Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

anabuko1 08:57, 09 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23597
Margarete napisał(a)

Już nie mam siły narzekać na tą pogodę....koszmar jakiś...

To tak jak ja ...
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
AnnaMS 11:46, 09 lip 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Małgosiu, u Ani - anabuko1 fotka zbiorowa jest podpisana
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Margarete 11:59, 09 lip 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
AnnaMS napisał(a)
Małgosiu, u Ani - anabuko1 fotka zbiorowa jest podpisana

Już lecę czytać ...i oglądać
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 12:00, 09 lip 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
anabuko1 napisał(a)

To tak jak ja ...

Dzis wreszcie zaczęło padąc...nareszcie
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 12:04, 09 lip 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
mirkaka napisał(a)
Jeszcze u Ciebie susza? U nas kilka dni już poda i bardzo zimno się zrobiło, aż za zimno
Ale ogród wreszcie oddycha, nasączony, nawodniony
Różyczki piękne

Po rózyczkach zostały tylko wspomnienia i...przypalone słońcem liscie...

Zimno i u nas jest od kilku dni ale deszczu niewiele spadło - cos tam w nocy z soboty na niedziele pokropiło. A ten zimny wiate jeszcze wysuszył szybko to co ewentualnie podlane zostało.

Teraz za oknem jakby zaczynało padac - odpukac - oby popadało solidnie ze 2 dni chociaż - tak jak w prognozach pokazuja ...
Może chociaz jeżówki i liliowce oraz hortensje by ruszyły i były jakieś normalne...bo trawnik juz skazazany na stracenie chyba....

Ciesz sie Mirko ze u ciebie lepiej niz u nas z tym deszczem
Pozdrawiam
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 12:05, 09 lip 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Milka napisał(a)

Wielkie serducho u ciebie Małgoś


Ja też miałam frajdę i satysfakcje że mi sie udało mu pomóc
Buziaki Irenko!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Mala_Mi 12:05, 09 lip 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Margarete napisał(a)

Ja wiem że susza w moim czy w innym ogrodzie to pikuś w porównaniu do suszy w uprawach dla ludzi którzy pracują cały rok na plon który ma dać im utrzymanie i możliwość dochodów na cały rok dla całej rodziny.....u nas susza dotyka cały region, aż się boję jak to przełoży się na ceny produktów spożywczych w najbliższym czasie.

Niestety cena pietruszki przewyższa cenę egzotycznych owoców .. a będzie gorzej.. u nas padało, aż za dużo, wiec rolnikom wygniło, teraz resztę zasuszyło ..
Owoców nie mam bo przymrozki załatwiły, w warzywniku dwa razy siałam i dwa razy kicha.. nawet już nie sieję. Rachunek za wodę przyprawi mnie o zawałą, a i tak to niewiele daje..

Leje źle,,,susza źle, a niby klimat umiarkowany .. ciekawe gdzie???

No i kochane wszystkie robale..

Ptaki u mnie korzystają z oczka, widać jak wody potrzebują..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Margarete 12:06, 09 lip 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Milka napisał(a)

Tragiczna, dała popalić, teraz chłodniej, może wszystko wróci do normy, ale tak czy siak, sporo kwitło i cieszyło, powoli ogrody odżyją i my też, ja upały w domu przesiedziałam i w pracy, ogród sam sobie żył, nawet krucho z podlewaniem, bo mamy plagę komarów.

Teraz u nas nareszcie zaczęło troche padac, może jeszcze nie wszystko stracone....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 12:09, 09 lip 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
MalGosia napisał(a)
Witaj Małgosiu
Już miałam Ci pisać, że w czerwcu wszystkie burze i deszcze uciekły ode mnie na Pabianice, ale chyba tylko częściowo, skoro piszesz, że nie padało w Twoim ogrodzie.
Choć wracając z pracy w środę przed Bożym Ciałem byłam świadkiem dziwnej sytuacji w Chechle - do skrzyżowania ulewa, od skrzyżowania (oczywiście w moim kierunku) suchuteńko - jakby ktoś wieś na pół nożem podzielił
Ja już nie mam trawnika - jest słoma jak na ściernisku, rośliny dosłownie mdleją a mi się chce płakać z bezsilności - nie pamiętam takiej suszy

Pada u was ? bo u mnie przed chwilką nareszcie popadało troszke, z naciskiem na "troszke", lepszy rydz niż nic ale wciąż jeszcze czekam na porządne deszcze.
Czerwiec podobnie jak maj i wczesniejsze miesiące był u nas suchy i kilkumilimetrowe opady nie załatwiły tych potrzeb ogrodowych. To juz kolejny taki suchy rok...
Tyle mojego co sobie ponarzekam...:=)
Pozdrawiam Małgosiu
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
paniprzyroda 14:25, 09 lip 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Małgosiu, nareszcie masz deszczyk, poprawi raz i drugi, ogród się odbuduje. Róże mają głęboki system korzeniowy, jeszcze pokażą, na co je stać. A u mnie nie pada i kret ryje... druga pułapkę dziś kupiłam, bo już nie mam siły na niego. Może go przechytrzę.
Buziaki.
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies