Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wiejski Ogród Moniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiejski Ogród Moniki

Monika1202 15:39, 14 mar 2014


Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 151
Witam Wszystkich po dłuuuugiej przerwie...
Mamy nowy rok i kolejną wiosnę, która w tym roku w przeciwieństwie do poprzedniego przyszła bardzo szybko ku chyba radości wszystkich.
Kilka fotografi z mojego ogrodu na dzień dzisiejszy

Kwitną krokusy...

W zeszłym roku zebrałam porozrzucane po całym placu moje wszytskie cebulki tulipanów i wsadziłam tutaj.

Pomiędzy wsadziłam maki w nadzieji, że zapełnią to puste miejsce po przekwitnięciu tulipanów.

Na stół wystawiłam na słonko moje pelargonie, które całą zimę trzymałam na parapecie w domu a teraz już zaczynają mi kwitnąć.
Wiosna, wiosna achhh to Ty...
____________________
Monika, Wiejski Ogród Moniki , Cienista rabata , Glorioza Rotszylda ,
Monika1202 19:25, 14 mar 2014


Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 151
A tutaj jeszcze kilka kolejnych fotek z ogrodu

Sasanki ... ciekawe jakiego będą koloru... marzą mi się czerwone ...

A tutaj moja dzika róża podzielona i przesadzona z miejsca gdzie rysowała samochódy.
____________________
Monika, Wiejski Ogród Moniki , Cienista rabata , Glorioza Rotszylda ,
Tess 19:44, 14 mar 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Witam się, Moniko, bo jakoś wcześniej nie było okazji.
Twoja działka ma ogromny potencjał. Ależ można szaleć!
Pochwal się, co przez ten niemal rok zrobiłaś w ogrodzie?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Agania 20:04, 14 mar 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Uroczo u Ciebie masz to co nie ma większość z nas, wiosna piękna, ale te stare mury, moja wyobraźnia działa, romantycznie i z rozmachem z magnoliami ogród pełen wyzwań, czemu tak mało cię na ogrodowisku

Pozdrawiam czekam na kwitnące magnolie u Ciebie , obiecałaś fotki
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Monika1202 20:14, 14 mar 2014


Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 151
Witaj Tereso.
Jutro więcej fotek chociaż o tej porze nie za wiele widać jakie zmiany poczyniłam ... teren jest tak duży, że czasami nie wiem od czego zacząć ... przywiozłam sobie z wyprawy pod Warszawę (moje rodzinne strony) wierzbę energetyczną około 40 sadzonek i planuje zrobić z niej przejście do sadu ... zawsze marzyło mi sie takie ... teraz jest tam płot ...

a chciała bym aby wyglądało to tak :


____________________
Monika, Wiejski Ogród Moniki , Cienista rabata , Glorioza Rotszylda ,
monteverde 20:26, 14 mar 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Witaj Moniko, w Bolestraszycach mają takie przejścia z wierzby, przeplatana jest ona na krzyż na Twoim zdjęciu też to widać no i potem odpowiednie cięcie
pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Monika1202 21:15, 14 mar 2014


Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 151
Na Twoich zdjęciach Aniu widać, że wierzba zielone liście ma tylko u góry a ja bardziej chciała bym aby to wyglądało jak na tym moim zdjęciu ... może tutaj w Bolestraszycach były wsadzane w ziemie odrazu długie pędy ... ja mam sadzonki 40 cm ... można zawsze też po osiągnięciu odpowiedniej wysokości zacząć zaplatać ku dołowi pędy ...
____________________
Monika, Wiejski Ogród Moniki , Cienista rabata , Glorioza Rotszylda ,
Monika1202 22:07, 14 mar 2014


Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 151
Agania napisał(a)
Uroczo u Ciebie masz to co nie ma większość z nas, wiosna piękna, ale te stare mury, moja wyobraźnia działa, romantycznie i z rozmachem z magnoliami ogród pełen wyzwań, czemu tak mało cię na ogrodowisku

Pozdrawiam czekam na kwitnące magnolie u Ciebie , obiecałaś fotki


Z tymi magnoliami u mnie to ciężko chyba będzie mam jedną i słabo mi rośnie ...ale nie poddaje się ... fotki jak obiecałam będa jak tylko zakwitną ...
____________________
Monika, Wiejski Ogród Moniki , Cienista rabata , Glorioza Rotszylda ,
Monika1202 08:49, 15 mar 2014


Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 151
Ojj dzisiaj wiatr u nas strasznyyy wieje, deszcz pada ale jeszcze kilka fotek zrobionych wczoraj.

Prymulki .

Liliowce które zasłonią szambo.

A to malutkie floksy.
____________________
Monika, Wiejski Ogród Moniki , Cienista rabata , Glorioza Rotszylda ,
dorota2 17:18, 16 mar 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 77
cześć Moniko, dzięki za odwiedziny, ale będziesz miała rabatkę z tulipanów piękną, a pomysł tego żywopłotu z wierzby bardzo mi się podoba, oglądalam niedawno odcinek rok w ogrodzie i robili właśnie taki żywopłot
____________________
dorota- Ogród z mchu i paproci
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies