jaka wysokosć. U mnie wyrastają bardzo długie pędy na 1,5 m a na dole nie za bardzo się krzewią mam je 2 sezon.
Teraz odnośnie lawendy widze, że jeszcze kwitnie pełna parą kiedy ją tniesz czy zostawiasz taka na zimę, a dopiero wiosna tniesz.
Ja jedna lawendę przyciełam na początku września a inne jeszcze nie cięłam ciągle eksperymentuję co dla nich lepiej.
Irgi płożące piękne.
Idę jeszcze wcześniejsze foty zobaczyć. Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
09:45, 23 lis 2017
AgnieszkaW napisał(a)


a w domu jesienna nostalgia...


...każdy dom powinien mieć chociaż jedno takie okno z kotem , a ogród, krzew z czerwonymi owocami.

Dobrego dnia!
mira 10:49, 23 lis 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ja takie okno mam z kotem hehe tylko mój stary kot musi miec krzesło podstawione bo już nie wyskoczy - ech starość - bukiet mam tez ale sąsiadowi opitolilam krzak
Aga zawsze się zastanawiam nad porządkiem w Twoim ogrodzie - dla mnie to doping do działania.
Ta donica z sukulentami do zmałpowania - o przepraszam do inspiracji
Pokaż z bliska fajna. Teraz chyba juz powoli wchodzimy do wnętrz.

Pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
AgnieszkaW 15:29, 23 lis 2017

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Ewo, pierwszy śnieg był, ale już go nie ma. Ty i problem z ogrodowym deco? Nie wierzę

Marto, miło, że Cię zainspirowałam

Bogdziu, dziękuję


Elu, Boniki tnę pierwszy raz wiosną, do wys. ok. 10 - 20 cm, a potem drugi raz po pierwszym kwitnieniu, ścinam je wtedy wszystkie na wys. ok, 0.5 m. Lawendy o tej porze roku już nie należy ciąć (bo może przemarznąć), lepiej poczekać z tym do wiosny (kwiecień). Drugi raz lawendę można ciąć zaraz po kwitnieniu, w sierpniu.

Iwonko, jakże miło Cię widzieć

Miro, moja kotka jeszcze jakoś doskakuje parapetu, ale przed każdą zimą robi się baardzo ciężka. Porządek u mnie? Zależy gdzie

Donicę z sukulentami zaraz pokażę z bliska.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
AgnieszkaW 15:35, 23 lis 2017

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Dla Miry (i nie tylko) moje "domowe" donice z sukulentami. Wszystkie widoczne tu sukulenty są przeznaczone do wnętrz. Należą chyba do rodziny "gruboszowatych", bardzo je lubię, bo są niekłopotliwe.




____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies