Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Berberysy i liliowce pod stara gruszą ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Berberysy i liliowce pod stara gruszą ;-)

jotka 12:31, 11 kwi 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Krysiu, Ty na wysokich obrotach jesteś
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Debra 12:43, 11 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
magnolia napisał(a)
Ty jesteś kobieta zdolna i energiczna, więc pomęczę Cię w kwestii słupa.
Trochę się boję że ten słup będzie i tak mocno widoczny wsród kwiatów, nawet może będzie skupiał uwagę takim otoczeniem. Ale może zrobić z niego dobre tło dla kwiatów?- można może nałozyć na niego drewniane deski- poziomo, lub pionowo. Albo zamontować na niego siatkę ocynkowaną- najlepiej taką o kwadratowych oczkach, chyba nazywają ją że to dla zwierząt siatka. Zamocować ją napiętą, równo i na nią puścić pnącze.

Te berberysy będą bardzo różne?

Imperaty może więcej - pasem przed kanny? Albo pasem żurawki a imperaty niech się wiją falą tam- one świetnie wyglądają tak posadzone.
Floksy czerwone- te niskie?

Magnolia, ależ męcz mnie, dręcz mnie, katuj, ja wybaczę wszystko Ci jak bratu... że zacytuję klasyka )))

Myslałam o deskach! Optymistycznie puściłam na niego wiciokrzew zimozielony. Tu rozpięty na 'stelażu' z rzemyków





Na tym zdjęciu jeszcze jest maliniak. Wiciokrzew nieco zasłonił urodę betonowego słupa, ale to jeszcze potrwa. Może rzeczywiście odkręcę te pnącza na trochę i założę dechy.

Do tych berberysów co już są, dojdą tylko niskie, takie w formie kul - Bagatelle, one są ciemno czerwone.

Z tą imperata też myslałam by je przed kannami posadzić, pasem od rogu, do rogu z przodu.
Floksy są wiechowate, ZA DUŻEEE!!!
Zamienię je miejscami z trzykrotką.

Dzięki Wielkie! Razem łatwiej się mysli
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Debra 12:45, 11 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
jotka napisał(a)
Krysiu, Ty na wysokich obrotach jesteś


Kochana Jolu, energii to ja mam tyle, że gdyby nie ogród, to musiałabym meble codziennie przestawiać )))

Słonce jest!!! Ciepło, jest też Bentley!!!!
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Debra 18:18, 11 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Jeszcze nie pokazywałam u siebie tego cuda:









Pisałam w wątku o przycinaniu trawnika, że aż żal ubrudzić takie cudo
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Debra 18:32, 11 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Dzisiaj słońce, +15 , śniegu prawie brak.
Trawnik nawet nie jest taki zły, tylko miejscami jest bardzo suchy, ale troche pograbiłam i zaraz robi się zielony.
Wszystko z ziemi wyłazi, irysy, tulipany, rozchodniki, miodunki, słoneczniczki, żurawki mają takie malusie nowe listki, tylko host ani śladu na razie.

Zrobiłam oprysk brzoskwiń przeciwko kędzierzawości, pogracowałam rabatki, jutro czas na równanie brzegów trawnika wzdłuż rabat tym nowym cudem. Oj, będzie bal...
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
jagoda99 18:47, 11 kwi 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
Debra napisał(a)


Jagoda, ja kiedyś na innym Forum miałam taki wątek o mojej afrykańskim kawałku życia. Chyba z 80 stron się uzbierało. Afryka jest piękna, krajobrazy, zapach, ale przyroda to różnie, zależy gdzie i kiedy. W porze deszczowej to jest wspaniale, w czasie suchej - pusto, szarawo.

Synek wśród bananowców.... )))




Czy jeszcze ten watek jest aktualny daj namiary chce poczytac -prosze
pozdrawiam
____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
Debra 18:54, 11 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Jagódko nie jest

Tak się złożyło, że go już nie ma. Poza tym to była Nigeria, a tam turystycznie niestety pojechać się teraz nie da. Szkoda, bo wielki i piękny kraj.

I taki widoczek na drzewka





____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
madzielena 19:31, 11 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Debra napisał(a)
Jeszcze nie pokazywałam u siebie tego cuda:









Pisałam w wątku o przycinaniu trawnika, że aż żal ubrudzić takie cudo


Stylowy Bentley na stylowej kanapie... Zboczenie historyka sztuki daje o sobie znać
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Debra 20:20, 11 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
madzielena napisał(a)


Stylowy Bentley na stylowej kanapie... Zboczenie historyka sztuki daje o sobie znać


Magdo, tak jakoś wyszło, grunt że pasują do siebie

A ta kanapka to taki fuks na all... kupiłam stary szkielet za 100 zł, bo podejrzewałam, że to Thonet. I był, nawet oryginalne nalepki ma. Tylko teraz już po renowacji i z nowym obiciem.

A ja takie wykopki na aukcjach to stale robię - archeolog daje znać o sobie ))
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
madzielena 00:05, 12 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Debra napisał(a)


Magdo, tak jakoś wyszło, grunt że pasują do siebie

A ta kanapka to taki fuks na all... kupiłam stary szkielet za 100 zł, bo podejrzewałam, że to Thonet. I był, nawet oryginalne nalepki ma. Tylko teraz już po renowacji i z nowym obiciem.


Dobrze, że takie okazje się trafiają i jeszcze lepiej że wartościowe okazy trafiają we właściwe ręce.

Bardzo lubię gięte drewno - zwłaszcza meble thonetowskie. Wszak mój ulubiony Bauhaus i polscy meblarze 20-lecia międzywojennego wzorowali się na nim

Debra napisał(a)

A ja takie wykopki na aukcjach to stale robię - archeolog daje znać o sobie ))


Wykopki wirtualne i realne Jak widać przynoszą wymierne efekty - pięknieją i meble i działka
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies