Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Margarete 11:54, 26 maj 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
I nowa rabata - zagospodarowałam miejsce pod świerkiem. Trudne to miejsce - cień rzucają wielkie świerki - mój podkrzesany i drugi obok za płotem u sąsiada. Do tego obok cień daje mój wielki jesion. W miejscu pod świerkiem jest mnóstwo korzeni wśród których trudno w ogóle cokolwiek sadzic.
Rabata jest nuedokończona. Jeszcze brakuje zadarnienia którym będą bluszcze. Puszczę je płasko na ziemi pod hostami. Dzięki pomysłowi pokazywznemu w którejś z ostatnich odcinków Mai w ogrodzie Pnącze mają też zakryć płot sąsiadów i nieciekawy widok za nim ale to jeszcze wymaga czasu.
Do tego muszę uzupełnić trawnik przy nowej rabacie. Teraz jeszcze te łyse placki szpecą to miejsce, ale wszystko po kolei.
Hosty posadziłam dzięki rozsadzaniu tych które już miałam swoje oraz życzliwości ogrodowiskowych koleżanek - dzięki wielkie Magda i Monika

A wyszło to tak :



____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
yolka 16:01, 26 maj 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Super miejsce dla host pod świerkiem. Też coraz częściej przyglądam się hostom
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
AnnaMS 16:28, 26 maj 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Bardzo ładny Twój ogród i rabatka nowa fajna, troszkę potrzebuje czasu na zaaklimatyzowanie się roślin ale już wygląda super , tylko nie wiem czy nie za ciasno będzie tym hostom, ale to nie problem
Też mam rabaty pod sosnami i świerkiem kłującym, i bluszcz przy hostach - dzisiaj wstawiłąm zdjęcia moich zielonych dywaników przy roślinach, nieśmiało zapraszam i też brakuje trawy w niektórych miejscach ale ja już nie walczę z trawnikiem, to jest ogród cienisty i nic na to nie poradzę, trawa w tym miejscu nie urośnie, trzeba się z tym pogodzić, tam gdzie jej nie ma będę sypać kamyczki i tyle
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Monka 18:52, 26 maj 2019


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
Małgosia piękna ta nowa rabata i moim skromnym zdaniem dzięki ilości roślin pod swierkiem wygląda jakby była tam od zawsze
____________________
Monika ogród i co dalej
Margarete 20:18, 26 maj 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
yolka napisał(a)
Super miejsce dla host pod świerkiem. Też coraz częściej przyglądam się hostom

Wiesz hosty są właściwie bezobsługowe więc to ich duży atut. A odmienni kolorów też jest sporo. Poza tym różnią się wielkością liści i wysokością - można więc stworzyć z nich spokojnie jakąś kompozycję żeby nie wiało nudą

Tak właśnie starałam się zrobić a do tego przemyciłam jeszcze bodziszki Rosane i brzegiem w części bardziej ocienione dałam żurawki NN a w części bardziej słonecznej skalnicę i floksa płożącego bo obie te rośliny tworzą fajne poduchy. Zobaczymy jak mi się przyjmą.
Na płot od sąsiada puściłam dwie odmiany bluszcza oraz czekam na dostawę jednego powojnika. Kupiłam odmianę Nelly Moser która nie lubi słońca i nadaje się do cienia - zobaczymy jak sobie tam da radę
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 20:24, 26 maj 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
AnnaMS napisał(a)
Bardzo ładny Twój ogród i rabatka nowa fajna, troszkę potrzebuje czasu na zaaklimatyzowanie się roślin ale już wygląda super , tylko nie wiem czy nie za ciasno będzie tym hostom, ale to nie problem
Też mam rabaty pod sosnami i świerkiem kłującym, i bluszcz przy hostach - dzisiaj wstawiłąm zdjęcia moich zielonych dywaników przy roślinach, nieśmiało zapraszam i też brakuje trawy w niektórych miejscach ale ja już nie walczę z trawnikiem, to jest ogród cienisty i nic na to nie poradzę, trawa w tym miejscu nie urośnie, trzeba się z tym pogodzić, tam gdzie jej nie ma będę sypać kamyczki i tyle

Aniu wiem że naupychałam tam tych roślin ale zrobiłam to świadomie żeby od razu mieć efekt i nie wZlczyć z chwastami na pustych przestrzeniach
Zrobię próbę z obsianudm krawędzi trawą. Mam jakąś taką specjalną dedykowaną do uzupełniania braków w cienistych miejscach. Zobaczymy !?!
Może się uda

Dzięki za miłe słowa. Zajrzę do ciebie z przyjemnością i obejrzę jak ty i twój ogród radzi sobie z cienistymi miejscami.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 20:26, 26 maj 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Monka napisał(a)
Małgosia piękna ta nowa rabata i moim skromnym zdaniem dzięki ilości roślin pod swierkiem wygląda jakby była tam od zawsze

Monia dzięki. Wiesz że ty masz w tym duży udział Podobnie jak Nikita.
Pomysł z bluszczem i wskazanie na ten odcinek Mai był strzałem w dziesiątkę
Teraz zostało tylko podlewać i czekać na spektakularny efekt
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
AgnieszkaW 20:27, 26 maj 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Małgosiu, bardzo podoba mi się Twoja rabata pod świerkiem, super wyszło
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Bogdzia 20:47, 26 maj 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Bardzo ładna hostowa, a szerszej nie dało się zrobic?
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
yolka 21:31, 26 maj 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Małgosiu, czy Twój Rubens pachnie, bo mój trochę pachnie wanilią więc mam wątpliwości czy to Rubens, możliwe, że Maylen
Okaz pokazałam u siebie

____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies