Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

malgorzata_s... 14:32, 09 lip 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
U mnie nie pada i deszczu nie widać. Tak jak piszesz tylu liści opadłych w lecie jeszcze nie widziałam szurają jak jesienią. Może palmy trzeba sadzić?
Gratuluję ocalenia ptaszka. To pokazuje jak ważna jest woda w ogrodzie.
Buziaki
PS.Nie słyszałam telefonu
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
mirkaka 08:15, 10 lip 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Ja już w moim lasku posadziłam rojniki, myślę że one tylko dadzą radę przy takiej zmianie klimatu
Choć u nas leje już kolejny dzień i mam pomału dość deszczu, niech idzie sobie na południe
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Nikita 13:05, 11 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Jak tam Małgoś, popadało u ciebie w środę? Przeganiałam te chmury w twoją stronę, a że były ogromne to miałam nadzieję, że i dla Bogdzi starczy.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Margarete 18:18, 11 lip 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Mala_Mi napisał(a)

Niestety cena pietruszki przewyższa cenę egzotycznych owoców .. a będzie gorzej.. u nas padało, aż za dużo, wiec rolnikom wygniło, teraz resztę zasuszyło ..
Owoców nie mam bo przymrozki załatwiły, w warzywniku dwa razy siałam i dwa razy kicha.. nawet już nie sieję. Rachunek za wodę przyprawi mnie o zawałą, a i tak to niewiele daje..

Leje źle,,,susza źle, a niby klimat umiarkowany .. ciekawe gdzie???

No i kochane wszystkie robale..

Ptaki u mnie korzystają z oczka, widać jak wody potrzebują..


Nie mamy wpływu na pogodę - wiem - ale jak ponarzekam to mi lżej
Wczoraj zaczęłam wywalać wypalone słońcem rośliny....dziś będę mówić wypalone resztki trawnika....i może po tym deszczu a raczej deszczyku wczorajszym odważę się nawóz dać pod rośliny bo wcześniej bałam się że w ten upał i tą suszę to im bardziej zaszkodzę niż wesprę tymi nawozami.
Ehhh,...

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 18:20, 11 lip 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
paniprzyroda napisał(a)
Małgosiu, nareszcie masz deszczyk, poprawi raz i drugi, ogród się odbuduje. Róże mają głęboki system korzeniowy, jeszcze pokażą, na co je stać. A u mnie nie pada i kret ryje... druga pułapkę dziś kupiłam, bo już nie mam siły na niego. Może go przechytrzę.
Buziaki.

Masz rację to był dokładnie deszczyk a nie deszcz. Łudzę się nadzieją że jeszcze popada i trochę ogród zyska na wyglądzie.

Powodzenia w walce z kretem!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 18:26, 11 lip 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
malgorzata_szewczyk napisał(a)
U mnie nie pada i deszczu nie widać. Tak jak piszesz tylu liści opadłych w lecie jeszcze nie widziałam szurają jak jesienią. Może palmy trzeba sadzić?
Gratuluję ocalenia ptaszka. To pokazuje jak ważna jest woda w ogrodzie.
Buziaki
PS.Nie słyszałam telefonu


Wiele roślin wygląda już tak bardziej jesienne. Aż żal. Bo tak naprawdę to jeszcze w tym sezonie nie skorzystałam z uroków posiadania ogrodu. W kwietniu i maju więcej było pracy niż możliwości odpoczynku w ogrodzie a czerwiec przez te upały w ogóle wypadł z ogrodowego posiadywania czy polegiwania na leżaczku, kawkowania, wieczornych spotkań przy winku na tarasie....za gorąco było i tyle.
Teraz znowu zimno -z jednej skrajności w drugą skrajność pogoda się przekształca...nie może to być tak normalnie ,? Te 24-26 stopni i prawdziwe nasze polskie lato ?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 18:27, 11 lip 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
mirkaka napisał(a)
Ja już w moim lasku posadziłam rojniki, myślę że one tylko dadzą radę przy takiej zmianie klimatu
Choć u nas leje już kolejny dzień i mam pomału dość deszczu, niech idzie sobie na południe

No widzisz jak to kurczę nierówno los dzieli tym deszczem. Ja bym chętnie przyjęła jeszcze więcej deszczu
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 18:31, 11 lip 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Nikita napisał(a)
Jak tam Małgoś, popadało u ciebie w środę? Przeganiałam te chmury w twoją stronę, a że były ogromne to miałam nadzieję, że i dla Bogdzi starczy.

Trochę popadało. Nie wiedziałam że to twoja zasługa
Ale to wszystko mało,...
Mam niedosyt deszczu i mój ogród myślę że też ma niedosyt. Wczoraj wyrzucałam uschnięte rośliny z brzegu rabaty i głębiej niż na 5cm ziemią wciąż suchą jak popiół.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
rozark 08:57, 12 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
niby popadało ale pojemniki na deszczówkę mają ledwo dno przykryte
róże piękne
____________________
pozdrowionka
Margarete 13:23, 12 lip 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
rozark napisał(a)
niby popadało ale pojemniki na deszczówkę mają ledwo dno przykryte
róże piękne

Czesc Reniu
Fajnie że zaglądasz .
Róże piekne b y ł y..... a teraz juz dawno po różach.
Fotek nie wstawiam aktualnych bo nie ma czego pokazywać...żal wypalonych i wysuszonych roslin...
Zapowiedzi meteorologiczne są korzystne - ma padac, może po weekendzie bedzie lepiej wyglądał mój ogród.
Wczoraj skosiłam resztki trawnika a właściwie siana na trawniku z wybujałymi gdzieniegdzie chwastami. Dzis będę ciąc - zaległości mam w cięciu żywopłotu, częsci bukszpanów, lilaka palibina itd... przez teń żar czerwcowy w ogóle tego nie zrobiłam. Teraz juz późno ale musze bo patrzec nie moge na te "roztrzepańce".
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies