Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Berberysy i liliowce pod stara gruszą ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Berberysy i liliowce pod stara gruszą ;-)

magdala 20:52, 08 kwi 2013


Dołączył: 15 sty 2012
Posty: 78
Witaj Debro !
Cieszę się,że odnalazłam Twój ogród
Jak zawsze uporządkowany i harmonijny , wiosna nawet już do Ciebie zajrzała.
U mnie jeszcze wielkie zwały śniegu.

Pozdrawiam Magda-magdala.
____________________
Między ogrodami... Zapraszam, Magda.
Ewa4 21:31, 08 kwi 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Debra powiec mi tylko się nie śmiej co to za owoce i co się z nimi robi te tykwy co piszesz bo ja kobita ze wsi i pierwszy raz je widzę.
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
bogumila 21:35, 08 kwi 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Widziałam u Ciebie niedźwiedzie futro,też sadziłam w ubiegłym roku...teraz jeszcze pod śniegiem,ciekawa jestem jak przezimowało.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Debra 21:54, 08 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Witaj Magdo, o ile się nie mylę, znamy się z innego forum, prawda?
Zaraz pójdę oglądać postepy w zagospodarowaniu nowego ogrodu, tego po przenosinach z dzialki w ROD.

Ewo, a czemuż mialabym sie śmiać. To nadal rzadko uprawiana u nas roślina, bo wymaga mnóstwa słońca, o nasiona trudno. Tykwa to roślina pnąca, jednoroczna rośnie naturalnie w krajach o gorącym klimacie. Jej owoce o najrozmaitszych kształtach i wielkości drewnieją po wysuszeniu i nadają się na wszelakie naczynia - do tego używają ich np. w szyscy mieszkańcy Nigerii. Jako misy, butelki, ale też jako ozdoby. Ponacinane i pomalowane naturalnymi barwnikami roślinnymi są bardzo dekoracyjne.
Można robić z nich lampy, wiele innych ozdób.

Bogumiło, jak każda kostrzewa zimuje bez problemu. Ma trochę suchych nitek, ale je wyczeszę będzie jak nowa) Uwielbiam te jej zielone poduchy.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
kitek81 22:06, 08 kwi 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
piszesz, że działkę masz malutką, ale jak popatrzeć, to roślin masz całe mnóstwo wszystko pięknie się prezentuje-super masz tą działeczkę
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Debra 22:22, 08 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
kitek81 napisał(a)
piszesz, że działkę masz malutką, ale jak popatrzeć, to roślin masz całe mnóstwo wszystko pięknie się prezentuje-super masz tą działeczkę


Kasiu, dziękuję, ona jest malutka, a roślin to ja jeszcze wszystkich nie pokazałam. No i tak jak pisałam u Ciebie, one są malutkie, jak się rozrosną będzie bardziej ogrodowo.
______________

A tu kolejna moja roślinka Głogownik Frasera. Tu jego czerwone przyrosty



A tu w grudniu



Rodgersje kasztanowcolistne



Tamaryszek prowadzony na drzewko




____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Ewa4 10:23, 09 kwi 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
teraz już będę wiedziała ale nie spotkałam jeszcze tej roślinki .
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Debra 11:49, 09 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Ewa4 napisał(a)
teraz już będę wiedziała ale nie spotkałam jeszcze tej roślinki .


Ewo, dziko u nas nie rośnie , to taka hobbystyczna uprawa. Nie jest efektowna, bo pnącza dość szybko łapią mączniaka, liście wyglądają paskudnie, jedynie jak są owoce to jakoś to wygląda.





________________________________________________________________

Mam, mam, Bentley do krawędzi trawnika zakupiony!

Jak tylko zejdą śniegi będę ciąć te moje poszarpańce ))





To moja kolejna rabatka w tworzeniu. Z przodu Róża pomarszczona, malutkie Rh, hosta Golden tiara, żurawki Palace purple i hortensja japońska. Wszystko malutkie, mam w planie dosadzenie kilku żurawek i host. Tu jest sporo cienia, dobrze im tu. Rabatkę powiększę, wyrównam, szpadelek będzie bardzo pomocny.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Debra 16:59, 09 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Przyjechały dzisiaj moje zakupy:

Tojad Fischera "Arendsi" - cudnie niebieski
Jezyczka pomarańczowa "Desdemona" - o purpurowo czerwonych liściach i żółtych kwiatach
Krwawnik 'Red Velvet'
Mikołajek alpejski
Rudbekia - Rudbeckia "Black Beauty" - czarna jest. Nowość.
Tojeść kropkowana "Golden Aleksander" - ma liście z białym brzegiem i też zółte kwiaty
Kanna "Wyoming" - miedzianow pomarańczowa z brązowymi liśćmi
Floks "Starfire" czerwony
Sadziec purpurowy 'Atropurpurea'

Wszystko z tej samej sprawdzonej firmy, kłącza wypasione, wszystkie z zielonymi przyrostami. No i teraz nie mam wyjścia, tylko powsadzać to wszystko do doniczek. Niby niedługo maja być upały, ale nie mam wątpliwości, że do gruntu to bedzie mozna sadzić za tydzień.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
magnolia 09:01, 10 kwi 2013


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Witaj Debro, kobieto pracująca ( także piłą łańcuchową).
Tworzysz miłe i urokliwe miejsce- widać w nim Twoja pasję.

Chyba nikt nie odpowiedział Ci w sprawie połączenia sadźca z trawą ozdobną.
Akurat z trzcinnikiem Karl Forester to moim zdaniem nienajlepsze połączenie. Przede wszystkim z powodu wymagań. Sadziec lubi wilgoć. A trzcinnik jak ma zbyt wilgotno i żyźnie, to nie jest najładniejszy. Jemu odpowiada słońce i nawet gorsze warunki- wtedy jest smukły, zwarty, nie wywala się na boki.Piszą o nim że jest na każde warunki, ale widzę że jak ma za dobrze , to nie jest najpiękniejszy.
Poza tym pokrój- sadziec jest duży , bujny i przysadzisty. A trzcinnik smukły i najładniej mu, kiedy eksponuje się tę jego smukłość. Można zostawić go samego- kępę dominującą pośród niższych nasadzeń, albo w łanie- ja tak lubię najbardziej, lub w otoczeniu ażurowych , delikatnych gatunków- np werbeny patagońskiej.
Wg mnie do sadźca bardzo pasują inne gatunki- miskanty chińskie, trzęślica trzcinowata, nawet rozplenica z przodu, przed nim.



____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies