Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jurajski Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jurajski Ogród

16:43, 23 lis 2017
Zygokaktusy/grudniki też są niekłopotliwe, potrafią przetwać ekstremalne zaniedbanie i w dodatku kwitnąć.

mira napisał(a)
Ja takie okno mam z kotem hehe tylko mój stary kot musi miec krzesło podstawione bo już nie wyskoczy - ech starość - bukiet mam tez ale sąsiadowi opitolilam krzak


pozwolisz Agnieszko, że dopowiem Mirze?...
...w takim razie, nie tylko okno z kotem i ogród z krzewem owocującym czerwono, ale i sąsiada, któremu można "opitolić krzak" , by zrobić jesienny bukiet, który może... stanie na oknie obok kota



m_gocha 19:54, 23 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
AgnieszkaW napisał(a)


Agnieszko nareszcie odnalazłam Twój ogród na O. Kiedyś miałam go zapisanego w ulubionych i jakimś sposobem nagle mi zniknął
Dodam, że jestem nim zachwycona - długo by wymieniać czym
Zacytowałam to zdjęcie... bo oprócz tego że zakątek cudny i widoki boskie, to to miejsce ma coś magicznego... Wiem, że gdybym tam usiadła to pomyślałabym: chwilo trwaj...
Pozdrawiam i wątek ponownie zaznaczam.
Muszę go sobie przewertować od początku
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
mira 21:32, 23 lis 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
AgnieszkaW napisał(a)
Dla Miry (i nie tylko) moje "domowe" donice z sukulentami. Wszystkie widoczne tu sukulenty są przeznaczone do wnętrz. Należą chyba do rodziny "gruboszowatych", bardzo je lubię, bo są niekłopotliwe.



[img

super masz te sukulenty

ten jest ciekawy - oby tu Gabrysia zerknęła - chyba o takim mi kiedyś mówiła - ciekawa jestem.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
AgnieszkaW 19:47, 24 lis 2017

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Iwonko, ależ pozwalam, chętnie

Małgosiu, bardzo dziękuję za tyle ciepłych słów, aż serducho się od nich ogrzewa

Miro, ten ostatni ciekawy, tylko trzeba uważać, by go nie trącać, bo osypują się te drobne listeczki...

____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Tamaryszek 23:48, 24 lis 2017

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Witaj Agnieszko! Ładny ten szaroniebieski sukulent. I bardzo mi się podoba ta podcięta sosna, lubię takie wielopniowe drzewa. Poza urodą, daje to nowe możliwości aranżacyjne, prawda?
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
AgnieszkaW 17:54, 25 lis 2017

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj Izo, bardzo się cieszę, że do mnie zaglądasz. Kosodrzewinę, bo to o niej chyba mowa, podcinałam z konieczności, bo dołem gubiła igły i źle wyglądała, a teraz mam coś w stylu niwaki.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
malgorzata_s... 23:29, 25 lis 2017


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Ogród jak zwykle cudnyDekoracja z derenia wspaniała w swojej prostocie.
Buziaki zostawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Karol99 20:26, 26 lis 2017


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Cudownie, nawet w listopadzie.
Te duże świerki i sosna tworzą świetny klimat.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Pszczelarnia 12:07, 28 lis 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
AgnieszkaW napisał(a)
Dla Miry (i nie tylko) moje "domowe" donice z sukulentami. Wszystkie widoczne tu sukulenty są przeznaczone do wnętrz. Należą chyba do rodziny "gruboszowatych", bardzo je lubię, bo są niekłopotliwe.






O, ten mi się bardzo podoba! Będziesz pobierała z niego szczepki kiedyś, to ja bym się zapisała.

Ale przyszłam zapytać o śliwy wiśniowe. Agnieszka, myślisz, ze one posadzone jako wysoki żywopłot dobrze znosiłyby cięcie raz w roku po całości?

Czy można by z nich utworzyć bramkę? Ulistniają się gęsto?



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
paniprzyroda 22:38, 28 lis 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Widzę sukulenty w doniczkach, to tak, jak u mnie. Gorzej, jak niektóre kwitną, bo wtedy śmiecą. U Ciebie też tak się dzieje? Pozdrawiam
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies