Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Margarete 16:38, 24 lip 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Coś tam kwitnie....ale generalnie w ogrodzie jest brzydko....sucho i brzydko...
A deszczu tyle co na lekarstwo....ehhh...







____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
jolanka 17:26, 24 lip 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Susza i u mnie, że nawet zdjęć ńie chce się robić bo rośliny takie zabiedzone, brzydkie. Mam nadzieję, ze przeżyją do przyszłego roku
Małgosiu, obejrzałam fotki ze spotkania, pięknie wyglądacie, wypoczęci, radośni Buziaki wielkie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Kasya 17:38, 24 lip 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42231
U mnie tez duza susza
2 dni pełne chmur były i ani kropelki deszczu
A ty wyjeżdżałas gdzieś ogrodowo w tym roku ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Margarete 10:55, 25 lip 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Kasya napisał(a)
U mnie tez duza susza
2 dni pełne chmur były i ani kropelki deszczu
A ty wyjeżdżałas gdzieś ogrodowo w tym roku ?

O suszy już mi sie nie chce gadać nawet....
Tragedia..........

Wyjazd stricte ogrodowy był jeden - na długi czerwcowy weekend byłm w Czechach gdzie m.in. zwiedzałam ogrody Kromeryzu. To tkie urokliwe miasteczko w okolicach Brna i Ołomuńca z pieknym barokowym ogrodem wokół pałacu biskupa. Wiesz - dużo bukszpanowych nasadzen a wsród nich kwiaty, bylinowe łąki, rozarium, palmiarnia itp.Ciekawe miejsce, musze wrzucic foty z tego wyjazdu- z resztą w Dziale Ogrody Swiata tu na forum tez jest ten ogród juz opisany.
Poza tym nigdzie indziej nie byłam
A ty ?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 10:57, 25 lip 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
jolanka napisał(a)
Susza i u mnie, że nawet zdjęć ńie chce się robić bo rośliny takie zabiedzone, brzydkie. Mam nadzieję, ze przeżyją do przyszłego roku
Małgosiu, obejrzałam fotki ze spotkania, pięknie wyglądacie, wypoczęci, radośni Buziaki wielkie

Oj tak spotkanie dwudniowe - bo i u Bogdzi i potem u nas w ogrodzie a poza tym połączone ze zwiedzaniem Łodzi - fajnie było i intensywnie no a przede wszystkim wesoło.
Zaproszenie dla ciebie do nas tu jest nieustająco aktualne
Ogrody nasze jak i twój dotkniete suszą i brzydkie (też nie robie fotek bo mam nerwy) ale poza tym nasza kondycja, nasze humory i samopoczucie jest ok. Przybywaj !

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 11:04, 25 lip 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Kindzia napisał(a)
Małgoś, nie jest źle, kolorki widać Trawnik u mnie też niefotogeniczny, co zrobić.
U mnie jeżówki nie bardzo chcą, jedynie na salonowej im w miarę dobrze. Twoje dają radę Szykuję się na uporządkowanie jeżówek na salonowej, pewnie coś dokupić trzeba będzie. Rysiu przesadza kwitnące bez szwanku, może się teraz za to weźmiemy. W piątek wyplewię, bo chwaściorom nic nie przeszkadza, to w sobotę po południu, jak się M wyśpi po nocce, może zdołam go zmotywować.

Buziaki


Kasiu, już sie pogodziłąm z tym że ciebie nie widziałam, że nie dojechałąś do nas ...szkoda, wszystko wiem od Gosi i pozdrowienia też dostalismy

No cóż - może innym razem dotrzecie Zaproszenie nadal otwarte

Co do jezówek to one teraz przy tej suszy są moimi jedynmi pocieszycielkami - reszta ogrodu to porażka, nawet trawy nie daja rady, żółkna mimo podlewania.
Fajnie że masz kogo motywowac do prac w ogrodzie - ja działam w wiekszosci sama ...

Też sobie narobiłam apetytu na te wielgasne lilie które mnie urzekły u Bożenki - bede je na pewno kupowac
Moze u mnie zakwitną za rok...zobaczymy
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 11:06, 25 lip 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
GorAna napisał(a)

Małgosiu, podziwiam Twoje hosty i widzę, że mogę Ci przy okazji podarować kilka, takich których nie widzę u Ciebie
Nie smutaj się, kiedyś wreszcie ten deszcz spadnie.
Pozdrawiam serdecznie

Chętnie skorzystam z takiej oferty sadzonek host od ciebie Aniu
Juz mi nawet nerwy przeszły na tę suszę - z bezradności....w końcu mam ten ogród po to żeby sie relaksowac i odpoczywać a nie denerwowac....
Buziaki!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 11:08, 25 lip 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Milka napisał(a)

Ja też widzę pozytywy jednak są rośliny, które kwitną i cieszą oko. Trawnik sie odrodzi, miałam gorzej jak u ciebie, chyba 2 lata temu i odrósł. Ale inna sprawa, ze w waszym rejonie tych opadów, jak na lekarstwo, i grozi wam tam pustynia, smutne to. Teraz zimy bez śniegu, opadów jesiennych mało, to coraz bardziej wpływa na klimat. Obawiam się, że jak to się utrzyma, będziemy zmieniać ogrody na pustynne, żal byłoby; życzę deszczyku choć całą noc, to byś odpoczęła od tego podlewania, to też czasu zajmuje. Albo może na noc wahadłową włącz, i tak coś ulżysz sobie i roślinom, buziaki

Dziekuje - życzenia deszczu jak najbardziej aktualne, wzajemnie - tobie też

Podlewania ciąg dalszy nas czeka bo znowu upały i znowu brak deszczu...ehh
Ja wywalam niektóre rosliny juz - dokładam lawendy i kostrzewy sinej - one dają jeszcze rade...
Buziaki!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 11:09, 25 lip 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
AniazUroczyska napisał(a)
Zaglądam, pozdrawiam, buziaka zostawiam i dodaję do ulubionych.

Małgoś,cieszę się ,że Cię poznałam

Wzajemnie Aniu ja też sie cieszę że sie spotkałysmy - mam nadzieje na kolejne takie czy podobne okazje
Buziaki!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 11:12, 25 lip 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Kasik napisał(a)
Małgosiu- serdeczne dzięki. Było cudnie Cię spotkać i choć za krótko, to choć tyle. Chcieliśmy bardzo pobyć z Wami jeszcze w niedzielę, ale ten czas wakacyjny jest jakiś zwariowany i baliśmy się, że nie dotrzemy do domu o rozsądnej godzinie. Innym razem popatrzę na Łódź i mam nadzieje zawitam do Twojego ogrodu. Rozczuliłyście mnie bardzo pożegnaniem, no ale był czas się przyzwyczaić, że pomysłów u Was nie brakuje. Jesteście szalone "wariatki" .Super, ze takie jesteście.
Buziaki

Kasiu - fajnie było sie raz kolejny spotkac, pogadać, choć troche wspólnie pośmiać - wszystko rozumiem jesli chodzi o ten wasz powrót - to oczywiste
Szkoda - ale na pewno jeszcze przyjedziecie tu do nas - Zapraszamy!
CIeszę sie że spełniliście swoje marzenie - myśle o koncercie, że był udany, że choc na moment była chwilka na pogaduchy.
Buziaki dla was !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies