Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wiejski Ogród Moniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiejski Ogród Moniki

Gardenarium 13:58, 16 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ogród planujemy jako całość, nie oderwane fragmenty. Masz za dużo porozrzucanych drzewek w totalnym chaosie po całej działce, tak nie powinno być.

Ogarnij najpierw ogród jako cały, podziel go na funkcje jakim ma służyć, dopiero planuj rośliny, bo będziesz przesadzać je w nieskończoność.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mala_Mi 13:46, 17 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Monika1202 napisał(a)
Olu spójrz o taki sad mi chodzi :

[moderacja]

Po bokach spójrz ...
Co o tym myślicie ?
Pomóżcie proszę...



Na foty nie zdążyłam... u mnie naokoło sadu posadziłam liliowce.. każdy inny.... tulipany i krokusy. Zamiast ozdabiać sad wolałam włożyć kasę na zrobieni frontu, czy innych miejsc bardziej reprezentacyjnych...
To fotki mojego sadku.... drzewa posadzone bezładnie... ładna trawka załatwia wszytko, a do wiśni dobieram się z drabiną z każdego punktu Ale ja jestem praktyczna baba.



Pienne krzewy owocowe są w liliowcach...


Obejrzysz daj znać to usunę foty by ci nie zaśmiecać wątku. Ale mam czas 24 godziny!!
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
kosolka 14:00, 17 sty 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
I to mówiłam - że zielona trawunia , drzewa wiosną ukwiecone, latem zielone, jesienią pełne owoców i wreszcie przebarwiające się i gubiące liście.. i wystarczy ALe obwódka z liliowców -WOW
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Monika1202 18:57, 17 sty 2015


Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 151
Własnie ja u siebie będę musiała taką obwudkę zrobić bo jest ożywiająca
____________________
Monika, Wiejski Ogród Moniki , Cienista rabata , Glorioza Rotszylda ,
Mala_Mi 19:28, 18 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Monika.. przegapiłam godzinę na usunięcie fotek.. .. nie odezwałaś się u mnie, że widziałaś.. jak przeszkadza to poproszę Ronina i usunie..
Trawka latem w upały potrafi być ciut gorsza.. tu nie podlewamy, a drzewa piją wodę.. ale jak popada to się z powrotem ładnie zieleni.. .. widać, że przy fotach z liliowcami jest już kiepska
Ja na twoim miejscu w sadzie właśnie tak bym zrobiła.. jak już to rabaty wokół, jak czerwone linie, proste linie lub wyokrąglone.. nie muszą być liliowce, mogą być różne kwiaty.. w sadzie możesz poszaleć, to nie rabata frontowa .. w półcieniu dużo roślin da sobie radę. Ewentualnie jedna w środku, ale masz tak duży ogród, że ja w sadzie bym nie robiła za dużo nasadzeń, bo i tak masz co robić w pozostałej części ogrodu. Rabaty na gęsto z bylin, by było jak najmniej pielenia.... wyciąć co brzydkie, do kompostownika wrzucic i po robocie.

Zielona zasłona od sąsiadów w cieniu to jedynie cis, albo choina kanadyjska. Możesz tam sobie zrobić hostowisko


A tak wygląda żywopłot, ale trzeba ciąć.. .. to u nasze Finki forumowej, ostatnie foto.. http://www.ogrodowisko.pl/watek/647-zielony-punkt-ogrod-finki?page=72
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
lojalna_ 12:25, 19 sty 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Moniczko szalenstwo porad u Ciebie same mistrzynie pozdrawiam i powodzenia zycze
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Mysza 18:20, 26 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Hej.
Widzę, że u Ciebie burza mózgów jak u mnie
Bedę kibicować , bo z planowaniem sama mam problem.
____________________
Gosia
Monika1202 11:36, 18 kwi 2015


Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 151
Moja wcześniej zaplanowana rabata z trawami ozdobnymi i innymi roślinami z tyłu ścieżka, która zostanie wyspana drobnym kamieniem. Planuje jeszcze z przodu coś co powstrzyma ziemię przed osypywaniem się

____________________
Monika, Wiejski Ogród Moniki , Cienista rabata , Glorioza Rotszylda ,
Michalina05 23:40, 02 maj 2016

Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1
A jak wygląda rabatka i skalnik aktualnie?
Pozdrawiam.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies