Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Krys 12:47, 25 paź 2017


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Jesteście niesamowite
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Margarete 13:29, 25 paź 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Krys napisał(a)
Jesteście niesamowite

Niesamowita to jesteś ty - bo zapomniałam jeszcze przypomnieć o twoim rosołku z "domowej" kury jak byłam chora w ubiegłym roku - co to mi go na poprawę zdrowia przesłałaś przez posłańca wraz z witamina C .
Zaraz wyedytuje ten post i dopisze bo to też był przejaw bezinteresownej pomocy i troski o mnie twój i Romka
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 13:46, 25 paź 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Nikita napisał(a)
O rany Małgoś...aż mi się łza zakręciła w oku.

Taka Karma - jesteś dobrą osobą, więc dobro powraca. Tak już jest i koniec. Masz na to namacalne dowody.
Cieszę się, że niespodzianka się udała i że opieńki sprawiły ci radość
Buziak wielki.



____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
AgnieszkaW 15:05, 25 paź 2017

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Małgosiu, o akcji ratowania drzewa poczytałam, trzymam kciuki Bezinteresowna pomoc? Jestem za, dobro w dwójnasób powraca, w dodatku otrzymane dobro obliguje nas do posyłania go dalej, do innych potrzebujących (choć niekoniecznie w tej samej formie).
Buziaki
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Margarete 16:49, 25 paź 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
AgataP napisał(a)


Małgoś ma rację - bezinteresowność i pomoc drugiej osoby to teraz towar deficytowy, a że dobro powraca to już się też przekonałam na własnej skórze.
Buziaki dla Wszystkich Kochanych Dziewczyn z Forum


I dla ciebie tez
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 16:51, 25 paź 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
AgnieszkaW napisał(a)
Małgosiu, o akcji ratowania drzewa poczytałam, trzymam kciuki Bezinteresowna pomoc? Jestem za, dobro w dwójnasób powraca, w dodatku otrzymane dobro obliguje nas do posyłania go dalej, do innych potrzebujących (choć niekoniecznie w tej samej formie).
Buziaki

Masz racje - ja tez tak mysle że co posiejesz wokół to i to zbierzesz, jak siejesz nienawiść i zło to ono wraca

Co do drzewa - jestem pełna obaw o zime oraz o to czy przetrwa kolejne wiatry - teraz jesien, zima to będzie jeszcze nie raz wiatr nim szarpał...zobaczymy ...
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Gabriela 19:26, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Margarete napisał(a)





Poszukałam sobie zdjęć z Twojego jesiennego ogrodu i chyba rok temu było ich więcej. Ten klon przykuł moją uwagę, bo chyba mam podobny, czy to jest taki zwykły, palmowy, niedelikatesowy? Piękny jest, te liści takie płonące.
Czytam też o "niewidzialnej ręce", pamiętam ten program, to była część Teleranka chyba. Miło, że takie "ręce" jeszcze działają.
Z uznaniem wyrażam się o ratowaniu jesiona, każde duże, piękne drzewo na to zasługuje, pozdrawiam.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Margarete 15:32, 26 paź 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Gabriela napisał(a)


Poszukałam sobie zdjęć z Twojego jesiennego ogrodu i chyba rok temu było ich więcej. Ten klon przykuł moją uwagę, bo chyba mam podobny, czy to jest taki zwykły, palmowy, niedelikatesowy? Piękny jest, te liści takie płonące.
Czytam też o "niewidzialnej ręce", pamiętam ten program, to była część Teleranka chyba. Miło, że takie "ręce" jeszcze działają.
Z uznaniem wyrażam się o ratowaniu jesiona, każde duże, piękne drzewo na to zasługuje, pozdrawiam.

Witaj Gabrysiu na moim wątku
Tak tej jesieni ewidentnie mniej fotek robiłam i mniej wstawiałam...może to za sprawą deszczowej i zimnej pogody ( ani wrzesień ani październik nas nie rozpieszczał poza drobnymi wyjątkami ) a może nastąpiło takie "zmęczenie materiału" czyli epatowanie tymi samymi obrazkami, ujęciami...ogród jest niewielki i tych miejsc do pokazywania tez niewiele, ogród już dojrzał, urósł i te różnice pomiędzy sezonami nie sa wielkie a z kolei na rabatach tez w tym roku żadnych istotnych zmian nie było...sama nie wiem

Co do klonu to mój palmowy ale z tych "zwykłych" wygląda jak Artopurpureum, mam go od czasów przedogrodowiskowych więc nie pamiętam dokładnie nazwy gatunku, nie zachowałam etykiety. Lubię go bardzo o kazdej porze roku, choć bogatsza w wiedzę i doświadczenie dzis nie posadziłabym go w tym miejscu.

Co do jesiona - to czekam na wiosnę- zobaczymy czy i jak odżyje po zimie z tym uszkodzeniem - ale walczę i nie poddajemy się - i ja i jesion
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Bogdzia 17:25, 26 paź 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Wnusie masz sliczne, a co do jesiona przeczytałam ze umówiłas sie z panami ale nie doczytałam czy go jakos wzmocnili, jakies obejmy założyli???
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Margarete 13:03, 27 paź 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Tak Bożenko panowie założyli jesionowi takie wzmocnienia z lin, pospinanych karabińczykami metalowymi ale dali mi mało nadziei na sukces....
Na wczesna wiosnę zaplanowali radykalne cięcie części konarów żeby drzewu pomóc - ale czy to da pozytywny skutek....zobaczymy. Dla mnie ważne jest też to że pospinane drzewo nie stanowi teraz zagrożenia dla nikogo, bo przecież w innym przypadku mogłoby się dalej rozdwajać pod wpływem wiatrów które przed nami i w końcu zrobić krzywdę komuś albo zniszczyć ogrodzenie.

W ostateczności wystąpię o zgodę na wycięcie....choć wolałabym nie robić tego...
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies