Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wiejski Ogród Moniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiejski Ogród Moniki

Mala_Mi 09:09, 16 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Cześć...... korzystam z zaproszenia i zaglądam. Przeleciałam na szybko wątek, głównie pismo obrazkowe... masz fajny duży teren do zagospodarowania... aż zazdroszczę. Ja wczoraj skakałam do góry bo wymyśliłam gdzie uda mi sie jeszcze zrobić mała rabatkę, czyli coś nowego Nie wiem co M na to.... ale do wiosny mam chwilę by go oswoić z myślą kolejnego przestawienia nawadniania trawnika

Do projektowania to ja się nie nadaję, ale służę pomocą przy informacji o roślinach które mam, a że mam zbieraninę wszystkiego to i trochę doświadczenia zdobyłam.

Jak masz jakiś problem to niestety musisz zajrzeć do mnie i mnie zawołać, za dużo wątków bym śledziła Cię na bieżąco..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 09:22, 16 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Monika1202 napisał(a)
Wymyśliłam coś takiego z tą trawą ... Jeszcze jutro zweryfikuje to na zywo w ogródku ... nie wiem czy nie za dużo zawijasów ... chciała bym obsadzić drzewa zaznaczone kołami na tym projekcie ale tak aby był do nich dostep gdyż wiadomo owocują i jakoś trzeba zbierać te owoce .
Numerki to 1. Czymś się muszę odłonić od sąsiadów gdyż straszne tam chwasty bo to nie zamieszkały teren. Problem jest taki, że to bardzo cieniste miejsce.
2.W tej chwili rośnie tutaj rabarbar musze go jakoś wkomponować, to bardzo słoneczne miejsce.
3. Ławeczka którą chciała bym tam postawić.
4.Kompostownik do którego muszę mieć dostęp.
Obszar tego placu to około 30m x 20m

Mam do zagospodarowania jeszcze conajmniej 3 takie place ale to po realizacji tego .


Mam takie trochę może niegrzeczne pytanie...
Masz tak duży ogród, wiec dlaczego usilnie próbujesz robić ogród ozdobny w sadzie???
Sad też może być ładny, pełen sielankowych klimatów...ale bez przesady, że każde drzewko włożyć w rabatę.. Jest to niepraktyczne. Kształty wyszły Ci kosmiczne....


I jeszcze jedno pytanie.... dlaczego nad "skalniakiem" przy bramie masz skrzynię??? Nie lepiej to czymś obsadzić i zrobić skalniak, a nie donicę na kamieniach?? Donicę możesz wykorzystać w innym miejscu.

Na początku planowałaś rabatę kwiatową, taką w półkolu... ciekawa jestem jak Ci wyszła... widziałam tam głownie dobór roślin jednorocznych.. nigdzie nie znalazłam fotki. Ja osobiście bałabym się robić rabatę z jednorocznych sianych z nasion... miałam kilka porażek że mi nie wyrosły takie rośliny jak było na opakowaniu i się zniechęciłam.. Teraz wolę byliny, bo są niezawodne, mniej pracy przy nich, a jednoroczne tylko jako akcenty.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 09:27, 16 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Monika1202 napisał(a)
Rabta pod daglezjami:





To mi się bardzo podoba... A jak hosty i paprocie sie rozrosną to będzie miejsce bajkowe.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Monika1202 10:58, 16 sty 2015


Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 151
Ta rabata pod daglezjami wyszła mi chyba nieźle. Jesli chodzi o rabatę z kwiatami to tak jak mówisz w pierwszym roku marnie to wyszło ale w zeszłym dosadziłam tam piwonnie, dalie, łubiny, rudbekie i troche jej stan się poprawił mam nadzieję, że w tym roku będzie co pokazać.Tym bardziej, że jeszcze dojdą lilie kilka gatunków więc będzie chyba ok.

A z tym sadem to nie wiem sama co zrobić tam są tylko drzewa owocowe i trawa.

Odnośnie tej skrzyni stoji tam na fundamencie dość grubym i raczej nie do obalenia ale w tym roku będę ją likwidować gdyż chciała bym aby stworzyć tam teren wodno skalniakowaty, gdyż po prawej stronie w odległości około 3,5 metra jest jeszcze nie zagospodarowane oczko wodne które w lecie służyło dzieciom jako basen. Specjalnie dla Ciebie dzisiejsza fotka z tego terenu.
____________________
Monika, Wiejski Ogród Moniki , Cienista rabata , Glorioza Rotszylda ,
Monika1202 11:05, 16 sty 2015


Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 151
Podoba mi się taka sceneria :

[zdjęć obcych nie wklejamy] moderacja
____________________
Monika, Wiejski Ogród Moniki , Cienista rabata , Glorioza Rotszylda ,
kosolka 11:31, 16 sty 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Monika1202 napisał(a)


A z tym sadem to nie wiem sama co zrobić tam są tylko drzewa owocowe i trawa.


Monia.. jak to w sadzie.. No nie?
Ja w moim nic nie robię. W sensie ze jakies rabaty czy coś. Może kiedys podrzuce tylko cebulek, zeby przebisniegi i krokusy wiosną dały czadu Lubię taki sad ze tylko trawa i drzewa O ile trawa i drzewa są zdrowe i ładne.. Moze w tym roku pokusze sie o jakies kwiatuchy jednoroczne jedynie przy warzywniku.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 11:32, 16 sty 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Tez lubie tak jak na tych Twoich inspiracjach.... Ech.. Marzenia..
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Monika1202 13:10, 16 sty 2015


Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 151
kosolka napisał(a)


Monia.. jak to w sadzie.. No nie?
Ja w moim nic nie robię. W sensie ze jakies rabaty czy coś. Może kiedys podrzuce tylko cebulek, zeby przebisniegi i krokusy wiosną dały czadu Lubię taki sad ze tylko trawa i drzewa O ile trawa i drzewa są zdrowe i ładne.. Moze w tym roku pokusze sie o jakies kwiatuchy jednoroczne jedynie przy warzywniku.



Ja już Olu sama nie wiem co o tym myśleć ...
____________________
Monika, Wiejski Ogród Moniki , Cienista rabata , Glorioza Rotszylda ,
Monika1202 13:22, 16 sty 2015


Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 151
Olu spójrz o taki sad mi chodzi :

[moderacja]

Po bokach spójrz ...
Co o tym myślicie ?
Pomóżcie proszę...
____________________
Monika, Wiejski Ogród Moniki , Cienista rabata , Glorioza Rotszylda ,
Gardenarium 13:54, 16 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Monika nie wklejaj obcych zdjęć. Przeczytaj pw.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies