Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wiejski Ogród Moniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiejski Ogród Moniki

Selly 21:51, 12 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Gabriela, no z Tobą nie będę dyskutować ! . Za " mały miki "jestem, żeby się spierać z kimś o tak dużym doświdaczeniu , jak Ty Zresztą zdjęcia dowodzą , że faktycznie masz rację - ładnie to wygląda.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Monika1202 23:13, 12 kwi 2013


Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 151
Tak się wczytałam w kwitnienie moich skarbów i wyszło mi tak :
W czerwcu kwitną :
zawilec
tawułka
rozwar
babina
dzwonek
iksja
ślazownik
Irys
dalia
cynia
osteospermum
smagliczka
wenidium
nagietek

W lipcu kwitną :
liliowiec
trójślepka
cynobrówka
żórawka
Liatra
tygrysówka
łubin
likoris
zafirat
flox

W sierpniu kwitną:
frezja
rozchodnik

Wyszło mi, że większość kwitnie w czerwcu i lipcu ... Tylko czy wierzyć temu co piszą na opakowaniu ?
____________________
Monika, Wiejski Ogród Moniki , Cienista rabata , Glorioza Rotszylda ,
Monika1202 16:31, 16 kwi 2013


Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 151
Chciałam was sie poradzić ... Zakupiłam kłącza liliowca ... Myślicie , że mogła bym już je wsadzić w ziemię?
____________________
Monika, Wiejski Ogród Moniki , Cienista rabata , Glorioza Rotszylda ,
Pszczelarnia 16:48, 16 kwi 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabriela napisał(a)
Nie zgodzę się co do koncepcji tych dwóch, trzech kolorów na jednej rabacie. Oczywiście, można tak zrobić, ale w wiejskim, dużym ogrodzie - niekoniecznie. Zasada wprowadzania ograniczonej ilości kolorów znajduje zastosowanie w małych ogrodach i założeniach, w dużym ogrodzie takim jak nasze można poszaleć i mieć wszystko. I nie zawsze żółty z różowym wygląda źle, wszystko zależy od odcieni i faktury roślin. Bladoróżowa róża zawsze będzie dobrze wyglądać z żołto kwitnącym przywrotnikiem.
Rabaty w tym ogrodzie http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/357-ogrody-angielskie-hoveton-hall-gardens i w tym ogrodzie http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/395-ogrody-angielskie-bressingham-gardens-w-lipcu-2012 są bardzo kolorowe i przeczą zasadzie ograniczonej ilości kolorów i zestawień barw obok siebie. To jest oczywiście trudniejsze, ale efekt niesamowity. Widziałam te ogrody na żywo.

Moniko, te rośliny o których piszesz - łubin, liliowce, liatry, platykodony i ta likoris radiata ( nie znałam tej rośliny) - po pierwsze są bardzo wyraziste- każda z osobna i po drugie - i najważniejsze - nie kwitną w jednym czasie, więc teoretycznie można posadzić wszystko razem. Liliowce generalnie są trudne do zestawień z innymi roślinami. W tym zestawieniu o które pytasz, będziesz miała co jakiś czas kwiaty na jednej z tych roslin, a pozostałe będą zielone.
Więc chyba nie o to chodzi. Dobieranie roślin jest trudne, trzeba sprawdzać kiedy dokładnie kwitną i w oparciu o kolor, formę, wysokość, termin kwitnienia sadzić obok siebie.
Polecam artykuły Danusi o angielskich ogrodach (sama tutaj też popełniłam kiedyś jeden taki), a właściwie bardziej oglądanie zdjęć. Moje rabaty tworzę od wielu lat i ciągle nie jest dobrze mimo że mam szczęście oglądać na żywo mnóstwo dobrych wzorów. No i ciągle się uczę na własnych błędach.
A żeby nie być gołosłowna, to wklejam Ci w prezencie moje zdjęcia z ogrodów: Geoffa Hamiltona, Bressingham i Beth Chato, wszędzie jest żółty z różowym i mnie właśnie o to chodziło jak tłumaczyłam wyżej, że można, chociaż nie zawsze.










I ja skorzystałam na radach Gabrysi.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Monika1202 22:12, 18 kwi 2013


Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 151
Przepraszam, że mnie tutaj tak długo nie było ale wiosna pełną gębą i pełne ręce pracy ...
Żeby nie być goło słowną oto fotki




Moje Krokusy




Bratki miniaturki wczoraj wsadzone . Sama je wychodowałam od stycznia pielęgnowałam . Wysiłek się opłacił A ile satysfakcji



To moja kwiecista skrzynka zrobiona przez mojego M jeszcze zeszłego lata ale wykorzystana dopiero w tym roku . Obecnie wsadziłam w nią bratki ale potem zamienię je na pelergonie Tam gdzie widać te dwa paliki rosną Orliki rymowanka... jest jeszcze trzeci pośrodku ale nie ma palika na tym zdjęciu choć od dzisiaj już ma Skrzynia zostanie pomalowana na brazowo bejcą przy okazji malowania ogrodzenia







Zdjęcia mojej rabaty kwiatowej w budowie . Udało mi się wczoraj wsadzić trzy złocieńce i jeszcze jakąś roślinkę ale nie wiem kim ona jest hahaha. Dzisiaj nie zrobiłam fotek ale udało mi się wsadzić jeszcze cztery floxy i liliowce , łubin oraz trawę ozdobną .Posadziłam je w następującej kolejności :
trawa-liliowiec-łubin-trawa-liliowiec-łubin-trawa itd...
Na drugim zdjęciu widać Kalinę jeszcze nie przesadzoną ... nie mogę się zdecydować gdzie bylo by jej dobrze ...
____________________
Monika, Wiejski Ogród Moniki , Cienista rabata , Glorioza Rotszylda ,
Ewa4 22:43, 18 kwi 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Wysiewasz bratki no proszę a ja myslałam że ciężko je samemu wychodowac i duzo przy nich chodzić trzeba a u Ciebie takie cuda urosły.W zeszłym roku jak wysadziłam po przekwitnięciu bratki na rabatę to w tym roku mam ich mnustwo te drobne własnie a te z dużymi kwiatami wysiewałas kiedyś ?
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Monika1202 23:30, 18 kwi 2013


Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 151
Tych dużych nie wysiewałam jeszcze ... Myśle, że sekretem jest podlewanie ich od małego odrzywką do kwiatów balkonowych. Moje bratki zaczęły kwitnąć już przed świętami Wielkanocnymi w doniczce na oknie . Ponieważ było ich bardzo dużo postanowiłam po świętach przenieść je do folii i niestety ale chyba ziemia im nie podpasowała bo wychamowały a teraz kiedy je przesadziłam do donic koło domu gdzie ziemia jest uniwersalna do kwiatów i podlałam odżywką natychmiast zaczęły kwitnąć.
____________________
Monika, Wiejski Ogród Moniki , Cienista rabata , Glorioza Rotszylda ,
Selly 12:34, 24 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Jak tam ? Co u Ciebie słychać. Ciepłe , wiosenne dni sprzyjają pracy w ogrodzie , co nie?
A to kwiatek ode mnie dla ciebie
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Monika1202 21:46, 24 kwi 2013


Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 151
Dziękuję za kwiatuszki śliczne
Pracy masa w ogrodzie ... Od rana do wieczora Właśnie przed chwilką podlewałam bratki w doniczkach
____________________
Monika, Wiejski Ogród Moniki , Cienista rabata , Glorioza Rotszylda ,
hanka_andrus 06:38, 10 lip 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Od kwietnia nic nie słychać? A tu już połowa lata i kwitnienie roślin wokół! Pokazuj co masz wogródku! I jak Tobie nowe nasadzenia kwitną!Pozdrawiam.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies