Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Berberysy i liliowce pod stara gruszą ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Berberysy i liliowce pod stara gruszą ;-)

Madziarzeszow 21:56, 10 kwi 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
oo fajne zakupy , a co to za roślinki?
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
Debra 22:01, 10 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Madziarzeszow napisał(a)
oo fajne zakupy , a co to za roślinki?


Witaj Magdo w moim malutkim ogródku

A roslinki najróżniejsze:
Tojad Fischera "Arendsi" - cudnie niebieski
Jezyczka pomarańczowa "Desdemona" - o purpurowo czerwonych liściach i żółtych kwiatach
Krwawnik 'Red Velvet'
Mikołajek alpejski
Rudbekia - Rudbeckia "Black Beauty" - czarna jest. Nowość.
Tojeść kropkowana "Golden Aleksander" - ma liście z białym brzegiem i też zółte kwiaty
Kanna "Wyoming" - miedzianow pomarańczowa z brązowymi liśćmi
Floks "Starfire" czerwony
Sadziec purpurowy 'Atropurpurea'

Jak widać ja ciekawa różnych roślin jestem, nie potrafię i nie za bardzo chcę mieć taki uładzony stylistycznie ogród, chociaż podziwiam je u innych. Mój to taka rustykalno-naturalistyczna zbieraninka )
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
jagoda99 22:10, 10 kwi 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
Ja tez chce do Afryki opisz troszke a moze jakies zdjecia
To moje marzenie jechac do Afryki o mamusiu pojedzmy tam razem bo Ty juz wiesz ha ha ha
Dziekuje za odwiedziny i serdecznie pozdrawiam
____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
Madziarzeszow 22:15, 10 kwi 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Fajnie się zapowiadają te roślinki, a u mnie podobnie trochę zbieraniny..
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
Debra 22:21, 10 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
jagoda99 napisał(a)
Ja tez chce do Afryki opisz troszke z moze jakies zdjecia
To moje marzenie jechac do Afryki o mamusiu pojedzmy tam razem bo Ty juz wiesz ha ha ha
Dziekuje za odwiedziny i serdecznie pozdrawiam


Jagoda, ja kiedyś na innym Forum miałam taki wątek o mojej afrykańskim kawałku życia. Chyba z 80 stron się uzbierało. Afryka jest piękna, krajobrazy, zapach, ale przyroda to różnie, zależy gdzie i kiedy. W porze deszczowej to jest wspaniale, w czasie suchej - pusto, szarawo.

Synek wśród bananowców.... )))

____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
kitek81 22:37, 10 kwi 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
wow, widzę, że kawał świata zwiedziłaś masz teraz co wspominać, ale pewnie w niejeden zakątek jeszcze pojedziesz?!
doniczkowa zbieranina bardzo mi się podoba, sporo roślinek czeka na swoje nowe miejsce
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
jotka 23:04, 10 kwi 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Krysiu, po przeczytaniu Twojego wątku pomyślałam o zamknięciu mojego ... Ty przez 2 lata zrobiłaś chyba więcej niż ja przez kilkanaście !
Wszystko mi się podoba, a ścieżka nade wszystko. Cała zimę obmyślałam jak zakryć moje betonowe szkaradztwo..
Teraz już wiem, tylko M. musi znaleźć wolna chwilę, żeby przyjąć ode mnie takie zlecenie
Będę zaglądać, kibicować i podglądać, bo masz fajne pomysły
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Debra 23:15, 10 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Magda, zobaczymy co i jak wyrośnie. Nie jest tak, że wszystko co posadzimy, to od razu sukces. Najwyżej będę przesadzać, ja tak jak napisałam na początku wątku stale się uczę, ale tez mam swoje zdanie, no i troche uparta jestem

Kasiu, ja podróżowałam całe życie, teraz to mnie do ogrodu ciągnie bardziej, niż w świat. A wspominać jest co, oj jest!

Jolu, witaj i wielkie podziękowanie za takie docenienie mojej działkowej pracy Zaraz pójdę i ocenię jak to jest u Ciebie ))) A ścieżka wzbudza zainteresowanie, ja jestem z niej bardzo zadowolona, nawet po zimie nic jej nie jest. Drewnochron jest skutecznym preparatem.
Zapraszam.


____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Debra 12:09, 11 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Dzisiaj z samego rana akcja piasek

Potrzebuje do piaskowania trawnika, a tu akurat obok mnie wykopki ziemne, rury jakieś kładą, piachu ślicznego nawieźli.
Czyściutki, średnio gruby, idealny do rozluźnienia trawnika.

Za zgodą Panów od wykopków odsypałam sobie wór, zataszczyłam do samochodu, zaraz zawiozę na działkę.

Trawnik jeszcze za mokry na jakiekolwiek prace, ale piasek poczeka...
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
magnolia 12:27, 11 kwi 2013


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Ty jesteś kobieta zdolna i energiczna, więc pomęczę Cię w kwestii słupa.
Trochę się boję że ten słup będzie i tak mocno widoczny wsród kwiatów, nawet może będzie skupiał uwagę takim otoczeniem. Ale może zrobić z niego dobre tło dla kwiatów?- można może nałozyć na niego drewniane deski- poziomo, lub pionowo. Albo zamontować na niego siatkę ocynkowaną- najlepiej taką o kwadratowych oczkach, chyba nazywają ją że to dla zwierząt siatka. Zamocować ją napiętą, równo i na nią puścić pnącze.

Te berberysy będą bardzo różne?

Imperaty może więcej - pasem przed kanny? Albo pasem żurawki a imperaty niech się wiją falą tam- one świetnie wyglądają tak posadzone.
Floksy czerwone- te niskie?

____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies