Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Skrętnik - rozmnażanie skrętnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Skrętnik - rozmnażanie skrętnika

kaska1ge 17:07, 17 lis 2013

Dołączył: 02 lip 2013
Posty: 69
Co ciekawe w tym pojemniku w którym były wysiewane nie przyrastają tak, jak te po rozpikowaniu. Więc co kilka dni pikuję po odrobinie. Sa już 4 pojemniki - jakieś 120 sztuk, a końca nie widać.
I wysiałam tydzień temu jeszcze jedną krzyżówkę. Zaczyna wschodzić. A zebrane mam też nasienniki niekrzyżówkowe, ale raczej siać nie będę bo miejsca brak.

Podobno jak nasionka nie są świeże to trudno kiełkują.
____________________
grazyna_biel 17:29, 17 lis 2013

Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 106
Kasiu, może warto żebyś podzieliła się tymi wiadomościami na ZZ ? Może utwórz tam wydarzenie zatytułowane np Pozyskiwanie skrętników z nasion (czy coś w tym stylu).
kaska1ge 17:55, 17 lis 2013

Dołączył: 02 lip 2013
Posty: 69
Odczekam Grażynko jeszcze trochę, jak te pierwsze maluchy ciut wiecej podrosną, Bo to pierwsze próby, trudno powiedzieć czy się uda. A szkoda zapeszać. Jak będą rosły to się oczywiście podzielę doświadczeniami. Jak na razie wymieniam się troszkę spostrzeżeniami z forumką z forum ogrodniczego info. Ona tak jak i ja jest nowicjuszką w tym temacie.
____________________
grazyna_biel 20:47, 17 lis 2013

Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 106
Super, Kochana.Przy okazji rób zdjęcia i zapisuj daty
claudia84 23:47, 17 lis 2013


Dołączył: 02 sie 2013
Posty: 41
Gratuluje takich sukcesów Czekam na dalszy ciąg relacji
____________________
KWIAT TO UŚMIECH ROŚLINY
22:14, 18 lis 2013
grazyna_biel napisał(a)
Kasiu, może warto żebyś podzieliła się tymi wiadomościami na ZZ ? Może utwórz tam wydarzenie zatytułowane np Pozyskiwanie skrętników z nasion (czy coś w tym stylu).


Przepraszam czy Ogrodowisko nie warte takich wiadomości ???? To trochę nie fer z Twojej strony reklamować jakieś tam ZZ
grazyna_biel 23:39, 18 lis 2013

Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 106
Wiesz, Jacku...zanim coś napiszesz, to postaraj się przemyśleć swoją wypowiedż...
Po pierwsze, niczego nie reklamuję: sam zauważyłeś, że jest to jakieś ZZ...i niech tak zostanie.
Po drugie należymy wspólnie z Kasią do tej grupy.
I tyle.
16:05, 19 lis 2013
Myśleć to ja nie muszę, widzę co jest napisane i to oficjalnie. Takie rzeczy to się poprzez PW załatwia, nikt nikomu nie broni być na kilku forach. A że jestem bezpośredni więc wyszło jak zwykle
grazyna_biel 16:22, 19 lis 2013

Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 106
No cóż...Uważam inaczej...W moim odczuciu, to pewna nobilitacja dla Kasi i jej eksperymentów..
Ale każde z nas ma prawo do własnych wniosków...
kaska1ge 22:47, 19 lis 2013

Dołączył: 02 lip 2013
Posty: 69
Oj, Jacku za bardzo to do siebie wziąłeś. Grażynka tylko poprosiła, żebym oprócz tego miejsca podzieliła się też i gdzie indziej doświadczeniami. Bo zwykle tak jest, że my skrętnikomaniacy jesteśmy porozrzucani po różnych miejscach: forach, blogach, itp. I bynajmniej Grażynka nie namawiała mnie do niepisania tutaj, sama też przecież tu bywa. Nie ma miejsc mniej lub bardziej ważnych. A już na pewno nie reklamowała innego forum (wpisanie tego tajemniczego ZZ w google i tak nigdzie nikogo by nie zaprowadziło). Lanie należy się raczej mnie, bo to ja z nazwy napisalam o pewnym skrętnikowym miejscu.

A jak wspomnialam - raczkuję dopiero w uprawie skrętników, a co dopiero w pozyskiwaniu ich z nasion. I na razię efekty dawkuję pomału, żeby nie zapeszyć. Zresztą sukcesem będzie dla mnie, jak siewki będą rosły i doczekają kwitnień. A kolejnym jeśli zakwitną inaczej niż rodzice i będą utrzymywać tę cechę w kolejnych pokoleniach.

Sam przymierzasz się chyba do wysiewu nasionek, zachęcam do prób krzyżowania.

A za kilka dni postaram się umieścić zdjęcie z aktualnego stanu moich siewek.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies