Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka koło Muzeum

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka koło Muzeum

Debra 19:40, 22 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
madzielena napisał(a)

Przesadzając roślinki śpiewam sobie "Nikt jeszcze nie wie co ze mnie wyrośnie, gruszki na wierzbie czy śliwki na sośnie"



Super, pomimo harówy dobry humor Cię nie opuszcza.
Mnóstwo pracy za Wami, troszkę przed Wami, ale ogólnie jest coraz ładniej.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
barbara_kraj... 21:14, 22 kwi 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Irysy a kosaćce to to samo
Na trzecim zdjęciu też irysy, tylko syberyjskie. Będą kwitły na szafirowo.
Irysy - kosaćce za bardzo przysypałaś ziemią, ich kłącza powinny być równo z powierzchnią ziemi.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
madzielena 22:13, 22 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
barbara_krajewska napisał(a)
Irysy a kosaćce to to samo
Na trzecim zdjęciu też irysy, tylko syberyjskie. Będą kwitły na szafirowo.
Irysy - kosaćce za bardzo przysypałaś ziemią, ich kłącza powinny być równo z powierzchnią ziemi.


Basiu mówisz o tym środkowym zdjęciu, czy tak? Przesadzę je w takim razie.

Dostałam wiele małych kawałków - z każdej z nich jak rozumiem wykształci się kępa irysów. W takim razie chyba posadziłam je również zbyt gęsto Nie wiem czy odległość między 30 a 60 cm zachować między każdym z kawałków, które posadzę?

Przeczytałam Twój artykuł dotyczący irysów i wstyd mi za moją ignorancję
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
barbara_kraj... 23:20, 22 kwi 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Tak, Agato, o irysach na środkowym zdjęciu. Tylko niektóre rozsadź, te co za blisko siebie rosną. Między nimi zachowaj odległość ok. 30 cm. Wykop dołek a pośrodku niego usyp górkę, na której połóż kłącze a korzenie wpuść w dołek.
O sadzeniu irysów Danusia artykuł napisała, poczytaj http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/249-irysy-brodkowe-ogrodowe-pieknosci
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
BEATA_S 08:41, 23 kwi 2013


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Dzień dobry Magdo Jejku, jak miło............. jesteśmy z tego samego miasta. Wreszcie kogoś mam na Ogrodowisku
Widzę, że zaczynasz swoją zieloną drogę Brawo

Kibicuję i pozdrawiam
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
madzielena 10:58, 23 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
barbara_krajewska napisał(a)
Tak, Agato, o irysach na środkowym zdjęciu. Tylko niektóre rozsadź, te co za blisko siebie rosną. Między nimi zachowaj odległość ok. 30 cm. Wykop dołek a pośrodku niego usyp górkę, na której połóż kłącze a korzenie wpuść w dołek.
O sadzeniu irysów Danusia artykuł napisała, poczytaj http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/249-irysy-brodkowe-ogrodowe-pieknosci


Dziękuję Ci Basiu!
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 11:05, 23 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
BEATA_S napisał(a)
Dzień dobry Magdo Jejku, jak miło............. jesteśmy z tego samego miasta. Wreszcie kogoś mam na Ogrodowisku
Widzę, że zaczynasz swoją zieloną drogę Brawo

Kibicuję i pozdrawiam


Witam w moich skromnych progach Beato!

W porównaniu z Twoim wypieszczonym ogrodem nasza działka jest obrazem nędzy i rozpaczy Nic to! Będzie lepiej.

Mnie także miło jest widzieć na Ogrodowisku Kogoś z Ostrowca, mam nadzieję, że będzie nas jeszcze więcej!

Moi Rodzice mieszkają w domku, tak więc ogródek, choć mały, zawsze gdzieś był. No a teraz jednak po przeprowadzce do bloku, zaczęło mi takiego zielonego miejsca brakować. Działka mi trochę ten brak rekompensuje.

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
BEATA_S 09:49, 24 kwi 2013


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Cześć Magda,
Każdy z nas kiedyś od czegos zaczynał i każdy z nas Ogrodomaniaków dąży do spełnienia swoich marzeń o ogrodzie. Będzie dobrze z pewnością Pozdrawiam
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Ewa4 09:56, 24 kwi 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Nadrobiłam zaległości ja co roku nie wiem co mi z ziemi wychodzi dopiero jak zakwitnie to mi się przypomina co posadziłam na jesieni ale to takie miłe zaskoczenie.Pozdrawiam
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
madzielena 11:08, 24 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Prac działkowych ciąg dalszy - w trakcie kolejnych dni usunięta została znaczna ilość niepotrzebnych roślin:
5 suchych krzaków
winorośl oraz kolczurka wspinająca się po drzewie
kupa pokrzyw z kompostu
masa korzeni i kłączy z ziemi
spory kawałek trawnika pod rabatę

Za przyczyną męża zniknął także jeden z orzechów oraz drzewo owocowe - śliwa. W ten sposób da się w ogóle do tych drzew dojść bo do tej pory były posadzone zbyt gęsto.

Jedno z małych ale foremnych drzewek zyskało nowy dom

Dziś czeka mnie przesadzanie róż i grabienie, grabienie, grabienie...
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies