Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wiejski Ogród Moniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiejski Ogród Moniki

Monika1202 10:09, 19 mar 2014


Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 151
Mirella napisał(a)
Ach ten mur, ja tam widzę róże historyczne


Tak mur piękny tylko problem jest taki, że to obora sąsiadów i na niej są stare dachówki pokryte grubą warstwą mchu, który spada wielkimi kawałkami na ziemię i nie możemy go usunąć, bo boimy się, że odejdzie razem z dachówką w dodatku dach nie ma orynnowania wiec nie mogą tam rosnąć delikatne róże gdyż nie zniosą tych strumieni wody. Jest wczesna wiosna, więc tego nie widać, ale posadziłam tam dwa rodzaje trawy ozdobnej, która mimo tak ciężkich warunków świetnie sobie radzi w tym miejscu i tworzy tło dla innych roślin. Wieszam tam również w donicach zwisające pelargonie.

Ogród różany marzy mi się tutaj :

Na jesieni podzieliłam i posadziłam tam dziką białą różę, mam tam też kilka innych róż, zobaczę jak to w tym roku będzie wyglądać i postaram się uzupełnić kolejnymi rożami tak, żeby pomału powstawał wymarzony ogródek różany.
Niestety są w tym miejscu dwa kręgi od szamba, do których musi być dostęp i na razie zasłaniają je irysy oraz liliowiec nie wiem czy będzie to później pasowało do róż, ale innego pomysłu nie mam. Ten świerk rosnący na środku w tym roku zostanie przesadzony w inne miejsce. Po lewej stronie rosną bzy za nimi przy murku dzika róża.
____________________
Monika, Wiejski Ogród Moniki , Cienista rabata , Glorioza Rotszylda ,
marta_d 10:17, 19 mar 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Masz kawał ziemi - jest gdzie poszaleć miejsce wydaje się zaciszne, bardzo mi się podoba!
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Margarete 11:34, 19 mar 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Witaj Moniko, wpadłam z rewizyta, nie miałam czasu spojrzeć na twoje dokonania ogrodowe ale dziekuje za pozytywna ocene moich starań
Mam sentyment to twoich okolic, brat mojej mamy z rodzina mieszkał nieopodal Szczecinka - w Barwicach i stąd często spedzałam w tamtych okolicach wakcje, zwiedzałam okolice.......jeziora cudne, lasy i śliczne widoki, Szczecinek, Połczyn......klimatyczne i śliczne miasta, zadroszcze ci pieknych okolic i bliskości do morza.
wieczorem poogladam twój watek i z przyjemnościa zaznaczę sobie do dalszej obserwacji.
Pozdrawiam Moniko !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
jagoda99 18:33, 19 mar 2014


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
Wpadlam sie przywitac i pozdrowic
No masz pole do popisu bedzie duzy piekny ogrod
Trzymam kciuki
____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
Majena 21:14, 19 mar 2014


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 484
wpadłam i trzymam kciukasy za ten wymarzony ogród i będę dopingować
____________________
Majena - wiejsko czardziejsko
elzbieta_g 09:34, 20 mar 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
witaj! 1 ha podwórka to jest pole do działania murek masz fajny ale czytam , że nieco kłopotliwy, a tym bardziej , że sąsiada i pewno nie bardzo można z nim coś zrobić
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
aleksandra_g 09:50, 20 mar 2014


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
wpadam z rewizytą! no kochana! ty to masz dopiero pole do popisu! będę zaglądać z ciekawością co wymodzisz trzymam kciuki oczywiście!
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
viczis 13:08, 20 mar 2014


Dołączył: 07 lut 2013
Posty: 55
Witam. Masz tyle dobrych pomysłów na zagospodarowanie ogrodu życzę abyś zrealizowała wszystkie.
Co do ściany sąsiada. Czy jest słoneczna? Może w niewielkim oddaleniu od ściany zrobisz pergolę i posadzisz róże pienne. Ja mam odmianę Amadeus, która przyrasta 1,5 m rocznie i bardzo ładnie kwitnie.
Pozdrawiam
____________________
Ogród na Zawilcowej
Monika1202 20:44, 21 mar 2014


Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 151
Dzisiaj zakupiłam trzy róże "White Swain", "Marion","Fluorette". Mam zamiar je wsadzić w moim różanym ogródku.
____________________
Monika, Wiejski Ogród Moniki , Cienista rabata , Glorioza Rotszylda ,
Tess 19:27, 22 mar 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Monika1202 napisał(a)


Ogród różany marzy mi się tutaj :

Na jesieni podzieliłam i posadziłam tam dziką białą różę, mam tam też kilka innych róż, zobaczę jak to w tym roku będzie wyglądać i postaram się uzupełnić kolejnymi rożami tak, żeby pomału powstawał wymarzony ogródek różany.
Niestety są w tym miejscu dwa kręgi od szamba, do których musi być dostęp i na razie zasłaniają je irysy oraz liliowiec nie wiem czy będzie to później pasowało do róż, ale innego pomysłu nie mam. Ten świerk rosnący na środku w tym roku zostanie przesadzony w inne miejsce. Po lewej stronie rosną bzy za nimi przy murku dzika róża.


Do róż pasuje lawenda. Tylko z czerwienią chyba niekonweniuje, ale ja się pewnie nie znam.
Poszukam różanek, to Ci pokażę.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies