Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Berberysy i liliowce pod stara gruszą ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Berberysy i liliowce pod stara gruszą ;-)

nieszka 00:11, 12 kwi 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Debra napisał(a)
Dzisiaj słońce, +15 , śniegu prawie brak.
Trawnik nawet nie jest taki zły, tylko miejscami jest bardzo suchy, ale troche pograbiłam i zaraz robi się zielony.
Wszystko z ziemi wyłazi, irysy, tulipany, rozchodniki, miodunki, słoneczniczki, żurawki mają takie malusie nowe listki, tylko host ani śladu na razie.

Zrobiłam oprysk brzoskwiń przeciwko kędzierzawości, pogracowałam rabatki, jutro czas na równanie brzegów trawnika wzdłuż rabat tym nowym cudem. Oj, będzie bal...

Oj to dziś poszłaś spać cała szczęśliwa
Mało tego - jutro wstaniesz też szczęśliwa
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Debra 08:51, 12 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Magdo, Bauhaus jest stylem, który bardzo lubię, za jego prostotę, piekno i całą filozofię tworzenia architektury i przedmiotów codziennego uzytku.

A skłonność do ziemi, chyba mam w genach ))


Agnieszko, szczęśliwa, trochę jednak obolała Targanie wora z piachem dało o sobie znać, ale działka niemal jak nowa, dzisiaj zrobie parę zdjęć, wczoraj ze zmęczenia juz nawet nie pomyslałam o tym.

No i mam tremę, bo dzisiaj mam zamiar sporo trawy usunąc pod nowe roślinki. Duże zmiany będą, a to zawsze i cieszy i przeraża.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
AgnieszkaW 13:15, 12 kwi 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
No to czekamy na zdjęcia, będzie na pewno pięknie. Teraz przychodzi moda na mniej trawnika, a więcej rabat, więc nie martw się, że zmniejszasz trawnik - będzie modnie i pięknie. Pozdrawiam

Ps
Szpadelek do robienia kancików mam taki sam - też od Danusi.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Debra 19:31, 12 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
AgnieszkaW napisał(a)
No to czekamy na zdjęcia, będzie na pewno pięknie. Teraz przychodzi moda na mniej trawnika, a więcej rabat, więc nie martw się, że zmniejszasz trawnik - będzie modnie i pięknie. Pozdrawiam
Ps
Szpadelek do robienia kancików mam taki sam - też od Danusi.


Oj warto mieć szpadelek!
Myślałam, że to żadna różnica, zwykła sztychówka, czy taki bajerski Bentley. No i jest różnica. Kolosalna!
Długo zwlekałam, bo to jednak spory wydatek, ale teraz nie żałuję, bo warto.

Oto moje dzisiejsze dokonanania.

Zaczynam ciąć i na zakręcie trochę krzywo



Krawędź gotowa, tylko tyle trawska leży do wyczyszczenia.



No i jest!!!





Poza krzewami róż, które widać rosną tu przetaczniki, szałwie, lawenda, sasanki, ten krzew na końcu to aronia, dalej są irysy.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
AgnieszkaW 20:12, 12 kwi 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Od razu widać różnicę.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Debra 20:35, 12 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Agnieszko, no widać

Samo cięcie to przyjemność, tylko potem usuwanie tej darni, to już ciężka harówa.

A i jeszcze jestem bardzo szczęśliwa, bo liczba ddżownic jaką widziałam podczas rycia w ziemi jest u mnie wprost niesamowita. Takie ogromne i spasione

Aha, ja nie stosuję grama chemii, poza jednym przypadkiem - opryskiem brzoskwiń na kędzierzawość. Na to nie ma innego sposobu jak Sylit
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
kitek81 22:35, 12 kwi 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
ale piękne efekty Twojej pracy przy trawniku od razu widać różnicę i chyba nie robiłaś tego pierwszy raz, bo normalnie wyszło profesjonalnie
pozdrawiam
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
nieszka 22:45, 12 kwi 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Już tak sucho masz że mogłaś krawędzie wycinać? I wytrząsać trawę z niemi? Żeś się naharowała nieźle
Ja to teraz płynę, płynę...
Oby jutro już nie padało to chociaż zaschnięte zeszłoroczne byliny powycinam.
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Debra 22:58, 12 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Kasiu, próbowałam wczesniej sztychówką, efekty pokazywałam wcześniej - poszarpane.

Naczytałam się instruktażu w wątku o przycinaniu trawnika, a tym sprzętem, wierz mi, to żadna sztuka

Agnieszko, Nieszko
Ziemia jest dokładnie w sam raz na takie prace, trawsko lekko wychodzi, nie jest mokro, ale jest luźna, wilgotna ziemia.
Deszczyk padal cały dzień, ale taka ciepła mżawka, jak skończyłam to rabacisko, zaczęła się ulewa.

Fakt, jestem zmęczona, ale jutro po tej ulewie chyba niewiele da się zrobić, może się polenię
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Ewa4 23:24, 12 kwi 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
no to ja też taki zamówię jak to ładnie wychodzi a łopatą tez próbowałam i marny efekt.Pozdrawiam
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies